19. 11. svátek má Alžběta

Zítra nás čeká nejmenší úplněk v roce

13. září 2019   (16:22)
Zítra nás čeká nejmenší úplněk v roce

Měsíc bude zítra ráno nejdále od Země, neuvěřitelných 406 tisíc kilometrů


Někomu se hůře usíná a v noci se každou chvíli budí, jiného bolí hlava a je nesoustředěný, další trpí úzkostí. Ať chceme nebo ne, úplněk na nás působí a občas nám dává i pořádně zabrat. Když Měsíc dokáže ovlivňovat oceány a chování zvířat, proč by také nemohl mít vliv na nás a naše těla? Jednu takovou úplňkovou „magii“ máme právě před sebou. Zítra ráno v 6:32 nastane úplněk ve znamení Ryby. A nebude to „obyčejný“ úplněk, bude mikro.

Měsíc bude zítra ráno nejdále od Země, neuvěřitelných 406 tisíc kilometrů. Bude nejmenší a bude svítit nejslaběji. Jde o mikroúplněk, který je opakem superúplňku, kdy je měsíc největší a nejjasnější.

Jaký je úplněk ve znamení Ryby?
Ryby jsou velmi emocionálním a citlivým znamením. Astrologové pro tento den radí: Dejte si pozor, aby vámi emoce necloumaly více, než je zdrávo. Chcete-li se zklidnit nebo najít vhodné místo pro relax, běžte někam k vodě a koukejte na vodní hladinu. Ryba vládne především chodidlům a prstům na nohou, dopřejte si tedy procházku, bosou chůzi, nebo masáž chodidel. 

V roce 2020 budou dva superúplňky a jeden modrý úplněk
V příštím roce se můžeme těšit hned na dva superúplňky. První nastane 9. března a druhý hned 8. dubna. Měsíc bude nejblíže k Zemi (necelých 357 tisíc kilometrů), takže měsíční kotouč bude za tohoto úplňku největší a nejjasnější.

V měsíci říjnu 2020 bude úplněk dokonce dvakrát. Druhému úplňku v kalendářním měsíci se říká Modrý měsíc nebo Modrý úplněk. Vzácnost této situace dobře vystihuje anglická fráze Once in a blue moon, která má stejný význam jako naše Jednou za uherský rok.

Ženy si často v době úplňku ordinují jednodenní půst. 24 hodin jen o vodě. Hladověním v době úplňku si slibují rychlejší úbytek váhy, než kdy jindy. Věří, že měsíc ovlivňuje nejen tok oceánů a řek, ale i tělních tekutin. Při úplňku údajně dochází k rychlejší látkové výměně, a proto se lehce a efektivněji hubne. U žen tedy těžko říci, zda jejich podrážděnost v době úplňku způsobuje ona pověstná magická síla měsíce, nebo jen obyčejný hlad.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: mip

autor: mirDalší články

Železné neděle vystřídaly černé skládky Železné neděle vystřídaly černé skládky Z dob před rokem 1989 si určitě mnozí ze starší generace vzpomenou na takzvané železné neděle, kdy se cokoli, co dosloužilo a obsahovalo alespoň trochu železa, vyneslo před dům nebo někam na náves, odkud se pak hromadně sváželo. 18. listopadu 2019   (21:03) Pavel Nový: Spal jsem tři a půl měsíce, mám naspáno do foroty Pavel Nový: Spal jsem tři a půl měsíce, mám naspáno do foroty Herec Pavel Nový v roce 2007 onemocněl a ochrnul, tři a půl měsíce byl v kómatu. Vše rozcvičil a vrátil se do divadla. Za roli ve filmu Bába z ledu získal ocenění Český lev 18. listopadu 2019   (17:45) Hygienici varují: V souvislosti s chřipkou v České republice umírá průměrně 1500 osob za rok Hygienici varují: V souvislosti s chřipkou v České republice umírá průměrně 1500 osob za rok Onemocnění chřipkou může způsobit vážné zdravotní komplikace i u zcela nerizikových pacientů 18. listopadu 2019   (15:04) Muzeum zlata v Novém Kníně nabídne výstavu regionálních betlémů Muzeum zlata v Novém Kníně nabídne výstavu regionálních betlémů K vidění budou regionální betlémy nejrůznějších provedení. 18. listopadu 2019   (12:37) Namol opilá řidička najela s Yarisem na svodidla, nadýchala tři promile Namol opilá řidička najela s Yarisem na svodidla, nadýchala tři promile Na silnici mezi Tochovicemi a Horčápskem byla doprava řízena kyvadlově. 18. listopadu 2019   (09:37) Pochod svobody prošel přes Příbram Pochod svobody prošel přes Příbram Příběhy politických vězňů si připomněli návštěvníci nejen z Příbramska, ale i z Březnice nebo Prahy. Zazněly také autentické příběhy politických vězňů. 18. listopadu 2019   (09:21) V Dobříši se protestovalo proti drezuře zvířat v cirkusech V Dobříši se protestovalo proti drezuře zvířat v cirkusech Protestní akci uspořádala jedna z obyvatelek Dobříše, svůj nesouhlas se zvířaty v cirkusech přišlo vyjádřit osm lidí 18. listopadu 2019   (06:06) Heřmánek, zázvor nebo šalvěj. I bylinky pomáhají při nachlazení Heřmánek, zázvor nebo šalvěj. I bylinky pomáhají při nachlazení V podzimním období náš imunitní systém snadno podléhá různým virózám, chřipkám nebo i jen obyčejnému nachlazení. Jak se proti nim bránit? 17. listopadu 2019   (17:45) Bojíte se AIDS? Nechte se anonymně a zdarma otestovat Bojíte se AIDS? Nechte se anonymně a zdarma otestovat Bezplatné a anonymní testování se v Příbrami uskuteční na konci listopadu. 17. listopadu 2019   (15:07) Mléko v sáčku a máslo, které nešlo namazat. Vzpomínáte na jídlo před revolucí? Mléko v sáčku a máslo, které nešlo namazat. Vzpomínáte na jídlo před revolucí? Přestože odborníci tvrdí, že před sametovou revolucí nebyly potraviny kvalitnější než dnes, mnozí nedají na tehdejší produkty dopustit 17. listopadu 2019   (11:58)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz