23. 3. svátek má Ivona




Z organizace testování jsme měli velký respekt, říká personalistka příbramské firmy

25. března 2021   (16:47)
Z organizace testování jsme měli velký respekt, říká personalistka příbramské firmy
foto: pribram.cz

Tři lidé každé čtyři minuty projdou testovacím kolečkem ve společnosti Senco Příbram. Přesně nastavený časový harmonogram každotýdenního testování zaměstnanci dodržují.


Příbramská společnost Senco začala s testováním svých zaměstnanců již 4. března. Jak konkrétně probíhá a jak ovlivňuje život ve firmě s více než 200 zaměstnanci, popsala pro pribram.cz personalistka společnosti Barbora Batelková.

Své pracovníky testujete již tři týdny. Jak je tento proces nastaven?
Testování probíhá vždy v předem určeném dni v týdnu. O den dříve dostanou zaměstnanci SMS zprávu s časem, kdy se mají k testování dostavit. Testujeme od čtvrt na šest ráno do přibližně půl dvanácté v prostorách jídelny. Ta je kompletně upravena pro bezpečné samotestování antigenními testy.
Můžete přesněji popsat samotný proces testování?
Test probíhá po třech osobách v intervalu čtyř minut. Zaměstnanci přijdou v daný čas, čímž předcházíme jejich shromažďování. Dodržování dvoumetrových rozestupů korigují značky na podlaze. Před vstupem do testovací místnosti si lidé vydezinfikují ruce. Poté si stoupnou na značky k testovacímu stanovišti – stolu, kde je pro ně přichystaná antigenní testovací sada. U každého ze tří stanovišť je rovněž popelnice na odpad.
Kdo s postupem a správným provedením lidem pomáhá?
Zaměstnanci se řídí pokyny jednoho z členů testovací komise, která je sestavena ze tří určených zaměstnanců. Členové komise procházejí školením, jak postupovat. Kromě předávání instrukcí se starají o vedení pořadníku, zapisují čas aplikace testovacího vzorku nebo připomínají, kdy bude test vyhodnocen. Testovaný je odbaven do čtyř minut a může se věnovat své práci.

Co obnáší režie v tak „nadupaném“ harmonogramu?
Musíme přiznat, že jsme z organizace v takovém časovém rozvrhu měli velký respekt. Ale osvědčil se. Zaměstnanci jsou úžasně dochvilní, což nám velmi pomáhá. Každý k testování přistupuje s plným pochopením situace a neztěžuje práci komise.
Jak reagujete, když vyjde pozitivita na covid-19?
Pokud je test pozitivní, pracovníka okamžitě kontaktuje člen komise s výzvou, aby se odebral z pracoviště domů, a informací, jak má postupovat dále. V případě negativního testu zaměstnance nijak neinformujeme.
Předcházíte možné nákaze na pracovištích i jinak?
Snažíme se zajistit, aby se nemocný člověk nepohyboval ve firmě. Jakmile má někdo i sebemenší příznaky, zůstává doma. Zaměstnanci respektují nejen veškeré pokyny, ale také poctivě používají ochranu úst po celou pracovní dobu. Vědí, že je to nutné také pro jejich bezpečí, neohrožují své kolegy a společnost je schopná zcela plnit své obchodní závazky. Za jejich zodpovědné jednání si zaslouží velký dík.
Jak vysoký záchyt nemoci jste dosud zaznamenali?
Zatím jsme zachytili pouze dva pozitivně testované zaměstnance v minulém týdnu. Jejich diagnózu poté potvrdil PCR test. Týdně přitom otestujeme přibližně 190 zaměstnanců.
Přináší testování firmě nějaké jiné problémy?
Samotné zakoupení antigenních testů není zanedbatelnou položkou, ale cílem společnosti je pandemii překonat v co nejlepší kondici. Problém bychom viděli v momentu, pokud by vláda nařídila zastavit výrobu. Všichni si uvědomují, že při úplném zastavení výroby by byla budoucnost firmy ve vážném ohrožení. Proto jsme se rozhodli testovat zaměstnance s předstihem, abychom předešli případným ohniskům nákazy. A každý chce alespoň trochu přispět k brzkému návratu k normálu.
Přináší testování firmě nějaké jiné problémy? …
foto: pribram.cz

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Další články

Ochranáři vylepšily v CHKO Brdy „porodnici“ pro mloky Ochranáři vylepšily v CHKO Brdy „porodnici“ pro mloky Zaměstnanci Správy CHKO Brdy spolu ze zoologem okresního muzea Davidem Fišerem prožili … ZAJÍMAVOSTI Velikonočním vlakem údolím Vlčavy: historická jízda pro celou rodinu Velikonočním vlakem údolím Vlčavy: historická jízda pro celou rodinu Na železnici v Rožmitále pod Třemšínem už tuto sobou 28. března se můžete svézt … TIP NA VÝLET D4 u Staré Hutě se znovu zúží:. ŘSD začne další etapu rekonstrukce mostu D4 u Staré Hutě se znovu zúží:. ŘSD začne další etapu rekonstrukce mostu Dálnice D4 se od dubna opět zúží. Ředitelství silnic a dálnic zahájí demolici a … DOPRAVA Příbramská lékařka MUDr. Bartášková: Cukrovka je nemoc, kde úspěch léčby drží v rukou i pacient Příbramská lékařka MUDr. Bartášková: Cukrovka je nemoc, kde úspěch léčby drží v rukou i pacient Diabetes patří mezi nejčastější civilizační onemocnění současnosti a počet pacientů … ZDRAVOTNICTVÍ Změna barvy očí? Tentokrát opravdu natrvalo. Změna barvy očí? Tentokrát opravdu natrvalo. Toužili jste někdy po modrých, zelených nebo prostě jiných očích, než jaké máte od … Kdo nabízí nejlepší internet v Příbrami? Přehled poskytovatelů, typů připojení i kvality Kdo nabízí nejlepší internet v Příbrami? Přehled poskytovatelů, typů připojení i kvality Rychlost a kvalita internetu v Příbrami se může lišit dům od domu. Někde vede optika, … Končící zima vyjde středočeské silničáře o 100 milionů korun dráž než minulá, další náklady spolykají opravy Končící zima vyjde středočeské silničáře o 100 milionů korun dráž než minulá, další náklady spolykají opravy Končící zima vyjde středočeské silničáře dráž než minulá. Náklady na zimní údržbu … DOPRAVA Babička žije, pes hladoví a pravda bolí. Do Příbrami míří Modrý z nebe Babička žije, pes hladoví a pravda bolí. Do Příbrami míří Modrý z nebe Divadlo A. Dvořáka Příbram přichází s novou inscenací současného autora Michaela … KULTURA Jak bezbariérová je Příbram v roce 2026? Město se zlepšuje, lidé ale narážejí na problémy Jak bezbariérová je Příbram v roce 2026? Město se zlepšuje, lidé ale narážejí na problémy Bezbariérovost se v posledních letech stává jedním z důležitých témat rozvoje města. V … ANKETA
Dagmar Pecková: „Někteří lidé nemají odvahu říct pravdu. Já ano.“ Dagmar Pecková: „Někteří lidé nemají odvahu říct pravdu. Já ano.“ Dagmar Pecková patří k nejvýraznějším českým umělkyním posledních desetiletí. Operní … ROZHOVOR
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz