2. 12. svátek má Blanka

V našem slušném městě nelegální reklama nebude, řekl starosta a nechal demontovat poutač

Nepřehlédněte
22. dubna 2021   (14:32)
foto, video: pribram.cz/Tomáš Pečenka

Příbramský fantom zaspal, nelegální reklamu nechal odstranit starosta Příbrami Jan Konvalinka.


Příbramská radnice již delší dobu bojuje s vizuálním smogem. V hledáčku má nejen nevkusnou reklamu, ale třeba i stará zábradlí, nefunkční trafiky, navigační panely, nevzhledné vitríny a výlohy obchodů. V poslední době se nové nelegální poutače objevily u archivu a v blízkosti viaduktu u Nováku.

V minulých dnech vzal spravedlnost do svých rukou dosud neznámý fantom, který dvakrát za sebou poutače odřezal. Jednatel společnosti Eurobillboard Group Anton Fischer následně podal trestní oznámení, případem se zabývá policie. Informaci pribram.cz potvrdila policejní mluvčí Monika Schindlová. „Policie prověřuje okolnosti trestného činu poškození cizí věci, kdy majitel oznámil vzniklou škodu ve výši 40 tisíc korun,“ řekla.
V dnešních dopoledních hodinách se k jednomu z poutačů vypravilo vedení města -  starosta Jan Konvalinka a místostarosta Martin Buršík. Konstrukci vyhodnotili jednak za nelegální – stojící na městském pozemku, ale také kvůli její stabilitě za nebezpečnou pro účastníky silničního provozu. V místě se pohybovali jak městští strážníci, tak i státní policie. Starosta po několika okamžicích na místo přivolal pracovníky technických služeb, kteří nelegální reklamu odstranili. „Tohle je jasný vzkaz těm, kteří by chtěli na pozemcích města nelegálně umisťovat reklamu. Tohle se v našem slušném městě nedělá,“ řekl pribram.cz starosta s tím, že vlastník může normálním a slušným způsobem vstoupit do jednání.“ 
V dnešních dopoledních hodinách se …
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Poutače nejsou naše, prodáváme jen reklamní plochy
Majitel billboardy v Příbrami umístil, aniž by řešil, kdo je vlastníkem pozemku. Následně pak plochu pronajal firmě Eurobillboard. „My pouze prodáváme reklamní plochy, poutače nejsou naše,“ řekl již dříve pribram.cz Fischer s tím, že společnost Eurobillboard Group předem neprověřuje, zdali nejsou na pozemcích bez povolení.

Podle Fischera má společnost s obdobným jednáním řadu zkušeností a nenechá se zastrašit. Místa může hlídat například ostraha nebo jiné záznamové zařízení. Chtěl bych vzkázat tomu, co poutače odřezává, že až ho dostihneme a my ho dostihneme, bude mít ostudu jak na Facebooku, tak i problémy s policií,“ dodal před časem Fischer.
Dle vyjádření advokáta Michala Janíka mohlo dnes město při demontáži jednat v rámci tzv. svépomoci zakotvené v ust. paragrafu 14 občanského zákoníku, popřípadě i ochranného vlastnictví pozemku, na němž bez souhlasu vlastníka kdosi reklamní zařízení umístil. Řekl pribram.cz Janík.

Redakce pribram.cz dnes zjišťovala reakci Fischera na dnešní demontáž bez úspěchu. Majitel Eurobillboard Group telefony nezvedal, na sms zprávu neodpověděl.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Nejvíc ohnisek je ve školách a začínají se objevovat ohniska v zařízeních sociální … Tomáš Pospěch: Výjimečný dar Josefa Koudelky má již v péči Uměleckoprůmyslové museum v Praze Tomáš Pospěch: Výjimečný dar Josefa Koudelky má již v péči Uměleckoprůmyslové museum v Praze Přednáška o díle jednoho z nejznámějších českých fotografů v Galerii Františka … V průběhu listopadu na Příbramsku zemřelo 28 covid pozitivních osob V průběhu listopadu na Příbramsku zemřelo 28 covid pozitivních osob Krizový štáb ORP Příbram byl aktivován, první schůzka, při které byla zmapována … O víkendu má sněžit, v noci bude mrznout O víkendu má sněžit, v noci bude mrznout Sněžit má i na začátku příštího týdne. Radní Holý: Lidé z Příbrami odchází, noví nepřichází, a to je škoda. Město si rozvoj zaslouží Radní Holý: Lidé z Příbrami odchází, noví nepřichází, a to je škoda. Město si rozvoj zaslouží V ostatních městech vidíme nové zajímavé projekty a můžeme jen závidět. Právě proto … Při nočním požáru garáže v Příbrami byl nalezen muž bez známek života Při nočním požáru garáže v Příbrami byl nalezen muž bez známek života Příbramští kriminalisté prošetřují důvod vzniku požáru řadové garáže v Březnické … Otevřu si zde stánek s občerstvením a poblíž autoservis. Lidé si dělají legraci z nefunkčních semaforů v Žežické Otevřu si zde stánek s občerstvením a poblíž autoservis. Lidé si dělají legraci z nefunkčních semaforů v Žežické Lidé na sociálních sítích si začali z nefunkčních semaforů v Příbrami dělat … Výstava betlémů v Galerii Františka Drtikola Výstava betlémů v Galerii Františka Drtikola Prosinec a první část ledna bude v Galerii Františka Drtikola mimo jiné patřit … Pro zraněného motorkáře přistál u Bukové vrtulník Pro zraněného motorkáře přistál u Bukové vrtulník Motocykl neměl registrační značky a muž má platný zákaz řízení.
Na Příbramsku narazil řidič do stromu, na místě zemřel Na Příbramsku narazil řidič do stromu, na místě zemřel Řidič osobního auta zemřel dnes poté, co na silnici mezi Vysokým Chlumcem a Týnčany …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz