24. 1. svátek má Milena

Ze středočeských lyžařských areálů funguje nyní Monínec, další zasněžují

28. prosince 2024   (16:00)
Ze středočeských lyžařských areálů funguje nyní Monínec, další zasněžují
foto: SKI Areál Monínec / PR

Lyžařské možnosti ve středních Čechách jsou zatím velmi omezené. Aktuálně se lyžuje pouze na Monínci, další středočeské areály zatím zasněžují a vyhlížejí předpověď počasí na další dny.


Ze středočeských lyžařských areálů funguje nyní Monínec u Sedlce-Prčice na Příbramsku, areál včera navštívilo kolem 300 lyžařů. Další areály, na Šibeničním vrchu nedaleko Mnichovic u Prahy a v Chotouni u Prahy, zasněžují. Využívají mrazivého počasí, které je ale spíše v údolích. V Kvasejovicích na Příbramsku je kolem nuly, a proto zde zatím zasněžovat nezačali a vyhlížejí možné ochlazení v příštím týdnu.

Na Monínci je o lyžování podle ředitele areálu Jaroslava Krejčího zájem, i když v provozu je zatím jen jeho horní část. "Zatím nemáme vysněženo až dolů," popsal. Doplnil, že se vždy v noci, když teploty více klesnou, pokračuje v dosněžování.

V areálu na Šibeničním vrchu rozhodne noc ze soboty na neděli, zda bude možné v neděli spustit provoz. "Máme zasněženou tak třetinu," sdělil provozovatel areálu Jan Zenkl. Dodal, že do soboty by mohla být další třetina a poslední do neděle, pokud vydrží teploty pod nulou.
V Chotouni u Prahy také zasněžují svah. "Chceme to maximálně využít," uvedl provozovatel areálu Jan Němeček. Z organizačních důvodů zde není možnost zároveň zasněžovat a zároveň zahájit provoz, ale v pondělí by se mohl už vlek rozjet, pokud to umožní počasí.

Kdy by se mohl začít provoz v Kvasejovicích na Příbramsku, není zatím podle provozovatele Petra Kroužila jasné. Záležet bude na dalším vývoji počasí.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Oldřich Kozák








Další články

Plesová sezóna je v plném proudu. Na co si dát pozor, aby nepřišlo faux pas? Plesová sezóna je v plném proudu. Na co si dát pozor, aby nepřišlo faux pas? Plesová sezóna je v plném proudu a s ní i otázka, co si obléct, aby večer proběhl bez … Kriminalita v Česku v roce 2025: Podvody a kyberútoky na vzestupu i na Příbramsku Kriminalita v Česku v roce 2025: Podvody a kyberútoky na vzestupu i na Příbramsku Celková kriminalita v České republice v roce 2025 opět klesla, zároveň se ale výrazně … Firma zmizela, dluh zůstal. Město Příbram řeší 145 tisíc po provozovateli herny Firma zmizela, dluh zůstal. Město Příbram řeší 145 tisíc po provozovateli herny Zastupitelé na lednovém jednání projednají návrh na odpis nedobytné pohledávky ve výši … Politika Péče o zachování brdské krajiny vyšla loni na skoro osm milionů korun Péče o zachování brdské krajiny vyšla loni na skoro osm milionů korun Ani v roce 2025 nezůstala Chráněná krajinná oblast Brdy bez pozornosti. Péče o zdejší … Sociálních pohřbů přibylo. Výrazný nárůst je v Příbrami Sociálních pohřbů přibylo. Výrazný nárůst je v Příbrami Počet sociálních pohřbů v některých větších městech Středočeského kraje v posledních … Nejdelší tunel středočeské D3 roste rychleji, než čekali. První čtvrtina je hotová Nejdelší tunel středočeské D3 roste rychleji, než čekali. První čtvrtina je hotová Průzkumná štola pro tunel Kamenná Vrata na budoucí středočeské D3 — v úseku mezi … AKTUÁLNĚ Masopust: Nejbarevnější česká tradice, která přežila staletí Masopust: Nejbarevnější česká tradice, která přežila staletí Tři králové symbolicky uzavřeli vánoční čas a začalo období, kdy se svět obrací vzhůru … Masopust /VIDEO/ Obránci zvířat protestovali před prodejnou COOP proti prodeji vajec z klecových chovů /VIDEO/ Obránci zvířat protestovali před prodejnou COOP proti prodeji vajec z klecových chovů Organizace OBRAZ – obránci zvířat uspořádala v pátek 23. ledna ráno protestní akci … FOTO Ceny benzinu a nafty v Příbrami: Nejdráž natankujete stále na čerpačkách OMV a MOL Ceny benzinu a nafty v Příbrami: Nejdráž natankujete stále na čerpačkách OMV a MOL Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 30,90 Kč do 33,90 … AKTUÁLNĚ
Dům s cenou 20 milionů a energetickým štítkem G. Zastupitelé rozhodnou, zda půjde do dražby Dům s cenou 20 milionů a energetickým štítkem G. Zastupitelé rozhodnou, zda půjde do dražby Zastupitelstvo města Příbram bude ve středu 28. ledna rozhodovat o dalším osudu … Politika
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz