14. 10. svátek má Agáta

Za prvních pět měsíců tohoto roku zasahovali příbramští hasiči u 76 požárů.

3. července 2019   (15:53)
Za prvních pět měsíců tohoto roku zasahovali příbramští hasiči u 76 požárů.

Jen v prvních pěti měsících tohoto roku bylo při mimořádných událostech na Příbramsku usmrceno 15 osob


Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje, územní odbor Příbram, předložil 4. června 2019 zastupitelům zprávu na jednání Bezpečnostní rady města Příbram. Zpráva obsahuje mimo jiné informace o proběhlých a plánovaných investicích a statistické údaje.

Hasiči mají nový kontejner k nouzovému přežití dvaceti osob
Již rok je v provozu nová výšková technika AŽ 30, která nahradila devatenáct let starou plošinu AP 37. Od 1. června 2019 má příbramská stanice HZS novou kontejnerovou techniku, která čítá dva kontejnery a jeden kontejnerový nosič. Jeden z kontejnerů je určen pro zajištění technického zásahu při pažení výkopů a druhý slouží k nouzovému přežití dvaceti osob. Připravuje se také investice na pořízení terénní čtyřkolky pro zabezpečení možnosti zásahu v nedostupném lesnatém prostoru, například CHKO Brdy. O tomto záměru jsme vás informovali v tomto článku.
 
Za pět měsíců bylo při mimořádných událostech usmrceno 15 osob
Od začátku roku 2019 do 31. května 2019  zasahovala jednotka HZS Příbram v rámci celého bývalého okresu Příbram celkem u 337 mimořádných událostí. 76krát vyjížděla k požáru a 81krát k dopravní nehodě. Celkem bylo při zásazích evakuováno a zachráněno 231 osob a 107 osob bylo zraněno. Smutnou skutečností je počet 15 usmrcených osob. Počet zásahů v minulém roce za stejné období byl 345, tedy srovnatelný s letošním rokem.
 
Počet mimořádných události v rámci města Příbram vzrostl
V rámci města Příbram zasahovaly jednotky HZS Středočeského kraje, ÚO Příbram, v prvních pěti měsících tohoto roku k celkem 158 mimořádným událostem. Ve stejném období roku 2018 to bylo 127 událostí.  

119 milionů korun. To je hodnota uchráněného majetku
Přímé škody při požárech byly v prvních pěti měsících roku 2019 odhadnuty na cca 4,5 milionů korun, což oproti minulému období vykazuje dvojnásobný pokles. Uchráněné hodnoty pak byly vyčísleny na zhruba 119 milionů korun.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: HZS Středočeského kraje
ÚO Příbram

autor: mirDalší články

Nevidomý masér: Při vážné autonehodě přišel o zrak, chuť i čich. Chuť do života ale neztratil Nevidomý masér: Při vážné autonehodě přišel o zrak, chuť i čich. Chuť do života ale neztratil Zatímco spousta lidí by to psychicky nezvládla, Jiří Oktábec se s nepřízní osudu dokázal obdivuhodně vyrovnat a úsměv z tváře mu nikdy nezmizel. 14. října 2019   (06:16) Smetanka lékařská: Bylinka na rakovinu, která roste všude Smetanka lékařská: Bylinka na rakovinu, která roste všude Nyní je vhodná doba pro sběr pampeliškového kořene 13. října 2019   (19:01) Huť Barbora se pravděpodobně dostaví z Norských fondů Huť Barbora se pravděpodobně dostaví z Norských fondů Na huť se přijeli podívat odborníci z Norska. „Když viděli, že se na Příbramsku o technické památky umíme postarat, dali našemu projektu zelenou,“ uvedl RSDr. Josef Hála 13. října 2019   (15:28) V Novém rybníce plavalo zhruba 7 metráků lína obecného V Novém rybníce plavalo zhruba 7 metráků lína obecného Z dvaceti nasazených kaprů jich zbyla zhruba polovina 13. října 2019   (11:40) Rostou. Sezona houbaření není u konce, lidé stále nosí plné koše Rostou. Sezona houbaření není u konce, lidé stále nosí plné koše Houby stále rostou ve velkém, a pokud nepřijdou v příštích dnech mrazivá rána, můžeme se ještě těšit na plné košíky. 13. října 2019   (08:33) Opětovné zavedení střeleb z minometů zachrání brdská vřesoviště Opětovné zavedení střeleb z minometů zachrání brdská vřesoviště Střelby z minometů podpořila i Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky. Současný způsob užívání posádkového cvičiště neumožňuje dostatečné narušení povrchu pro zachování vřesoviště 13. října 2019   (06:45) V Příbrami teklo víno proudem V Příbrami teklo víno proudem Organizátoři Vinného koštu o přeložení akce na jiný termín neuvažovali. 12. října 2019   (19:58) Dopravní nehoda uzavřela dálnici D4, jedno z vozidel skončilo na střeše Dopravní nehoda uzavřela dálnici D4, jedno z vozidel skončilo na střeše V místě se tvořily několikakilometrové kolony 12. října 2019   (17:43) Hasiči se museli slaňovat ke zraněnému horolezci Hasiči se museli slaňovat ke zraněnému horolezci Adrenalinový zážitek má za sebou skupina horolezců 12. října 2019   (15:32) Zfetovaný řidič pod vlivem pervitinu při zběsilé jízdě naboural do několika aut. Nakonec atakoval vůz městské policie Zfetovaný řidič pod vlivem pervitinu při zběsilé jízdě naboural do několika aut. Nakonec atakoval vůz městské policie Policejní akce skončila v objektu příbramského „Křižáku.“ 12. října 2019   (11:58) NepřehlédněteKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz