Zítra dorazí do Česka silný vítr
25. srpna 2020 (14:00)
foto: HMÚ
Česko zasáhne ve středu silný vítr, který může lámat stromy nebo zkomplikovat dopravu. Ve Středočeském kraji začne tento den současně platit výstraha před nebezpečím vzniku požárů.
Vítr může zejména v nárazech dosahovat rychlosti kolem 70 kilometrů v hodině. „Po delším období bez silného větru a vzhledem k olistění stromů je vyšší pravděpodobnost polomů a dalších škod," uvedli meteorologové. Vítr by měl v noci na čtvrtek zvolna slábnout.
Silný vítr může poškodit lesy a způsobit menší škody na budovách, uvedli meteorologové. Lidé by měli zajistit okna, dveře či skleníky, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty, být opatrní při pohybu venku a při řízení vozidel.
Meteorologové také upozornili na to, že déletrvající srážkově podprůměrné počasí prohlubuje sucho. „Čerstvý vítr ve středu navíc zvýší riziko šíření případných požárů. Výraznější srážky očekáváme až v noci z pátku na sobotu 29. srpna," uvedl ČHMÚ.
Lidé kvůli hrozícím požárům nemají rozdělávat oheň v přírodě, zejména v lesích, ani vypalovat trávu. Nebezpečné je také odhazovat cigaretové nedopalky na zem, používat přenosné vařiče či jiné zdroje otevřeného ohně.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
ČHMÚ
ČHMÚ
autor: Jana Fedorová
Další články
Nebezpečná látka v kosmetice pod dohledem: hygienici našli jen pár hříšníků
Nebezpečná látka TPO, zakázaná v kosmetických přípravcích od 1. září, byla při …
Ve středních Čechách se lyžuje ve třech areálech, podmínky někde zhoršuje obleva
Ve středních Čechách jsou v provozu tři zimní střediska, po nejdříve otevřeném Monínci …
V neděli se uskuteční tradiční akce Vánoce v divadle
Již tradiční akci v předvánočním čase nabízí v neděli 14. prosince Divadlo Antonína …
Ceny benzinu a nafty v Příbrami: Nejdráž natankujete na čerpačkách OMV
Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 32,90 Kč do 34,90 …
Kdo z nás nikdy nepsal Ježíškovi? Vánoční pošta v Příbrami je připravená
Vánoční čas se blíží a k němu neodmyslitelně patří tradice psaní dopisů Ježíškovi. Pro …
Vánoce
/VIDEO/ U obce Háje havarovala řidička osobáku, po nehodě byla v šoku
V pátek ráno se stala nehoda na silnici II/118 v katastru obce Milín.
FOTO
Tipy na víkend: Třetí adventní víkend nabízí celou řadu tradičních akcí, tematické výstavy či koncerty – nalaďte se společně na Vánoce!
V sobotu a v neděli na vás čekají velmi oblíbené akce: Vánoce v hornickém domku, kde …
Čistší voda pro Dobříš, nové zařízení chrání místní rybníky
Dobříšská čistírna odpadních vod má nové technologické vybavení, které má zabránit …
V Žežické ulici porazil osobák ženu
Ve čtvrtek 11. prosince večer se stala nehoda v Žežické ulici v Příbrami.
O víkendu bude kouzelná vánoční atmosféra ve Skanzenu Vysoký Chlumec
Adventní víkend 13. a 14. prosince promění Skanzen Vysoký Chlumec v místo plné …




