25. 6. svátek má Ivan

Zranění se z nepřístupných Brd brzy svezou na čtyřkolce

23. května 2019   (10:55)
Zranění se z nepřístupných Brd brzy svezou na čtyřkolce

Nová technika bude sloužit pro transport zraněných imobilních osob, případně pro hlášení skrytých ohnisek požárů uvnitř nepřístupného terénu CHKO Brdy


Zastupitelé na pondělním zasedání odsouhlasili Hasičskému záchrannému sboru středočeského kraje, územní odbor Příbram, dotaci ve výši 100.000 Kč na zakoupení terénního čtyřkolového vozidla. Dotace tak byla schválena ve výši 50 % z původní žádané částky.

„Snažíme se reagovat na nově vzniklá rizika a v souvislosti s přechodem vojenského újezdu Brdy na CHKO zde vznikla nová rizika spojená s turismem,“ uvedl na zasedání zastupitelstva ředitel HZS, ú.o. Příbram pan plk. Ing. Tomáš Horvát, PhD.

„Lokalita CHKO je proti civilnímu sektoru velmi zvláštní , je dána tím, jak ji armáda využívala a svým způsobem i nevyužívala. Terén je mnohdy nepřístupný pro naši mobilní požární techniku, kterou používáme dnes a denně,“ dodává Horvát.

Od začátku roku 2018 vyjížděli hasiči do CHKO jen za požáry sedmnáctkrát.

Vozidlo, které chtějí hasiči pořídit, je svými taktickými parametry zcela odlišné od čtyřkolek, které vlastní Policie ČR. Ty jsou určeny pro průzkum terénu jako takového, nejsou vhodné do nepřístupných oblastí CHKO.
 
Rozpočet na nákup čtyřkolky je zhruba 800.000 Kč, schválená dotace spolu s příspěvky podnikatelských subjektů nyní pokrývají zhruba polovinu potřebné částky. Přesto chce HZS tento projekt realizovat ještě letos.

Návštěvníkům Brd, kteří se v CHKO dostanou do nouze a nemohou si sami přivolat pomoc mobilem, nově pomáhají takzvané traumabody, opatřené tísňovým tlačítkem. Po zmáčknutí tlačítka se signál odešle profesionálním hasičům. Turisté je však najdou zatím pouze na plzeňské straně Brd – v lokalitě Padrť, u louky Tři trubky a na křižovatce Nad Čuralem. Na „naší“ straně jsou umístěny jen cedulky s GPS souřadnicemi a důležitými kontakty. I tyto záchranné body již však našly své opodstatnění a hasiči tak mohli včas pomoci například zraněnému cyklistovi.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: HZS

autor: mirDalší články

Aktuálně: Dopravní nehoda osobního automobilu omezuje provoz v ulici Husova Aktuálně: Dopravní nehoda osobního automobilu omezuje provoz v ulici Husova Osobní vozidlo značky Hyundai narazilo do zábrany vedle vozovky a zablokovalo jeden jízdní pruh 25. června 2019   (14:37) Město je ochotno podílet se na výstavbě protihlukových stěn Jihovýchodního obchvatu Město je ochotno podílet se na výstavbě protihlukových stěn Jihovýchodního obchvatu V pátek 21. června měli občané možnost předkládat připomínky ke stavbě obchvatu. Své námitky podalo i samotné město 25. června 2019   (12:52) Alka má nové vedení Alka má nové vedení Novou ředitelkou je Mgr. Lenka Mottlová, která má mnohaleté zkušenosti s řízením a rozvojem sociálních služeb pro cílovou skupinu osob se zdravotním postižením. 25. června 2019   (09:51) Uplynulá sobota změnila život hned několika rodinám Uplynulá sobota změnila život hned několika rodinám Při sobotních dopravních nehodách bylo zraněno 11 osob, pro pět z nich přilétl vrtulník 25. června 2019   (07:31) Tropy ve městě? Nemusí být úmorné Tropy ve městě? Nemusí být úmorné Venkovní bazén pojede tento týden ve víkendovém režimu a otevře již v 11 hodin 25. června 2019   (06:01) Namol opilý muž urážel matku a napadl příbuzného, policisté ho odvezli k vystřízlivění na záchytku Namol opilý muž urážel matku a napadl příbuzného, policisté ho odvezli k vystřízlivění na záchytku Dechová zkouška u dotyčného vykázala hodnotu bezmála tři promile alkoholu. 24. června 2019   (19:41) ORL péče v příbramské nemocnici nebude přes léto dostupná každý den ORL péče v příbramské nemocnici nebude přes léto dostupná každý den V létě dojde k omezení provozu ORL v areálu I. Akutní případy ošetří ambulance na Zdaboři, ale pouze v některých dnech 24. června 2019   (16:19) Pod pohrůžkou zabití oloupil mladíka o telefon Pod pohrůžkou zabití oloupil mladíka o telefon Agresorovi hrozí deset let za mřížemi 24. června 2019   (13:59) Zatímco školy budou prázdné, na některých školních hřištích to i o prázdninách bude žít Zatímco školy budou prázdné, na některých školních hřištích to i o prázdninách bude žít Pro děti, které zůstávají v době prázdnin ve městě, zůstanou v době letních prázdnin otevřena některá školní hřiště 24. června 2019   (12:49) Firma z Příbrami je lídrem Středočeského kraje Firma z Příbrami je lídrem Středočeského kraje Společnost CVP Galvanika z Příbrami obsadila v prestižní soutěži "Ocenění českých lídrů" první místo za celý Středočeský kraj. 24. června 2019   (10:22) PRKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz