10. 3. svátek má Viktorie




Za odstranění reklamních poutačů v Příbrami padlo trestní oznámení. Policie případ odložila

NEPŘEHLÉDNĚTE
21. května 2021   (12:40)
Za odstranění reklamních poutačů v Příbrami padlo trestní oznámení. Policie případ odložila
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Před měsícem městu došla trpělivost a jeden z nelegálních poutačů odstranilo. Majitel reklamních ploch podal trestní oznámení.


Příbramská radnice již delší dobu bojuje s vizuálním smogem. V hledáčku má nejen nevkusnou reklamu, ale třeba i stará zábradlí, nefunkční trafiky, navigační panely, nevzhledné vitríny a výlohy obchodů. V poslední době se nové nelegální poutače objevily u archivu, v blízkosti viaduktu u Nováku, v Husově ulici a v Brodské. Radnice se pokoušela s firmou Eurobillboard domluvit, ale bohužel bez úspěchu.

Na konci března vzal kdosi spravedlnost do svých rukou a dvakrát po sobě poutače rozřezal. Již tehdy od majitele společnosti Eurobillboard Antona Fischera padlo první trestní oznámení na neznámého pachatele.
Reklamní poutače se však během několika málo dní na původních místech znovu objevily. Fischer tehdy prostřednictvím pribram.cz vzkázal, že má společnost s obdobným jednáním řadu zkušeností a nenechá se zastrašit. „Poutače jsou opět postavené. Nebudu úplně prozrazovat kroky, které jsme proti obdobnému poničení učinili. Místa může hlídat například ostraha nebo jiné záznamové zařízení. Chtěl bych vzkázat tomu, co poutače odřezává, že až ho dostihneme a my ho dostihneme, bude mít ostudu jak na Facebooku, tak i problémy s policií,“ řekl na konci března Fischer.
Neznámý fantom se stáhl do ústraní a na jeho místo nastoupila radnice. Starosta Jan Konvalinka a místostarosta Martin Buršík vyhodnotili jednu z konstrukcí za nelegální – stojící na městském pozemku a kvůli její stabilitě za nebezpečnou pro účastníky silničního provozu. Následně za pomoci technických služeb poutač rozebrali a odvezli. „Tohle je jasný vzkaz těm, kteří by chtěli na pozemcích města nelegálně umisťovat reklamu. Tohle se v našem slušném městě nedělá,“ řekl tehdy pribram.cz starosta s tím, že vlastník může normálním a slušným způsobem vstoupit do jednání.“
foto, video: pribram.cz/Tomáš Pečenka

Další z reklamních ploch, tentokrát u Nováku, odstranil příbramský zastupitel Antonín Schejbal. „Jsme rádi, že vedení města začalo řešit nelegální reklamy a také se rozhodli přispět svou troškou do ‚mlejna‘,“ řekl pribram.cz.

Podle Schejbala se nejednalo o oficiální akci Pirátů. „Bylo to mé rozhodnutí, jako občana tohoto města. Není možné, aby si soukromý subjekt dělal, co chce a vyzval občany, aby se do projektu odstraňování nelegální reklamy přidali.
Místo dohody však padlo ze strany Eurobillboardu trestní oznámení na neoprávněné odstranění reklamních billboardů. „Nedošlo k pokusům o smírčí jednání, spíše čelíme různým hrozbám právních postihů, nicméně v potírání nelegální reklamy budeme všemi prostředky pokračovat. Vstupuji do jednání i s jinými městy, např. Chrudim, která mají podobné zkušenosti jako my,“ uvedl starosta.
Policie případ odložila
Podle vyrozumění, které má pribram.cz k dispozici, policie případ odložila. Provedeným šetřením bylo ze strany policejního orgánu zjištěno, že v daném případě nebyla naplněna skutková podstata trestného činu či jiného správního deliktu. V této věci nebudou zahájeny úkony trestního řízení, stojí v protokolu.
Nenecháme se zastrašit, další poutače půjdou k zemi
Místostarosta Martin Buršík bude podle jeho slov i nadále s vizuálním smogem bojovat. „V hledáčku města jsou další poutače. Stojí například v Husově nebo Brodské ulici. Momentálně zjišťujeme, zda některý z nich nestojí na pozemcích města. Pokud ano, půjdou k zemi stejně tak, jako ten u archivu,“ řekl dnes Martin Bušík pribram.cz, podle kterého město vstupuje do jednání i s majiteli jiných parcel, kde se podobná reklama vyskytuje. Portál pribram.cz se pokoušel zjistit stanovisko Fischera, bohužel bez úspěchu.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Slyšíte ten podivný zvuk z výšin? To krajinou znovu táhnou jeřábi popelaví Slyšíte ten podivný zvuk z výšin? To krajinou znovu táhnou jeřábi popelaví Začátek jara v naší krajině často neoznamují jen první květy nebo zpěv skřivanů. Možná … NEPŘEHLÉDNĚTE Pozor na podomní „řemeslníky“. Policie varuje hlavně seniory Pozor na podomní „řemeslníky“. Policie varuje hlavně seniory Policisté upozorňují na případy podomních „řemeslníků“, kteří se pohybují po městech a … Motorka spadla při nakládání. A pak si sama zavolala pomoc Motorka spadla při nakládání. A pak si sama zavolala pomoc Stačila chvilka nepozornosti při nakládání motocyklu a v Dobříši byl hned poplach. … ZAJÍMAVOSTI Hokejová horečka v Příbrami! HC Příbram míří do play-off a potřebuje podporu fanoušků Hokejová horečka v Příbrami! HC Příbram míří do play-off a potřebuje podporu fanoušků Velká chvíle pro příbramský hokej je tady. Tým HC Příbram si vybojoval postup do … SPORT /VIDEO/ V neděli virál, dnes bomba! Přinášíme nejlepší záběry legendárního Čmeláka /VIDEO/ V neděli virál, dnes bomba! Přinášíme nejlepší záběry legendárního Čmeláka V neděli jsme na našich sítích sdíleli amatérské video práškovacího letadla Z‑37 … FOTOGALERIE Nájem v Domě Natura trvá. Opozice mluví o nevyužitých budovách, radnice o komplikované rekonstrukci Nájem v Domě Natura trvá. Opozice mluví o nevyužitých budovách, radnice o komplikované rekonstrukci Odbor životního prostředí sídlí v pronajatých prostorách Domu Natura od roku 2023. … POLITIKA Nový nepřítel Itálie? Po ananasu přichází smažák na pizze. A Příbram se ptá: dorazí tahle bomba i k nám? Nový nepřítel Itálie? Po ananasu přichází smažák na pizze. A Příbram se ptá: dorazí tahle bomba i k nám? Český internet má nový hit. Zatímco se svět ještě nevzpamatoval z nekonečné debaty o … FAST FOOD Nikdy jsme nebyli víc propojení. A nikdy víc sami Nikdy jsme nebyli víc propojení. A nikdy víc sami Večer, kdy se nic neděje. Telefon leží na stole, obrazovka je tmavá a ticho v bytě … LIFESTYLE Dobrovolní hasiči ve Středočeském kraji lákají stále více dětí. Sborům ale chybějí vedoucí mládeže Dobrovolní hasiči ve Středočeském kraji lákají stále více dětí. Sborům ale chybějí vedoucí mládeže Zájem o členství dětí a mládeže u dobrovolných hasičů ve Středočeském kraji v poslední … NEPŘEHLÉDNĚTE
Neštěstí v Sedlci-Prčici: Když se pokus o rychlé zatápění změní v tragédii Neštěstí v Sedlci-Prčici: Když se pokus o rychlé zatápění změní v tragédii Nedělní dopoledne v Sedlci-Prčici na Příbramsku připomnělo, že největší nebezpečí …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz