19. 4. svátek má Rostislav

Za prví čtvrtletí došlo na Příbramsku k 61 srážkám se zvěří

21. dubna 2020   (09:35)
Za prví čtvrtletí došlo na Příbramsku k 61 srážkám se zvěří
foto: pribram.cz, PČR

Jen za posledních pět dní evidují policisté sedm těchto karambolů


Dopravní nehoda se zvěří vás může potkat v podstatě kdekoliv. Střet s vysokou zvěří dosahuje škody v řádu až desítek tisíc korun. Pokud k takové situaci opravdu dojde a nárazem zvíře usmrtíte, je vaší povinností nehodu nahlásit Policii ČR. V opačném případě Vám hrozí pokuta. Policie ČR následně kontaktuje místní myslivecké sdružení, které zajistí odvoz zvířete.

Za první čtvrtletí letošního roku došlo na příbramských silnicích k 61 srážkám se zvěří. Jen za posledních pět dní evidují policisté sedm těchto karambolů, kdy se vzniklá škoda vyšplhala na téměř čtvrt milionu korun. Nejčastěji vbíhaly pod kola projíždějících aut srny, v jednom případě divoké prase. Nejvíce střetů se zvěří se odehrálo na Sedlčansku, a to v brzkých ranních nebo nočních hodinách.
Řidiči by se měli plně věnovat řízení a neustále být obezřetní. Nejlepším preventivním opatřením je nízká rychlost jízdy, tím vzniklá prostor pro včasnou reakci. Pokud motorista spatří zvěř včas, měl by sešlápnout brzdový pedál a použít výstražné zvukové znamení. Jestliže již nejde srážce nijak zabránit, potom je nutné intenzivně brzdit a neuhýbat. Úhybný manévr je mnohem víc nebezpečný, hrozí např. přejetí do protisměru, čelní náraz do protijedoucího automobilu nebo náraz do stromu u silnice.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
PČR
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Policie pokračuje s dohledem na dodržování rychlostních limitů Policie pokračuje s dohledem na dodržování rychlostních limitů Řidiči by měli v příštích dnech zbystřit. V týdnu od 20. do 26. dubna se policejní … DOPRAVA „Jsem připravená ničit.“ A pak to Lucie Pudilová v Lucerně opravdu udělala „Jsem připravená ničit.“ A pak to Lucie Pudilová v Lucerně opravdu udělala MMA zápasnice a příbramská rodačka Lucie Pudilová slaví další úspěch v profesionálním … SPORT Divadlo zase bude patřit dětem. Největší rodinný festival na 50 000 m² Divadlo zase bude patřit dětem. Největší rodinný festival na 50 000 m² Jednou za rok se Příbram promění v obří dětské království. Festival Divadlo patří … KULTURA Ubytovny Stavus v Příbrami: sliby o seniorské budoucnosti versus noční požáry Ubytovny Stavus v Příbrami: sliby o seniorské budoucnosti versus noční požáry Ulice Pod Čertovým pahorkem v Příbrami dlouhá léta patří k nejproblematičtějším … AKTUALIZOVÁNO Rekordman na koloběžce: Na Sedlčansku narazil do zdi se skoro třemi promile Rekordman na koloběžce: Na Sedlčansku narazil do zdi se skoro třemi promile Zatímco se řidiči na dálnici D4 přou o legálnost formule, na Sedlčansku se odehrálo … DOPRAVA NOČNÍ DRAMA V KOZÁROVICÍCH: Anonym nahlásil bombu na diskotéce, policie evakuovala na 500 lidí! NOČNÍ DRAMA V KOZÁROVICÍCH: Anonym nahlásil bombu na diskotéce, policie evakuovala na 500 lidí! Sobotní noc v Kozárovicích se změnila v noční můru. Krátce po deváté hodině večer … AKTUALIZOVÁNO Conteho patička šokovala Spartu! Příbram slaví povinné vítězství Conteho patička šokovala Spartu! Příbram slaví povinné vítězství FK Příbram ve 24. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY potvrdila proti poslednímu celku tabulky … VIDEO LiStOVáNí s Lukášem Hejlíkem přiveze silný příběh knihy Blízcí LiStOVáNí s Lukášem Hejlíkem přiveze silný příběh knihy Blízcí Dobříš se v pondělí 20. dubna stane dějištěm oblíbeného divadelního projektu … NEPŘEHLÉDNĚTE Čtyři klíšťata po jedné procházce. U Nového rybníku v Příbrami jich podle lidí výrazně přibylo Čtyři klíšťata po jedné procházce. U Nového rybníku v Příbrami jich podle lidí výrazně přibylo Lidé, kteří chodí kolem Nového rybníku na procházky, si v posledních týdnech všímají … PŘÍRODA
Příbram řeší kočičí krizi: zastupitelé budou rozhodovat o více než 1,3 milionu na péči o toulavé kočky Příbram řeší kočičí krizi: zastupitelé budou rozhodovat o více než 1,3 milionu na péči o toulavé kočky Toulavé kočky nejsou jen roztomilý obrázek z internetu. Město Příbram se v dubnu … ZVÍŘATA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz