Začátek července bude chladnější a deštivější, znovu se oteplí o víkendu
1. července 2024 (08:19)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
O víkendu prodlouženém o páteční státní svátek má ubývat oblačnosti i srážek a teploty se přiblíží tropické třicítce.
Po slunečném a horkém prvním prázdninovém víkendu bude začátek července výrazně chladnější a také deštivější. Nejvyšší teploty zpočátku tohoto týdne nepřekročí 24 stupňů Celsia, na západě země bude jen kolem 18 stupňů. Obloha zůstane převážně zatažená, meteorologové očekávají časté přeháňky. Bouřky by se mohly objevit ještě dnes na východě země, poté až koncem týdne. O víkendu prodlouženém o páteční státní svátek má ubývat oblačnosti i srážek a teploty se přiblíží tropické třicítce, vyplývá z týdenní předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Dnes bude oblačno až zataženo, postupně se na celém území objeví přeháňky nebo občasný déšť, na východě ještě místy bouřky. Večer má od západu ubývat srážek a částečně i oblačnosti. Odpolední maxima se budou pohybovat od 20 do 24 stupňů, na západě zůstanou jen kolem 18 stupňů Celsia.
Chladná bude i noc na úterý, teploty klesnou na západě až na osm stupňů Celsia. Přes den vystoupají na maximálně 24 stupňů, na severozápadní polovině Čech nejvýše na 17 stupňů. I ve středu zůstane oblačno a zataženo, na většině území bude pršet.
Také ve čtvrtek očekávají meteorologové zataženou oblohu a místy přeháňky, maximální teploty mohou mírně překročit hranici letních 25 stupňů, na západě ale zůstanou kolem 19 stupňů.
O volném pátku začne ubývat oblačnosti i srážek, teploměr na celém území ukáže přes den 20 až 25 stupňů Celsia. Přeháňky či bouřky se mohou občas objevit během soboty i neděle, víkendové teploty se budou pohybovat od 24 do 29 stupňů.
Tropický ráz posledních dnů i nocí ukončily v neděli večer silné bouřky s přívalovými srážkami, krupobitím a nárazy větru, které zasáhly hlavně východní Čechy, Vysočinu, Moravu a Slezsko. Některé menší řeky vystoupaly na povodňové stupně, na jihu Moravy museli hasiči v noci evakuovat obyvatele několika obcí.
Tropický ráz posledních dnů i nocí ukončily v neděli večer silné bouřky s přívalovými srážkami, krupobitím a nárazy větru, které zasáhly hlavně východní Čechy, Vysočinu, Moravu a Slezsko. Některé menší řeky vystoupaly na povodňové stupně, na jihu Moravy museli hasiči v noci evakuovat obyvatele několika obcí.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Z hald se zbytky uranových rud okolo Příbrami roste dálnice D4. Budily velké vášně, nyní funguje dohoda
•Tropický víkend v neděli ukončí silné bouřky
•V CHKO Brdy se po třech letech zahnízdil orel mořský, mládě už je okroužkované
Další články
Zfetovaný a opilý řidič napálil fabii do stromu: Auto samo zavolalo pomoc přes E-call
Kombinace alkoholu, pervitinu a ignorování soudních rozhodnutí opět ukázala svou …
AKTUÁLNĚ
Středočeský kraj v autobusech PID od srpna rozšíří možnost nástupu všemi dveřmi
Od srpna bude možné nastupovat do autobusů Pražské integrované dopravy (PID) všemi …
DOPRAVA
Penaltový král poprvé ve Středočeském kraji. Nový Knín hostí premiéru s Horváthem, Zelenkou i „Kalkulátorem“
Po šestnácti ročnících na Moravě vstupuje Penaltový král do nové éry. Soutěž se vydává …
SPORT
Technologická revoluce míří na Příbramsko. Unikátní podzemní laboratoř dostane novou šanci stát se centrem inovací
Jedinečné pracoviště ukryté pod zemí nedaleko Slapské přehrady čeká další rozvoj. …
ZAJÍMAVOSTI
Březnicí otřásly exotické rytmy a vůně z celého světa: Třetí ročník festivalu přilákal stovky lidí
Březnické staré kluziště se proměnilo v pestrobarevnou křižovatku světových kultur. …
FOTOGALERIE
Čekají nás chladné noci i déšť. Oteplovat se začne ke konci týdne
Počasí v Česku bude v nadcházejících dnech velmi proměnlivé. Po klidnějším začátku …
AKTUÁLNĚ
Zápas, který měl přijít dvakrát. Teď už neuhne nikdo. Szabová vs. Pudilová o královnu OKTAGONU
Na Štvanici se chystá zápas, který má přesah i mimo sport.
Souboj o královnu …
SPORT
Koupili jste si letenku? Ještě to neznamená, že poletíte. Overbooking je zpět
Stojíte u gatu, v ruce letenka, v hlavě dovolená — a najednou vám oznámí, že do …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Víno je starší než civilizace. A naše tolerance k alkoholu je neobvykle vysoká
Víno je starší než písmo, chutná jinak ve vesmíru a obsahuje stovky aromat, které by …
ZAJÍMAVOSTI
Ve vodních nádrží Orlík a Slapy je kvalita vody ke koupání výborná
Středočeská přírodní koupaliště mají většinou výbornou kvalitu vody. Jedinou výjimkou …
AKTUÁLNĚ




