20. 3. svátek má Světlana




Začíná nová sezona druhé fotbalové ligy

21. července 2023   (14:48)
Začíná nová sezona druhé fotbalové ligy
foto: FK Příbram/PR

Příbramský celek získal těsně před startem sezony výraznou posilu, do zálohy přišel bývalý reprezentant Josef Hušbauer.


Začíná nová sezona druhé fotbalové ligy. Podle bookmakerů je jednoznačným favoritem Zbrojovka Brno, která se po jarním sestupu z nejvyšší soutěže bude chtít ihned vrátit mezi elitu. Postupové ambice má znovu i pražská Dukla vedená bývalým reprezentačním trenérem Petrem Radou.

Přímo mezi elitu projde stejně jako v minulých sezonách pouze vítěz druhé ligy. Mužstva na druhém a třetím místě čeká baráž se čtrnáctým a patnáctým celkem nejvyšší soutěže. Pokud se na prvních třech příčkách druhé ligy umístí jeden ze dvou B-týmů, do konečného pořadí pro postup mezi elitu nebo účast v baráži se nebudou počítat. Nejhorší dva celky sestoupí o patro níž.
Brno po nevydařené jarní části uplynulé sezony obsadilo v nejvyšší soutěži poslední místo a po roce opět sestoupilo. U mužstva skončil neúspěšný trenér Martin Hašek a tým převzal Luděk Klusáček. Ve Zbrojovce pokračuje pětatřicetiletý útočník Jakub Řezníček, který byl druhým nejlepším střelcem minulého ligového ročníku.
"Cílů je víc, primární je jednoznačně postup. Tím dalším je přebudovat kádr, eventuálně s výhledem na první ligu. Pro nás je důležité, aby výkony měly stoupající tendenci. Chceme bojovat o postup a nemůžeme si dovolit nějaké velké zaváhání," řekl na tiskové konferenci Klusáček.

Dukla v minulé sezoně nezvládla především podzimní část a navzdory předsezonním ambicím skončila až na čtvrtém místě. Zkušený trenér Rada věří, že v nadcházejícím ročníku budou Pražané lepší. Celek z Julisky je druhým největším favoritem soutěže s kurzem 5,5:1 u Tipsportu a 3,5:1 u Fortuny. Na Brno lze sázet v rozmezí od 2:1 do 2,2:1.
"Řekl jsem hráčům při nástupu na novou sezonu, že nic jiného než postup neexistuje. Dukla se svou tradicí a stadionem do ligy patří a musíme pro to udělat maximum. Může samozřejmě přijít nějaká krize, že nebudeme všechno vyhrávat, ale s majitelem jsme se shodli, že jiný cíl než postup neexistuje," řekl Rada v nedávném rozhovoru pro Radiožurnál.
Na předních příčkách by se znovu chtěli pohybovat i oba účastníci poslední baráže. Vyškov, který hraje domácí zápasy v Drnovicích, v souboji o elitu nestačil na Zlín. Příbram neuspěla proti Pardubicím. Středočeský celek získal těsně před startem sezony výraznou posilu, do zálohy přišel bývalý reprezentant Josef Hušbauer.
V horní polovině tabulky by se podle prognóz měly pohybovat i Líšeň a jeden ze dvou nováčků Viktoria Žižkov. Pražský celek má v kádru řadu hráčů s prvoligovými zkušenostmi. Zbylým nováčkem je Kroměříž. Z druhé ligy v minulé sezoně sestoupily Třinec a "béčko" pražské Slavie, z B-týmů tak zůstaly v soutěži Sparta a Olomouc. Podzimní část bude mít 16 kol, jarní fáze odstartuje na začátku března.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Odešel neporazitelný Ranger: Ve věku 86 let zemřel legendární Chuck Norris Odešel neporazitelný Ranger: Ve věku 86 let zemřel legendární Chuck Norris Svět ztratil jednu z největších ikon akčního filmu a bojových umění. Americký herec … Další komentovaná vycházka k výročí první písemné zmínky o městě je už v neděli Další komentovaná vycházka k výročí první písemné zmínky o městě je už v neděli Město Příbram zve všechny zájemce na třetí komentovanou vycházku letošního roku, která … HISTORIE Pohřešovaný muž z Bohutína byl nalezen bez známek života Pohřešovaný muž z Bohutína byl nalezen bez známek života Ve čtvrtek 19. března vyhlásila policie pátrání po 54letém muži z obce Bohutín. … AKTUÁLNĚ Fanouškovské hlasování v anketě Sportovec Příbramska: systém odhalil neplatné hlasy Fanouškovské hlasování v anketě Sportovec Příbramska: systém odhalil neplatné hlasy Redakce pribram.cz v posledních dnech zaznamenává nestandardní hlasování v některých … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: O víkendu se můžete začít připravovat na Velikonoce, přijít fandit příbramským sportovcům nebo sledovat závody! Tipy na víkend: O víkendu se můžete začít připravovat na Velikonoce, přijít fandit příbramským sportovcům nebo sledovat závody! Předposlední březnový víkend nabídne opravdu pestrý program. Budete si moci přijít … NEPŘEHLÉDNĚTE Brdská příroda volá o pomoc: stovky kilometrů tras čekají na dobrovolníky. Začíná se už v pátek Brdská příroda volá o pomoc: stovky kilometrů tras čekají na dobrovolníky. Začíná se už v pátek Dobrovolníci, rodiny s dětmi i milovníci přírody se opět mohou zapojit do tradiční … PŘÍRODA Nemocnice v Příbrami nasadila špičkovou UV technologii. Pomůže v boji proti infekcím Nemocnice v Příbrami nasadila špičkovou UV technologii. Pomůže v boji proti infekcím Oblastní nemocnice Příbram rozšiřuje své technologické vybavení o moderní UV-C … Galavečer sportu v Příbrami: Kdo se stal nejlepším sportovcem roku 2025? Galavečer sportu v Příbrami: Kdo se stal nejlepším sportovcem roku 2025? Ve čtvrtek 19. března večer se v příbramské divadle koná dlouho očekávaný Galavečer … ON-LINE PŘENOS Který městský problém si podle vás zaslouží „černého Petra“? Který městský problém si podle vás zaslouží „černého Petra“? Příbram funguje dál svým běžným rytmem, ale řada problémů zůstává otevřená. Na přání … ANKETA
Řidič při couvání porazil ženu v Příbrami Řidič při couvání porazil ženu v Příbrami Ve čtvrtek 19. března odpoledne vyjížděli záchranáři k nahlášené nehodě se … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz