Září bylo na českých silnicích tragické hlavně pro motorkáře
30. září 2023 (12:46)
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka / ilustrační fotografie
Od začátku roku si dopravní nehody vyžádaly 356 životů, což je o 17 více než ve stejném období před rokem.
V září zemřelo na českých silnicích zatím 46 lidí, o pět víc než loni. Od začátku roku si dopravní nehody vyžádaly 356 životů, což je o 17 více než ve stejném období před rokem. Vyplývá to z předběžných statistik dopravní policie k páteční půlnoci. Výrazný nárůst počtu úmrtí oproti loňskému září zaznamenali policisté u motorkářů.
Za letošní září evidují policisté více než 7500 nehod, zhruba o 1000 méně než loni. Při haváriích zemřelo 46 lidí, 161 utrpělo těžká zranění a dalších téměř 2200 lidí se zranilo lehce.
Mezi oběťmi zářijových nehod byli nejpočetněji zastoupeni motorkáři. Zemřelo jich 14, což je o deset více než loni. Následovali řidiči osobních aut, kterých zahynulo 13, meziročně o pět méně. Mezi oběťmi havárií bylo dále sedm chodců, pět cyklistů, čtyři řidiči nákladních vozů a tři spolujezdci z osobních aut.
Od začátku letošního roku do páteční půlnoci se na českých silnicích stalo podle předběžných údajů téměř 68.600 dopravních nehod. Představuje to meziroční pokles o sedm procent. Počet úmrtí však stoupl o pět procent na 356 případů.
Mezi oběťmi letošních nehod převažují řidiči osobních aut, kterých zatím zemřelo 139, o 12 více než loni ve stejném období. O deset na 61 případů stoupl i počet usmrcených řidičů motocyklů. Naopak pokles je ve statistikách patrný u spolujezdců v osobních autech, kterých zatím zemřelo 35, meziročně o 18 méně.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Jakub Pečenka
Související
•Neznámý pachatel rozbil skleněnou výplň dveří jedoucího autobusu, případ šetří policie
•Řidiče přemohl mikrospánek a přetočil auto na bok
•Motorkář na Příbramsku předjížděl kolonu, narazil do auta, které odbočovalo
Další články
Kočár s pastýřem projede o zlaté neděli městem
Zlatá adventní neděle připadá letos na 21. prosince. Stejně jako v minulých letech …
Stánky pod drobnohledem i kvůli žloutence: Hygienici kontrolovali trhy nejen v Příbrami
Adventní trhy v Příbrami patří mezi místa, kde letos středočeští hygienici provádějí …
Středočeský kraj má varianty zpoplatnění silnic II. a III.tříd pro nákladní auta
Středočeský kraj připravil dvě varianty možného rozšíření mýta pro nákladní dopravu na …
Tajemství bukové stráně: Čáp provokatér
Černý čáp se na chvíli zdržel doma. Sem tam porovnal nějakou větev, a pak se zvedl a …
Poslední farmářské trhy roku se ponesou ve vánočním duchu
Farmářské trhy na Dvořákově nábřeží se letos rozloučí v sobotu 20. prosince. Nabídnou …
Podmínky ve třech středočeských lyžařských areálech jsou dobré
Ve středních Čechách jsou v provozu tři zimní střediska, na Monínci u Sedlce-Prčice na …
Ceny benzinu a nafty v Příbrami: Ceny nafty klesají
Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 32,90 Kč do 34,90 …
Osobní auto srazilo dítě v Seifertově ulici
V pátek před jednou hodinou odpoledne vyjížděli záchranáři k nahlášené nehodě v …
Tipy na víkend: Poslední víkend před Vánocemi – přijďte na Farmářské trhy, krásné koncerty, nebo přijďte fandit příbramským sportovcům!
Během posledního víkendu před svátky na vás čeká spousta kulturních akcí, v nabídce …
Mlha a náledí komplikují dopravu, u Hájů skončilo auto na střeše
Řidiči by měli být dnes obzvláště opatrní. Po včerejším oteplení zase v noci padla …




