7. 12. svátek má Ambrož

Zajděte na velikonoční jarmark! Alespoň virtuálně

16. března 2021   (08:49)
Zajděte na velikonoční jarmark! Alespoň virtuálně
foto: pribram.cz

Muzea v Příbrami a Rožmitále pod Třemšínem zprostředkují akce a tradice spojené s Velikonocemi on-line.


Velikonoční veselí si stejně jako před rokem užijeme nejspíše v soukromí. Zpestření jarních svátků přinese také program Podbrdského muzea a Hornického muzea Příbram.
 

Podbrdské muzeum zahájí 21. března na svých webových stránkách virtuální jarmark. „Najdete zde odkazy na své oblíbené prodejce keramiky, hraček, dekorací i domácích dobrot. Navštivte je alespoň takto virtuálně, pořiďte si něco pro potěšení a podpořte je v této nelehké době,“ zve muzeum.
 
Na Velikonoce se chystá také příbramské Hornické muzeum. Od 22. března do 4. dubna plánuje tradiční akci Velikonoce v hornickém domku. „Návštěvníci se mohou seznámit s podobou velikonočních svátků v hornické domácnosti na počátku 20. století: vůní pečiva, lidovými popěvky, tradiční výzdobou i umem tvůrců lidových řemesel,“ popisuje muzeum, jak vypadá událost za běžných okolností.

 
Kromě jejich předvedení si tradiční velikonoční zvyky mohou zájemci také vlastnoručně vyzkoušet. V hornickém domku se pletou pomlázky, zdobí perníčky, pečou jidáše, regionálně dekorují vajíčka a vyrábí rákosové píšťaly. Letos se při těchto aktivitách zřejmě budeme muset spolehnout na vlastní dovednosti. Hornické muzeum ovšem slibuje, že v případě nepříznivé epidemiologické situace zprostředkuje téma on-line.
 


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Středočeský kraj by uvítal shodu odborníků na vánočním volnu ve školách Středočeský kraj by uvítal shodu odborníků na vánočním volnu ve školách Například školy v Příbrami zatím ředitelská volna nevyhlásily, procento nakažených … Starosta: Město příští rok získá 994 milionů a utratí 1,143 miliardy Starosta: Město příští rok získá 994 milionů a utratí 1,143 miliardy Starosta Příbrami Jan Konvalinka se ohlíží za včerejším jednání zastupitelstva. V Příbrami se v příštím roce zdraží vodné a stočné o tři procenta V Příbrami se v příštím roce zdraží vodné a stočné o tři procenta Při průměrné spotřebě 90 litrů na osobu a den zaplatí příští rok tříčlenná domácnost … Policisté pátrají po řidiči, který u Hluboše způsobil dopravní nehodu Policisté pátrají po řidiči, který u Hluboše způsobil dopravní nehodu K události došlo 20. listopadu v ranních hodinách. Příbramské divadlo uvede známou hudební komedii Limonádový Joe Příbramské divadlo uvede známou hudební komedii Limonádový Joe Slavnou parodii na westerny se souborem nastudoval Milan Schejbal, v hlavních rolích … Zastupitelé Příbrami schválili záměr prodeje pozemku u archivu pro stavbu bytů Zastupitelé Příbrami schválili záměr prodeje pozemku u archivu pro stavbu bytů Podmínky prodeje vedení radnice ještě upřesní a znovu předloží zastupitelstvu. Příbram bude letos opět hospodařit se schodkovým rozpočtem Příbram bude letos opět hospodařit se schodkovým rozpočtem Návrh rozpočtu dnes schválili zastupitelé. O Vánocích mrznout nebude, teploty se udrží mírně nad nulou, očekávají meteorologové O Vánocích mrznout nebude, teploty se udrží mírně nad nulou, očekávají meteorologové Podle meteorologů nás pravděpodobně čekají opět Vánoce na blátě. ŽIVĚ: Zasedání zastupitelstva v Příbrami ŽIVĚ: Zasedání zastupitelstva v Příbrami Nejdůležitějším bodem bude návrh rozpočtu na příští rok.
Starosta: Duševní polotovar přeřezal na příbramském náměstí kabeláž k vánoční dekoraci Starosta: Duševní polotovar přeřezal na příbramském náměstí kabeláž k vánoční dekoraci Trojici pachatelů zaznamenala kamera. Městská policie žádá veřejnost o pomoc při …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz