17. 9. svátek má Naděžda

Zítra nás čeká nejmenší úplněk v roce

13. září 2019   (16:22)
Zítra nás čeká nejmenší úplněk v roce

Měsíc bude zítra ráno nejdále od Země, neuvěřitelných 406 tisíc kilometrů


Někomu se hůře usíná a v noci se každou chvíli budí, jiného bolí hlava a je nesoustředěný, další trpí úzkostí. Ať chceme nebo ne, úplněk na nás působí a občas nám dává i pořádně zabrat. Když Měsíc dokáže ovlivňovat oceány a chování zvířat, proč by také nemohl mít vliv na nás a naše těla? Jednu takovou úplňkovou „magii“ máme právě před sebou. Zítra ráno v 6:32 nastane úplněk ve znamení Ryby. A nebude to „obyčejný“ úplněk, bude mikro.

Měsíc bude zítra ráno nejdále od Země, neuvěřitelných 406 tisíc kilometrů. Bude nejmenší a bude svítit nejslaběji. Jde o mikroúplněk, který je opakem superúplňku, kdy je měsíc největší a nejjasnější.

Jaký je úplněk ve znamení Ryby?
Ryby jsou velmi emocionálním a citlivým znamením. Astrologové pro tento den radí: Dejte si pozor, aby vámi emoce necloumaly více, než je zdrávo. Chcete-li se zklidnit nebo najít vhodné místo pro relax, běžte někam k vodě a koukejte na vodní hladinu. Ryba vládne především chodidlům a prstům na nohou, dopřejte si tedy procházku, bosou chůzi, nebo masáž chodidel. 

V roce 2020 budou dva superúplňky a jeden modrý úplněk
V příštím roce se můžeme těšit hned na dva superúplňky. První nastane 9. března a druhý hned 8. dubna. Měsíc bude nejblíže k Zemi (necelých 357 tisíc kilometrů), takže měsíční kotouč bude za tohoto úplňku největší a nejjasnější.

V měsíci říjnu 2020 bude úplněk dokonce dvakrát. Druhému úplňku v kalendářním měsíci se říká Modrý měsíc nebo Modrý úplněk. Vzácnost této situace dobře vystihuje anglická fráze Once in a blue moon, která má stejný význam jako naše Jednou za uherský rok.

Ženy si často v době úplňku ordinují jednodenní půst. 24 hodin jen o vodě. Hladověním v době úplňku si slibují rychlejší úbytek váhy, než kdy jindy. Věří, že měsíc ovlivňuje nejen tok oceánů a řek, ale i tělních tekutin. Při úplňku údajně dochází k rychlejší látkové výměně, a proto se lehce a efektivněji hubne. U žen tedy těžko říci, zda jejich podrážděnost v době úplňku způsobuje ona pověstná magická síla měsíce, nebo jen obyčejný hlad.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: mip

autor: mirDalší články

Čeká nás krutá zima. Nejen zvířata, ale už i zloději mají tendenci obalovat svá těla tukem Čeká nás krutá zima. Nejen zvířata, ale už i zloději mají tendenci obalovat svá těla tukem Nedovolená konzumace je momentálně velmi trendy 16. září 2019   (17:59) Na ulici Bratří Čapků kdosi vystěhoval půlku obývacího pokoje Na ulici Bratří Čapků kdosi vystěhoval půlku obývacího pokoje Příbramské Technické služby denně po městě zlikvidují kolem jedné tuny odpadů z černých skládek 16. září 2019   (15:27) V sobotu oslavili březničtí hasiči narozeniny, mezi dárky byl i nový automobil V sobotu oslavili březničtí hasiči narozeniny, mezi dárky byl i nový automobil Dlouhých 140 let chrání majetek a pomáhají při záchraně životů. Výjimečný den oslavili průvodem a celodenním programem na náměstí 16. září 2019   (13:34) Aktuálně: Neznámý pachatel vykradl terénní místnost Bedny v ubytovně pod Čerťákem Aktuálně: Neznámý pachatel vykradl terénní místnost Bedny v ubytovně pod Čerťákem Pro dobrotu na žebrotu: Zatímco se jedni snaží pomoci, jiní si toho neváží 16. září 2019   (11:28) Příbram zateplí některé budovy, náklady pokryje z úspor energií Příbram zateplí některé budovy, náklady pokryje z úspor energií Zateplena má být například střecha auly v Základní škole Březové Hory nebo budova na náměstí T. G. Masaryka, v níž sídlí odbor sociálních věcí. 16. září 2019   (08:54) Na Vrškamýcké pivoslávě byl k mání i orosený Hulvát Na Vrškamýcké pivoslávě byl k mání i orosený Hulvát V sobotu 14. září se v areálu zříceniny gotického hradu Vrškamýk konal pátý ročník pivoslávy 16. září 2019   (06:27) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu Celodenní veselí přilákalo spoustu pocestných 15. září 2019   (17:19) Březohorští hasiči udržují spolupráci s kolegy z Nizozemska Březohorští hasiči udržují spolupráci s kolegy z Nizozemska Ve čtvrtek 29. srpna v brzkých ranních hodinách vyrazila osmičlenná skupina členů SDH Březové Hory na čtyřdenní cestu do zahraničí. Cílem bylo partnerské město Hoorn v Severním Holandsku. 15. září 2019   (14:55) Požár rodinného domu ve Voznici způsobil dvoumilionovou škodu Požár rodinného domu ve Voznici způsobil dvoumilionovou škodu V nedýchatelném prostředí hořícího domu zahynuli dva psi. 15. září 2019   (12:14) Mladoboleslavští zařadili klukům na cestu zpátky k Litavce šestku Mladoboleslavští zařadili klukům na cestu zpátky k Litavce šestku FK Mladá Boleslav - 1.FK Příbram 6:0 (3:0). V sobotu 14. září zavítala v 9. kole FORTUNA:LIGY Příbram do města automobilového průmyslu 15. září 2019   (11:57)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz