vývoj COVID-19
17. 5. 2021
Bezděkov 1
Bohutín 1
Březnice 9
Bukovany 1
Čenkov 1
Chrást 1
Čím 1
Dobříš 32
Drásov 1
Dublovice 1
Dubno 1
Hlubyně 1
Jablonná 2
Jince 4
Kamýk n. V. 1
Klučenice 3
Kosova H. 3
Krásná H. 4
Láz 1
Lešetice 1
Milín 11
Nalžovice 1
Nechvalice 4
Nečín 4
Nedrahovice 1
Nová Ves p. P. 4
Nový Knín 6
Obecnice 7
Obořiště 1
Ouběnice 2
Petrovice 2
Pičín 2
Příbram 84
Rožmitál p. T. 5
Rybníky 1
Sedlčany 18
Sedlec-Prč. 6
Stará Huť 6
Trhové Dušníky 3
Věšín 1
Višňová 5
Voznice 3
Vys. Chlumec 1
Vysoká u Pb 1
Zalužany 3
Zduchovice 2
ONP Příbram
Čekající na termín očkování282
Přiřazený termín / týden1136
ONP Příbram Zdaboř
Čekající na termín očkování323
Přiřazený termín / týden2290

V našem slušném městě nelegální reklama nebude, řekl starosta a nechal demontovat poutač

Nepřehlédněte
22. dubna 2021   (14:32)
video: pribram.cz/Tomáš Pečenka

Příbramský fantom zaspal, nelegální reklamu nechal odstranit starosta Příbrami Jan Konvalinka.


Příbramská radnice již delší dobu bojuje s vizuálním smogem. V hledáčku má nejen nevkusnou reklamu, ale třeba i stará zábradlí, nefunkční trafiky, navigační panely, nevzhledné vitríny a výlohy obchodů. V poslední době se nové nelegální poutače objevily u archivu a v blízkosti viaduktu u Nováku.

V minulých dnech vzal spravedlnost do svých rukou dosud neznámý fantom, který dvakrát za sebou poutače odřezal. Jednatel společnosti Eurobillboard Group Anton Fischer následně podal trestní oznámení, případem se zabývá policie. Informaci pribram.cz potvrdila policejní mluvčí Monika Schindlová. „Policie prověřuje okolnosti trestného činu poškození cizí věci, kdy majitel oznámil vzniklou škodu ve výši 40 tisíc korun,“ řekla.
V dnešních dopoledních hodinách se k jednomu z poutačů vypravilo vedení města -  starosta Jan Konvalinka a místostarosta Martin Buršík. Konstrukci vyhodnotili jednak za nelegální – stojící na městském pozemku, ale také kvůli její stabilitě za nebezpečnou pro účastníky silničního provozu. V místě se pohybovali jak městští strážníci, tak i státní policie. Starosta po několika okamžicích na místo přivolal pracovníky technických služeb, kteří nelegální reklamu odstranili. „Tohle je jasný vzkaz těm, kteří by chtěli na pozemcích města nelegálně umisťovat reklamu. Tohle se v našem slušném městě nedělá,“ řekl pribram.cz starosta s tím, že vlastník může normálním a slušným způsobem vstoupit do jednání.“ 
V dnešních dopoledních hodinách se …
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Poutače nejsou naše, prodáváme jen reklamní plochy
Majitel billboardy v Příbrami umístil, aniž by řešil, kdo je vlastníkem pozemku. Následně pak plochu pronajal firmě Eurobillboard. „My pouze prodáváme reklamní plochy, poutače nejsou naše,“ řekl již dříve pribram.cz Fischer s tím, že společnost Eurobillboard Group předem neprověřuje, zdali nejsou na pozemcích bez povolení.

Podle Fischera má společnost s obdobným jednáním řadu zkušeností a nenechá se zastrašit. Místa může hlídat například ostraha nebo jiné záznamové zařízení. Chtěl bych vzkázat tomu, co poutače odřezává, že až ho dostihneme a my ho dostihneme, bude mít ostudu jak na Facebooku, tak i problémy s policií,“ dodal před časem Fischer.
Dle vyjádření advokáta Michala Janíka mohlo dnes město při demontáži jednat v rámci tzv. svépomoci zakotvené v ust. paragrafu 14 občanského zákoníku, popřípadě i ochranného vlastnictví pozemku, na němž bez souhlasu vlastníka kdosi reklamní zařízení umístil. Řekl pribram.cz Janík.

Redakce pribram.cz dnes zjišťovala reakci Fischera na dnešní demontáž bez úspěchu. Majitel Eurobillboard Group telefony nezvedal, na sms zprávu neodpověděl.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Období následujících čtyř týdnů bude teplotně podprůměrné, srážkově nadprůměrné Období následujících čtyř týdnů bude teplotně podprůměrné, srážkově nadprůměrné Celkově bude období od 17. května do 13. června teplotně podprůměrné a pršet bude … Za týden asi bude možné pořádat kulturní akce uvnitř až pro 500 lidí Za týden asi bude možné pořádat kulturní akce uvnitř až pro 500 lidí Od dnešního dne je možné pořádat kulturní akce venku s maximální účastí 700 sedících … Opilý muž se zákazem řízení ujížděl v Březnici policistům. Když vjel do slepé ulice, dal se na útěk Opilý muž se zákazem řízení ujížděl v Březnici policistům. Když vjel do slepé ulice, dal se na útěk Nadýchal 1,5 promile, test na drogy odmítl. Přijďte 22. května na testovací dny elektrokol Rock Machine a Haibike do Ebike Partners v Příbrami Přijďte 22. května na testovací dny elektrokol Rock Machine a Haibike do Ebike Partners v Příbrami Přichystáno bude více jak dvacet elektrokol na vyzkoušení a otevíráme zbrusu nový … Komerční sdělení Policisté pátrají po svědcích sobotní nehody na dálnici D4 Policisté pátrají po svědcích sobotní nehody na dálnici D4 Řidič po nehodě skončil se synem v nemocnici. Rodina těžce nemocného Káji potřebuje pomoc. Malému bojovníkovi zkomplikovalo život osm minut bez kyslíku Rodina těžce nemocného Káji potřebuje pomoc. Malému bojovníkovi zkomplikovalo život osm minut bez kyslíku Čtyřletý Kája tvrdě cvičí, aby se naučil sedět nebo lézt, aby zvládl držet předměty, … Dětem končí rotační výuka, otevírají se zahrádky restaurací a  fitness centra Dětem končí rotační výuka, otevírají se zahrádky restaurací a fitness centra Ode dneška byla pro školy zrušena i podmínka, že se v nich nesmí potkávat děti z … Vážným zraněním skončila pro muže jízda na kole, do nemocnice ho přepravil vrtulník Vážným zraněním skončila pro muže jízda na kole, do nemocnice ho přepravil vrtulník Záchranná služba vyjížděla v neděli odpoledne k úrazu cyklisty do obce Láz na … Začíná sezona klíšťat. Umíte se nezvaného hosta správně zbavit? Začíná sezona klíšťat. Umíte se nezvaného hosta správně zbavit? Jaro je v plném proudu a pěkné počasí láká do přírody. Při užívání si sluníčka bychom …
Koncerty na Svaté Hoře opět vítají příznivce varhanní hudby, zatím na dálku Koncerty na Svaté Hoře opět vítají příznivce varhanní hudby, zatím na dálku Interpretem Nedělní varhanní půlhodinky je Adam Suk. On-line přenos začíná ve …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz