Za smrtelnou nehodou na Dobříši stála rychlost. Po nárazu se tachometr zasekl téměř na 140 km/h
14. ledna 2024 (07:12)
foto: Záchranná služba ASČR
Záchranná služba Asociace samaritánů České republiky na svém Facebooku informovala, že tachometr osobního vozidla, ve kterém se nacházeli dva mladí muži (ročníky 1991 a 1992), se v době nárazu zastavil před hranicí 140km/h.
Policisté šetří okolnosti tragické dopravní nehody, která se stala v sobotu odpoledne v ulici Partyzána Svobody na Dobříši. Podle jejich mluvčího Pavla Truxy zde přejel řidič osobního vozidla značky Fiat Punto do protisměru, kde se čelně střetl s autobusem. Řidič auta utrpěl těžká poranění, jeho spolujezdec na místě zemřel. Zranění utrpěl také řidič autobusu. Podle Záchranné služby ASČR se tachometr v osobním vozidle v době nárazu zastavil na téměř 140 km/h.
Nehoda se stala deset minut po šestnácté hodině. „Z dosud nezjištěných příčin zde přejel řidič osobního vozidla do protisměru, načež čelně narazil do autobusu. Jeho dvaatřicetiletý spolujezdec na místě zemřel, řidič utrpěl vážná poranění,“ řekl pribram.cz Truxa
foto: Záchranná služba ASČR
Podle mluvčího středočeských záchranářů Marka Hylebranta byl na místo přivolán vrtulník leteckých záchranářů. „Jeden z mužů přes veškerou snahu na místě zemřel. Řidič vozidla utrpěl vážná poranění, se kterými byl s napojením na umělou plicní ventilaci letecky přepraven do Fakultní nemocnice v pražském Motole. Řidiče autobusu transportujeme pozemní cestou do příbramské nemocnice,“ dodal pro pribram.cz Hylebrant.
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Na Dobříši přejelo auto do protisměru a čelně narazilo do autobusu. Spolujezdec na místě zemřel
•U Příbrami se střetlo nákladní auto s autobusem, tři zranění
•Benzin ve Středočeském kraji od minulého týdne mírně zdražil, nafta zlevnila
Další články
Jak se aktuálně vyvíjejí ceny nemovitostí v Příbrami a okolí?
Realitní trh ve Středočeském kraji pokračuje i v roce 2026 v postupném růstu. Po …
PR
Ředitel Waldorfské školy Příbram Robert Žák: „Naším cílem je rozvíjet dítě jako celistvou osobnost“
Jak vypadá škola, která staví na individuálním přístupu, tvořivosti a propojení …
ROZHOVOR
Příbram zve na výlet do minulosti: Vydejte se po stopách našich předků
Oslavy 810. výročí města pokračují a přinášejí další zajímavou akci pro veřejnost. …
HISTORIE
Nenápadná akrobatka z Brd. Každé pozorování rosničky může pomoci
K naším nejzajímavějším obyvatelům brdské přírody patří bezesporu rosnička zelená. …
POZNÁVÁME BRDY
Divadlo patří dětem: největší rodinný festival na 50 000 m², jeden nezapomenutelný den
V neděli 24. května se Příbram znovu promění v jedno velké dětské království. Festival …
KULTURA
LDM Group začíná v Příbrami stavět 130 bytů. Cílem je moderní a dostupné bydlení pro město
LDM Group, vedená zakladatelem a CEO Dominikem Halmošim, zahajuje v Příbrami výstavbu …
Tipy na víkend: Připomínka ukončení druhé světové války, společné výlety do přírody a celá řada divadelních představení
Tento víkend nabídne opravdu pestrý program! Můžete si připomenout ukončení druhé …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Tajné schůzky, odposlechy a podezření z manipulací. Policie dva roky sledovala vedení příbramské nemocnice
Manažeři příbramské nemocnice čelí vážnému podezření z ovlivňování veřejných zakázek …
AKTUÁLNĚ
Do Česka míří studený a deštivý víkend. Na Moravě může napršet až 40 milimetrů
Česko čeká výrazně chladnější a na mnoha místech také deštivý víkend. Počasí ovlivní …
POČASÍ
FK Příbram zve regionální kluby na poslední domácí utkání sezóny. Děti mají vstup zdarma
FK Příbram připravil pro fotbalové kluby z celého regionu speciální nabídku na …
SPORT




