8. 2. svátek má Milada

„Začněme spolu aneb kolama dolů“

11. června 2018   (12:54)
„Začněme spolu aneb kolama dolů“

Za rok 2017 zemřelo na českých silnicích 60 motocyklistů. Pojďme v letošním roce společně toto číslo snížit pod známým heslem motorkářů „kolama dolů“



Ředitelství služby dopravní policie Policejního prezídia ČR ve spolupráci s Asociací center pro zdokonalovací výcvik řidičů Autoklubu ČR přichází s novou preventivní aktivitou zaměřenou na bezpečnost řidičů motocyklů. Motorkářskou sezonu odstartovala v dubnu společná jízda s následným bezplatným tréninkem na výcvikovém okruhu ve Vysokém Mýtě, následovalo dalších šest míst v republice. Zakončení této zajímavé akce proběhne v neděli 17. června na Příbramsku, na polygonu v Dlouhé Lhotě.

Cílem projektu je prezentace nových bezpečnostních prvků, zprostředkování praktického vzdělávání a zdokonalování řidičů motocyklů, především však jde o snížení následků a počtu dopravních nehod zaviněných motorkáři a o osvětu všech účastníků silničního provozu.

Z Mníšku pod Brdy vyjede den 17. června v dopoledních hodinách kolem dvou set předem přihlášených motorkářů v doprovodu dopravních policistů na motocyklech na spanilou jízdu dlouhou asi 80 km. Trasa povede přes Novou Ves pod Pleší, Nový Knín, Slapskou přehradu, Neveklov, Sedlčany, Cholín, a Dobříš. Zakončena bude na polygonu v Dlouhé Lhotě. Tam mohou přijet další zájemci na svým strojích, aby si vyzkoušeli jízdu zručnosti, různé soutěže, natrénovali si bezpečnou jízdu, ochutnali zdarma nealko pivo, prohlédli a vyzkoušeli si krásné motorky apod. Na letišti v Dlouhé Lhotě akce začíná v pravé poledne a potrvá do čtvrté hodiny odpolední.

Motocyklisté by si měli uvědomit, že jsou při dopravních nehodách mnohem více zranitelnější než řidiči vozidel. Riziko, že motorkář nebo jeho spolujezdec bude při havárii usmrcen či vážně zraněn, je mnohem vyšší než u osádky automobilu. Motocyklistu nechrání žádná karoserie, bezpečností pás, ale pouze prvky pasivní bezpečnosti, které má na sobě. Je to speciální a dobře viditelné oblečení, kvalitní přilba, pevná obuv, rukavice, chrániče klubů a páteře, airbagové vesty. I sebelepší výbava však není zárukou bezpečné jízdy, pokud motorkář jede riskantně a nepřizpůsobí rychlost jízdy stavu komunikace, počasí a hustotě provozu.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: por. Bc. Monika Schindlová
DiS. - tisková mluvčí PČR
autor: mip








Další články

Prostor po zahradnictví se uvolní. Město chce parkoviště a možná i vrátka pro školáky Prostor po zahradnictví se uvolní. Město chce parkoviště a možná i vrátka pro školáky Prostor v Jinecké ulici pod městským hřbitovem, kde dnes sídlí zahradnictví Petunia, … Nepřehlédněte Podvod za miliardy. Stovky tisíc kusů elektroniky zmizelo Podvod za miliardy. Stovky tisíc kusů elektroniky zmizelo Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu odhalili obrovský podvod, … Rok proměn v Porodnici Hořovice: Moderní péče, nové trendy a klidný start do života Rok proměn v Porodnici Hořovice: Moderní péče, nové trendy a klidný start do života Maminky z Příbrami a okolí často přemýšlejí, kde přivést své dítě na svět, zda v … Tvůrce pražské kašny i Kajpra přináší umění do Dobříše Tvůrce pražské kašny i Kajpra přináší umění do Dobříše Město Dobříš se systematicky stává místem, kde umění přirozeně prostupuje každodenním … Středočeské policii chybí 444 lidí. Pomáhají i Pol Pointy Středočeské policii chybí 444 lidí. Pomáhají i Pol Pointy Středočeské policii minulý rok chybělo oproti plánu 444 policistů, předloni to bylo … Stačila vteřina. V Příbrami ukázali, jak blízko může být nehoda Stačila vteřina. V Příbrami ukázali, jak blízko může být nehoda Stačí vteřina nepozornosti – a klidná cesta do obchodu se může změnit v drama. Právě … Rozbitý prostor u krámků na Svaté Hoře. Starosta Konvalinka jedná s církví o nápravě Rozbitý prostor u krámků na Svaté Hoře. Starosta Konvalinka jedná s církví o nápravě Prostor kolem krámků na Svaté Hoře je dlouhodobě v nevyhovujícím stavu. Nerovný terén, … Nepřehlédněte Brdy odhalují svůj pravěký poklad: trilobit Ellipsocephalus hoffi nám připomíná dávné moře Brdy odhalují svůj pravěký poklad: trilobit Ellipsocephalus hoffi nám připomíná dávné moře Když člověk brouzdá po brdských hřebenech, jen těžko si představí, že pod jeho kroky … POZNÁVÁME BRDY Bojíte se sněhových řetězů? Poradíme vám, jak je nasadit bez stresu Bojíte se sněhových řetězů? Poradíme vám, jak je nasadit bez stresu Třebaže teploty stoupají, ve vyšších polohách a na horách sníh leží a ještě nějakou …
Ceny benzinu a nafty v Příbrami: Nafta je nejdražší na čerpacích stanicích značky OMV Ceny benzinu a nafty v Příbrami: Nafta je nejdražší na čerpacích stanicích značky OMV Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 31,90 Kč do 34,90 … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz