Zastupitelé budou jednat o podpoře Rally Příbram, sportovní komise je proti
19. dubna 2022 (19:34)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Z rady míří návrh na podporu částkou 200 tisíc korun, žadatelé chtěli o 100 víc.
O podpoře Rally Příbram budou jednat příbramští zastupitelé na svém příštím zasedání. Pohled na věc není jednotný. Zatímco organizátoři žádají o 300 tisíc, z rady města jde na zastupitelstvo návrh na podporu ve výši 200 tisíc korun, sportovní komise pak podporu nedoporučuje vůbec.
Rally Příbram patří mezi nejvýznamnější sportovní akce v regionu. V posledních pěti letech ale musela být hned třikrát zrušena, většinou kvůli finančním problémům. Právě i kvůli tomu nebude letošní ročník spadat do Mistrovství ČR v rally, ale pojede se jen jednodenní soutěž ve sprint rally. V případě, že se letos organizátorům podaří závody bez větších problémů realizovat, je velmi pravděpodobné, že by se v příští sezoně mohla rally do Příbrami vrátit v podobě plnohodnotného závodního víkendu v rámci mistrovství ČR.
Peníze, které by šly na podporu závodu, jsou z rezervy rozpočtu a rezervy místostarosty. Komise pro mládež, tělovýchovu a sport na svém posledním zasedání žádost projednávala a nedoporučuje podporu z rozpočtu individuálních dotací, protože závody rally svou podstatou nenaplňují priority Plánu rozvoje sportu, kterými je především pozitivní vliv na rozvoj pohybových aktivit dětí a mládeže.
Organizátoři závodů v žádosti uvádějí, že plánovaný rozpočet je zhruba 3 miliony korun. Za peníze od města by zafinancovali technické a bezpečnostní zajištění závodů. Rally Příbram by se letos měla konat 23. července s tím, že den před tím bude opět probíhat předstartovní program.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka
Související
•Rally Příbram 2021 byla zrušena, organizátorům se nepodařilo najít generálního partnera
•Organizátor: Věříme, že jubilejní ročník Rally Příbram koronavirus neohrozí
•Hauser: Pokud budeme první, kdo rally zruší, budeme slavnější, než když se tu bude pořádat
Další články
Chcete vidět, jak se řídí moderní dálnice? V Příbrami otevřou zákulisí D4 i operační centrum Via Salis
Co se děje na dálnici, když jen projíždíte autem? Jak vypadá místo, odkud se hlídá …
AKTUÁLNĚ
Prodej budovy Střední školy pedagogiky, cestovního ruchu a gastronomie získal podporu zastupitelů. O podmínkách se rozhodne v červnu
Středočeský kraj chce od města Příbrami koupit školní budovu v ulici Gen. R. Tesaříka …
AKTUÁLNĚ
Zoopark Jeleni Homole hlásí spor o přístupovou cestu. Majitel podal podnět na státní zastupitelství
Zoopark Jeleni Homole zveřejnil prohlášení, ve kterém upozorňuje na spor s novým …
ZVÍŘATA
Až do nebes v Příbrami: Monika Absolonová vystoupí ve sportovní hale
Příbram se může těšit na výjimečný hudební večer. Monika Absolonová vystoupí 17. …
KULTURA
Černá sobota na Příbramsku: Další auto skončilo na střeše u Milína
Série nehod s vozy převrácenými na střechu pokračuje. Po odpolední havárii u Sedlčan …
AKTUÁLNĚ
Podvodníci se vydávají i za příbramskou policii! Lidem berou úspory přímo po telefonu
Kriminalita páchaná v kyberprostoru neustává a drzost podvodníků roste. Nově se …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Nehoda u Libíně: Auto skončilo na střeše, zraněnou ženu transportovali do Příbrami
Odpolední havárie u obce Libíň na Sedlčansku si vyžádala zásah záchranářů, policistů i …
AKTUALIZOVÁNO
Nový trávník u sochy „PŘÍBRAM JAKO NA DLANI“ vyvolal diskusi
V uplynulých dnech probíhaly v okolí sochy PŘÍBRAM JAKO NA DLANI terénní úpravy, …
NÁZOR
Překonali jsme hranici, o které se nám dřív ani nesnilo. Na Facebooku nás je už přes 34 000!
34 000 lidí. 34 000 příběhů. 34 000 důvodů, proč to celé dává smysl.
A my si toho …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Ředitelka ZŠ Příbram II, Jiráskovy sady 273 Šárka Bodnárová: „Každé dítě má jiný talent, naším úkolem je ho rozvíjet“
Základní škola Příbram II, Jiráskovy sady 273 je tradiční komunitní škola umístěná v …
ROZHOVOR




