19. 7. svátek má Čeněk

Zasedání zastupitelstva: Prodej teplárny už bude řídit nový starosta

14. května 2019   (09:29)
Zasedání zastupitelstva: Prodej teplárny už bude řídit nový starosta

Starosta Jindřich Vařeka odstoupí hned v úvodu celého jednání.


Jak již zřejmě všichni vědí, současný starosta Jindřich Vařeka (ANO) opouští z osobních důvodů post starosty města Příbrami. K rezignaci dojde 20. května na dalším jednání příbramského zastupitelstva. To začíná v 16:00 a současný starosta, dle programu, odstoupí hned ve druhém bodě. Společně s odstoupením Jindřicha Vařeky se bude volit i starosta nový. Ten již povede další jednání zastupitelstva, včetně několika zajímavých bodů.
 
Prvním z nich bude prodej příbramské teplárny, respektive části, která patří městu. Na jednání by měl být přítomný i zástupce společnosti, která teplárnu bude nadále provozovat, aby zodpověděl některé z dotazů.
 
Zastupitelé se budou zabývat také změnou Obecně závazné vyhlášky o nočním klidu a zřizovací listinou Městského kulturního centra. Jedná se o instituci, která by se měla podílet na pořádání městských akcí a především na koordinování regionálních akcí tak, aby se pokud možno co nejméně překrývaly.
 
Opět je na programu i několik žádostí o dotace nebo o odkup pozemku. Aktualizovat se bude i seznam oddávajících. Další zajímavá témata může otevřít závěrečná diskuze nebo bod různé.
 
Celé jednání budeme sledovat a nejzajímavější události pro vás zpracujeme formou zpravodajského článku.
 
Program:
1. a) Zahájení, ověření zápisu zminulého ZM, určení ověřovatelů b) Schválení programu jednání c) Informace rady města
2. Odstoupení Ing. Jindřicha Vařeky z funkce starosty a volba nového starosty
3. Uzavření kupní smlouvy o převodu nemovitých a movitých věcí ve vlastnictví města Příbram při společném prodeji s prodejem závodu úpadce Příbramská teplárenská a. s.
4. Zpráva o plnění usnesení ZM Příbram za období od 01.01.2019 do 31.03.2019 včetně plnění usnesení ZM za minulá období
5. Stanovení oddávajících pro volební období 2018-2022 – doplnění
6. Žádost Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje o poskytnutí finančního příspěvku
7. Partnerství pro městskou mobilitu, z. s.
8. Návrh změny Obecně závazné vyhlášky o nočním klidu
9. Zřizovací listina – Městské kulturní centrum
10. Žádost o dotaci
11. Žádost o dotaci – Česká asociace skateboardingu
12. Žádost o prodej pozemku p. č. 40/2 v k. ú. Příbram
13. Žádost o zrušení předkupního práva k pozemkům p. č. 3102/75, p. č. 3102/89 a p. č. 3102/90, vše v k. ú. Příbram
14. Žádosti o prodej různých částí pozemku p. č. 2091/1 a příp. části pozemku p. č. 2091/26 vk. ú. Příbram
15. Žádost o prodej části pozemku p. č. 1599/1 a části pozemku p. č. 1505, oba v katastrálním území Příbram
16. Nabídka úplatného převodu pozemků p. č. 801/1, p.č. 807/1 a p. č. 807/2, vše vk. ú. Lazec
17. Různé
18. Diskuse, interpelace, závěr
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: red

autor: kapDalší články

Nezůstávejte o víkendu doma, když venku má být tak hezky. Poradíme, kam vyrazit Nezůstávejte o víkendu doma, když venku má být tak hezky. Poradíme, kam vyrazit Opět přicházíme s pravidelným přehledem víkendových akcí. 19. července 2019   (21:16) Ve městě přibude pět kamerových bodů Ve městě přibude pět kamerových bodů Městská policie Příbram ve spolupráci s Policií ČR vytipovala sedm lokalit, kde by bylo dobré umístit nové kamerové body. Pět určených míst bude kamerami osazeno do konce letošního roku. 19. července 2019   (17:16) Práce v redakci je akční, ale kolegové mě šetří Práce v redakci je akční, ale kolegové mě šetří "Kluci pracují ve dne v noci, někdy ani nespí, jen aby měli čtenáři aktuální informace,“ říká Miloslava Ritschlová, redaktorka pribram.cz 19. července 2019   (14:27) Namol opilý muž ležel na silnici, přivolaným policistům následně vyhrožoval Namol opilý muž ležel na silnici, přivolaným policistům následně vyhrožoval Nadýchal přes dvě promile 19. července 2019   (11:11) Vyjela ze silnice, zdemolovala auto a skončila v nemocnici Vyjela ze silnice, zdemolovala auto a skončila v nemocnici Dopravní nehoda omezuje provoz v Rožmitále pod Třemšínem 19. července 2019   (09:26) Vrtulník v noci spěchal k těžce zraněnému mladíkovi, který byl po bodnutí do břicha ve vážném stavu! Vrtulník v noci spěchal k těžce zraněnému mladíkovi, který byl po bodnutí do břicha ve vážném stavu! Došlo k vážnému poranění nezletilé osoby 19. července 2019   (08:50) AKTUALIZOVÁNO Komunitní lednice oslavila první rok, hostina se však bohužel nekonala Komunitní lednice oslavila první rok, hostina se však bohužel nekonala Komunitní lednice nefunguje tak, jak bychom si představovali, většinou je prázdná,“ říká Bc. Petra Zemanová, vedoucí týmu služeb sociální péče a sociální pracovnice společnosti Alka 19. července 2019   (06:23) Požár výrobní haly společnosti Ravak prověřil vodovodní síť Požár výrobní haly společnosti Ravak prověřil vodovodní síť Při hasení požáru došlo k výpadku dodávky vody pro obec Lhota u Příbramě a hasiči nakonec museli hledat přírodní zdroje hasební vody 18. července 2019   (20:16) Od začátku července byly v Příbrami odchyceny dvě fenky. Na své majitele čekají v psím útulku v Lazci Od začátku července byly v Příbrami odchyceny dvě fenky. Na své majitele čekají v psím útulku v Lazci Pokud si fenky do 21 dnů od nalezení jejich majitelé nevyzvednou, budou nabídnuty k adopci 18. července 2019   (17:12) Iktové centrum příbramské nemocnice získalo mezinárodní ocenění Iktové centrum příbramské nemocnice získalo mezinárodní ocenění Centrum se zabývá léčbou cévní mozkové příhody neboli mrtvice. 18. července 2019   (14:41)


Související články

Ve městě přibude pět kamerových bodů Městská policie Příbram ve spolupráci s Policií ČR vytipovala sedm lokalit, kde by bylo dobré umístit nové kamerové body. Pět určených míst bude kamerami osazeno do konce letošního roku. 19. července 2019   (17:16) Složky IZS se budou připravovat na výskyt vysoce nakažlivé nemoci Po úspěšném loňském nácviku krizové situace pro případ, kdy by došlo k blackoutu, se budou letos složky Integrovaného záchranného systému Středočeského kraje připravovat na možný výskyt vysoce nakažlivé nemoci. 17. července 2019   (08:14) Dobříš testuje zařízení, které by umožnilo využívat vodu z lomu Jezírko Mobilní úpravnu vody si město zapůjčilo za 27 tisíc korun měsíčně. Výsledky prozatím nasvědčují tomu, že by tato technologie mohla být vyhovující. Konečný výstup bude znám na konci tohoto léta 17. července 2019   (06:15) Středočeská záchranka postupně obnovuje vybavení sanitek – některá nosítka jsou na hranici životnosti Dvě témata týkající se Středočeské záchranné služby projednali krajští radní na svém pondělním zasedání. Jednak šlo o nákup nové transportní techniky a druhý bod jednání se týkal nákupu tří nových vozidel pro systém rendez-vous. 15. července 2019   (16:32) Obecnice dostane na škody po loňské povodni Obecnici byla připsána dotace na rekonstrukci mostku přes Obecnický potok a rekonstrukci místních komunikací 3. července 2019   (05:55)

Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz