Vyvěšením plachty s českou vlajkou a Putinem se zabývá NCOZ
28. listopadu 2022 (17:25)
foto: Ministerstvo vnitra ČR
Vyobrazení s vlajkami a Putinem se na sídle ministerstva objevilo u příležitosti státního svátku 28. října.
Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) se zabývá případem plachty s českou a ukrajinskou vlajkou spolu s portrétem ruského prezidenta Vladimira Putina ve vaku na mrtvoly, která byla koncem října vyvěšena na budově ministerstva vnitra v Praze. Mluvčí centrály Jaroslav Ibehej dnes řekl České televizi (ČT), že útvar dostal oznámení, které v současnosti vyhodnocuje. Vyobrazení s vlajkami a Putinem se na sídle ministerstva objevilo u příležitosti státního svátku 28. října. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) vyvěšení díla hájil.
Případem se nejprve zabývala pražská policie, která ho ale předala NCOZ. "Náš útvar přijal oznámení, které v současné době vyhodnocuje. Více informací nyní poskytovat nebudeme," potvrdil dnes ČT mluvčí centrály Ibehej.
Podle Deníku N šetřila pražská policie vyvěšení vlajky kvůli možnému porušení zákona o státních symbolech. Podle něj se státní vlajka vyvěšuje na čelní straně budovy, v tomto případě ale visela na zadní straně ministerstva. Ministr Rakušan serveru řekl, že podle předběžného právního názoru nešlo o protiprávní jednání, a že případnou pokutu zaplatí.
Vyobrazení s vlajkami a Putinem se na sídle ministerstva objevilo u příležitosti státního svátku 28. října. Na vzniku díla se podílel ministr vnitra a spolek Dekomunizace. Podle tvůrců mělo značit výročí spojení vzniku samostatného Československa s poukazem na odhodlanost bránit demokratické hodnoty svrchovaného státu. "Víme, kdo je náš přítel, který krvácí i za naši svobodu. A také víme, kdo je náš nepřítel, a nenecháme ho ukrást pojem vlastenectví ani naši vlajku," uvedl tehdy ministr Rakušan.
Kontroverzní podobiznu ruského prezidenta kritizovala mimo jiné moskevská tisková agentura. Naopak ocenila ji některá ukrajinská média.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka
Související
•Poplatek za pohotovost by mohl zvýšit z 90 na 200 korun
•Veterinární správa: Přes 600 balení kojenecké výživy může obsahovat bakterii
•SZÚ: Nízká teplota v místnostech nahrává vzniku plísní a množení bakterií
Další články
Most u Jíloviště půjde brzy k zemi. Stavbaři budou stavět nový
Stavbaři v polovině června zbourají most přes dálnici D4 poblíž Jíloviště u Prahy a …
Šmíráci v oblacích: Když vám nad zahradou krouží cizí dron
Hračka pro děti za pár tisíc, nebo sofistikovaný nástroj pro zloděje a lidi bez špetky …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Májovky v Dobříši: Kolotoče, adrenalin a MIG 21 v hlavní roli
Dobříš se opět promění v místo, kde to žije od rána do večera – DOBŘÍŠSKÉ MÁJOVÉ …
KULTURA
Ceby benzinu šly v Příbrami nahoru, nejlevněji naplníte nádrž u Silmetu a Prim
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 40,99 Kč do 44,40 Kč …
DOPRAVA
Atommuzeum v Brdech vás zavede do časů studené války
Hluboko v brdských lesích se ukrývá místo, které bylo kdysi jedním z nejstřeženějších …
TIP NA VÝLET
Rožmitál investuje do oprav chodníků, silnic i bezpečnosti ve městě
Město Rožmitál pod Třemšínem pokračuje v jarních investicích do oprav chodníků, …
Příbram čeká víkendový nářez: Svatohorský Downtown slaví 10 let. Dorazí vítěz Asia Express i rapové legendy PSH
Historické centrum Příbram už tuto sobotu ovládne adrenalin, hluk kol, skoky mezi zdmi …
SPORT
Drama kolem výborů, krácená dotace pro HC Příbram a dotaz na „náhubkový“ řád. Zastupitelstvo tentokrát jelo rychle, ale bylo o čem mluvit
Ve středu 20. května se příbramští zastupitelé sešli na dalším jednání. A i když šlo o …
POLITIKA
Kultura, která spojuje celý region: Březnicko čeká rok s loutkami
Malí i velcí diváci, milovníci pohádek, loutek a kouzelných příběhů – zbystřete. Od …
KULTURA




