Zaměstnanci nemocnice se školili na konfliktní situace
25. listopadu 2024 (16:15)
foto: Lenka Procházková/ ONP - se svolením
Velmi podstatnou částí kurzu byl blok zaměřený na samotné předcházení konfliktů.
Zaměstnanci Oblastní nemocnice Příbram se v uplynulých dnech zúčastnili speciálního školení zaměřeného na zvládání konfliktních situací a jejich předcházení. Kurz byl rozdělen do několika tematických bloků, které poskytly účastníkům komplexní pohled na problematiku.
Úvodní část se věnovala rozeznání agresivního chování, nácviku verbální sebeobrany a specifickým situacím, jako je komunikace s duševně nemocným či podnapilým klientem. Další blok se zaměřil na praktické zvládání konfliktů, zahrnující základy fyzické sebeobrany, používání pepřových sprejů a dalších pomůcek. Součástí výcviku byly také informace o právních aspektech nutné obrany, základech první pomoci a správném postupu při přivolání policie.
Úvodní část se věnovala rozeznání agresivního chování, nácviku verbální sebeobrany a specifickým situacím, jako je komunikace s duševně nemocným či podnapilým klientem. Další blok se zaměřil na praktické zvládání konfliktů, zahrnující základy fyzické sebeobrany, používání pepřových sprejů a dalších pomůcek. Součástí výcviku byly také informace o právních aspektech nutné obrany, základech první pomoci a správném postupu při přivolání policie.
„Snažíme se naše zaměstnance průběžně vzdělávat, aby byli připraveni na krizové situace, které mohou nastat v různých provozech nemocnice. Bohužel agresivní chování mezi lidmi narůstá. Vedle školení zaměřených na krizové situace nabízíme také kurzy, které našim pracovníkům pomáhají zlepšovat komunikaci s pacienty a rozvíjet jejich odborné dovednosti,“ uvedl tiskový mluvčí nemocnice Martin Janota, který zároveň poděkoval městu Příbram za dotaci, ze které byl hrazen tento workshop.
Kurz ocenila i Lenka Procházková, která v příbramské nemocnici pracuje jako sociální pracovnice. „Současná doba je velmi psychicky náročná, což se v důsledku odráží na chování společnosti. Nespokojenost některých lidí, často s běžnými denními okolnostmi, může vyústit až v jejich agresivní jednání. S takovými lidmi se můžeme setkat kdykoli a kdekoli, včetně nemocnice. Na to, abychom těmto událostem byli schopni předcházet, popř. abychom byli schopni v takových krizových situacích jednat, se zaměřil velmi praktický kurz sebeobrany, jehož jsme se v naší nemocnici měli možnost zúčastnit,“ popsala Procházková.
Taková školení jsou pro sociální pracovníky klíčová, neboť jim pomáhají čelit každodenním výzvám a posilovat bezpečnost nejen jejich, ale i pacientů.
Taková školení jsou pro sociální pracovníky klíčová, neboť jim pomáhají čelit každodenním výzvám a posilovat bezpečnost nejen jejich, ale i pacientů.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák
Další články
Středočeští hygienici prověřili 203 školních jídelen, nedostatky zjistili v 60
Středočeští hygienici prověřili v letošním prvním čtvrtletí 203 školních jídelen a …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Přijďte zažít tmu v Brdech. Čeká vás večer plný hvězd i jedinečné atmosféry
Milovníci noční oblohy i tichých zákoutí Brd by si měli do kalendáře zapsat sobotu 18. …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Plameny u dopadové plochy Jordán: hasiči zasahovali u hořícího harvestoru
V pondělí ráno se odehrál dramatický požár těžební techniky v Brdech. Včasným zásahem …
FOTO
Z vody do běhu: kdo ovládl aquatlon v Příbrami?
Seriál Českého poháru v aquatlonu se naplno rozběhl a jeho další zastávkou byla …
SPORT
Studenti pomáhali nemocné holčičce
Sport může pomáhat. Přesvědčili se o tom studenti středních škol na Příbramsku, kteří …
AKTUÁLNĚ
Kdy dorazí jaro? Čeká nás vítr, déšť, ale i jarní oteplení během jediného týdne
Nový týden přináší do Česka typicky proměnlivé jarní počasí. Čeká nás vítr, přeháňky i …
POČASÍ
Příbram chce obchvat. A podle ministra je teď blíž než kdykoli dřív
JV obchvat Příbrami je pro obyvatele jedním z nejdůležitějších témat současnosti. …
DOPRAVA
Dobříšští školáci překvapili republiku. 2. ZŠ postupuje do finále FAČR
Žáci 2. ZŠ Dobříš si vybojovali postup do republikového finále Poháru FAČR ve fotbalu …
ŠKOLSTVÍ
Zlaté ruce mizí. Proč se vytrácejí řemeslo i chuť u něj vydržet?
Ještě před pár desítkami let bylo běžné, že lidé uměli pracovat rukama – opravit si …
LIFESTYLE
Kde v Příbrami dělají nejlepší snídaně? Spouštíme velkou snídaňovou anketu!
Příbramští, připravte se. Tentokrát jde o snídaně — a to je disciplína, na kterou má …
ANKETA




