21. 6. svátek má Alois

Organizátor: Věříme, že jubilejní ročník Rally Příbram koronavirus neohrozí

13. května 2020   (08:28)
Organizátor: Věříme, že jubilejní ročník Rally Příbram koronavirus neohrozí
foto: pribram.cz

„Plánujeme start rally i její cíl na náměstí TGM v Příbrami, aby i Příbramané, kteří za posádkami nechtějí nebo nemohou cestovat na rychlostní zkoušky, se mohli přijít podívat,“ říká Zbyněk Stach, člen organizačního výboru Rally Příbram.


Rally Příbram patří k podbrdskému městu již čtyři desetiletí. V loňském roce však nastala v závodech pauza. Jubilejní čtyřicátý ročník musel být z finančních důvodů odložen. Organizátorům se nepodařilo dohodnout s hlavním sponzorem a v době příprav neměli jisté ani další finanční zdroje, pokračovat v přípravách by tak bylo velmi riskantní.

„Omlouváme se všem fanouškům, hostům, posádkám i partnerům akce a pokusíme se tuto nucenou přestávku využít k zajištění finanční podpory na rok 2020 pro případný 40. ročník Rally Příbram,” uvedl tehdy ke zrušení závodu předseda organizačního výboru Petr Šefr. Podařilo se a příznivci motosportu slaví. Po roční přestávce se tento tradiční závod opět vrátí mezi Rally soutěže České republiky.
„Loňská neúčast pro nás byla velmi trpká a mrzí nás stejně jako všechny posádky a fanoušky, kteří se na naši soutěž těšili. Je pro nás nyní o to větší radostí, když můžeme oznámit, že Rally Příbram se v roce 2020 uskuteční a jubilejní 40. ročník uspořádáme,“ stojí v oficiálním prohlášení.
Jubilejní ročník přinese několik změn
40. BOHEMIA DRIVE Rally Příbram se uskuteční v termínu 24. až 25. července 2020. Nový termín je mimo jiné dán tím, že organizátorům pro rok 2020 nebylo přiděleno pořádání Mistrovství ČR v Rally, ale pouze Rally Sprint Serie. Jubilejní čtyřicátý ročník se pojede tedy jako jednodenní sprint Rally.

Další významnou změnou je nový generální partner závodu, jehož příchodem organizátoři slibují nové pojetí a rozměr soutěže. V dalším roce se navíc chtějí opět vrátit do velkého „mistráku“ a uspořádat dvoudenní závod. Tentokrát již s pořadovým číslem 41.
Jedním z dlouholetých organizátorů soutěže je Zbyněk Stach. V souvislosti s epidemií koronaviru doufá, že právě konec července již bude doba, kdy pominou vládní opatření a Autoklub společně s hygienickou stanicí nechají soutěž uspořádat.

Jakým způsobem se připravujete na letošní ročník Rally Příbram?
Na letošní 40. BOHEMIA DRIVE Rally Příbram připravujeme prakticky stejně, jako na jiné ročníky. Máme jasnou trať, téměř všechna povolení, dokončuje se bezpečnostní plán trati rally, aby jej mohl schválit Autoklub České republiky, jako naše nejvyšší instance.
Vznikla vám v souvislosti s vládním nařízením nějaká škoda?
Škoda asi přímo ne. Jde spíš o to, že se musí brát v potaz veškerá současná a plánovaná omezení, a to může přinést zvýšené náklady, jako třeba divácká místa pro například 100 osob a podobná omezení. To musíme zajistit více pořadateli a tak podobně. Ale stále ještě není zcela jasno, jak moc nás vládní a hygienická nařízení budou limitovat.
Město Příbram schválilo na pořádání letošního ročníku příspěvek ve výši 100 tisíc. Dostali jste již peníze?
Prozatím nedostali, ale věříme, že příspěvek dorazí, chápeme, že i zastupitelstvo města má jiné a velké starosti se současným stavem.
Stalo se, že kvůli koronaviru jste přišli o nějakého sponzora?
Tak to se naštěstí nestalo, a všichni naši doposud dohodnutí partneři nám potvrdili, že i v současné době nás v dohodnutém rozsahu podpoří, za což jim patří velké díky a uznání.
Co nového letošní ročník nabídne?
Tak kromě možná až kuriozních opatření, která jsem již naznačil, že budeme možná nuceni dělat místa pro diváky v omezeném počtu, čekají diváky i posádky určitě příjemné novinky. Pojedou se dvě zcela nové rychlostní zkoušky. Podařilo se nám najít dva nové úseky, kde jsou pěkné technické pasáže, a místní zastupitelstva nám byla nakloněna. Více zatím prozrazovat nemůžeme, ale určitě to bude příjemná změna.

Také plánujeme start rally i její cíl na náměstí TGM v Příbrami, aby i příbramané, kteří za posádkami nechtějí nebo nemohou cestovat na rychlostní zkoušky, se mohli přijít podívat. Zde je ale otázka dalšího vývoje okolo koronaviru, jaká omezení nám doba konce července bude určovat.
Co nového letošní ročník nabídne?
Tak kromě …
foto: pribram.cz


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Při motokrosových závodech v Podluhách vyjel řidič mimo trať a narazil do diváků Při motokrosových závodech v Podluhách vyjel řidič mimo trať a narazil do diváků Na pomoc spěchal i vrtulník. Očkování bez předchozí registrace by mělo být možné od poloviny července Očkování bez předchozí registrace by mělo být možné od poloviny července Od září by mohli dostávat lékaři do ordinací nejpoužívanější vakcínu - … Pivovaru Herold v Březnici loni kvůli koronaviru klesl výstav o 35 procent Pivovaru Herold v Březnici loni kvůli koronaviru klesl výstav o 35 procent Pivovar vyváží například do Ruska a Švédska, nejnovější odbytiště má v Maďarsku a … Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomeňte jim popřát Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomeňte jim popřát Zatímco maminkám přeje druhou květnovou neděli většina blízkých, na táty se stále … Novák se dnes promění ve velké sportoviště. Připravena je i olympijská vesnice Novák se dnes promění ve velké sportoviště. Připravena je i olympijská vesnice Dnešní Novák Fest má podtitul Příbram pod pěti kruhy. Jak název naznačuje, akce se … Na kole: Výstava fotografií v příbramské galerii se vrací do 50. a 60. let minulého století Na kole: Výstava fotografií v příbramské galerii se vrací do 50. a 60. let minulého století Galerie Františka Drtikola představí kolekci o cykloputování fotografa Ladislava … V neděli budou silné bouřky s krupobitím a přívalovým deštěm, varovali meteorologové V neděli budou silné bouřky s krupobitím a přívalovým deštěm, varovali meteorologové Přívalový déšť může ojediněle rozvodnit malé toky, zatopit podchody, podjezdy či … Burácení motorů, ve vzduchu vůně benzinu. Motorkáři vyjedou na společnou projížďku s policií Burácení motorů, ve vzduchu vůně benzinu. Motorkáři vyjedou na společnou projížďku s policií V rámci akce Začněme spolu aneb kolama dolů se sejdou motorkáři v 10 hodin ráno u … Opilý řidič v Příbrami zdemoloval auto o strom, nadýchal téměř dvě promile Opilý řidič v Příbrami zdemoloval auto o strom, nadýchal téměř dvě promile K nehodě došlo dnes před čtvrtou hodinou ranní v ulici Edvarda Beneše.
Lidé by měli ve vedrech věnovat pozornost i zvířatům Lidé by měli ve vedrech věnovat pozornost i zvířatům Pro venčení psů by měli lidé volit především ráno a večer, kdy jsou teploty …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz