16. 3. svátek má Elena a Herbert




Výsuvný sloupek na okraji příbramské Pražské ulice nefunguje. Blokuje vjezd

24. června 2024   (19:52)
Výsuvný sloupek na okraji příbramské Pražské ulice nefunguje. Blokuje vjezd
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka

Od soboty 22. června nefunguje ovládání výsuvného sloupku ve spodní části Pražské ulice. Sloupek zůstává v aktivní poloze a blokuje vjezd rezidentům i zásobování. Označen je výstražnou páskou.


Sloupky v Pražské ulici se staly terčem kritiky už krátce po své instalaci. Trnem v oku byla jejich dočasná nefunkčnost při příjezdu sanitky, umístění mimo střed ulice (kvůli inženýrským sítím) a také zhotovitelská firma Staler, která uváděla nepravdivé reference ve výběrovém řízení. Korunu všemu tehdy nasadily dočasné betonové květináče, které měly zabránit neukázněným řidičům v objetí sloupku.

Téměř na den přesně před čtyřmi lety vydala příbramská radnice tiskovou zprávu, ve které shrnovala systém fungování a důvody zprovoznění tehdy zbrusu nových sloupků. „Hlavním důvodem, proč jsme k instalaci výsuvných sloupků u vjezdu a výjezdu přistoupili, byly časté připomínky a stížnosti od složek Integrovaného záchranného systému. Výsuvné sloupky jsou ovládány dálkově, a navíc mají zabudovanou automatickou detekci pro vozidla IZS. V okamžiku, kdy bude v Pražské ulici potřeba okamžitá přítomnost některé ze složek IZS, nebude muset být řešeno zpřístupnění této ulice strážníky městské policie,“ uvedl tehdy starosta města Jan Konvalinka (za ANO).
Od té doby došlo k poruše již několikrát. Vždy byla ale odstraněna v průběhu jednoho dne. Aktuální problém, který s nejvyšší pravděpodobností způsobil déšť, servisní firma stále řeší. Nutno ale dodat, že podstatnou část z této doby tvořil víkend. Horní sloupek na Václavském náměstí nahoře v Pražské ulici funguje.

Sloupky jsou standardně v provozu od pondělí do soboty od 10 do 18 hodin. V neděli, v pravé poledne sjedou dolů a Pražská ulice zůstane otevřená do pondělní 10. hodiny. Rezidenti a majitelé obchodů tak mají možnost zavézt a odvézt do pěší zóny, co potřebují, alespoň během neděle.
Sloupky v roce 2020 nahradily do té doby používané řetězy. Jejich instalace vyšla na 1,3 milionu korun s DPH. Ostatní vjezdy a výjezdy z Pražské ulice v ulicích Pivovarská, Lázeňská a Palackého i nadále odemyká a zamyká městská policie.

Toto opatření dlouhodobě kritizuje předseda Spolku Pražské ulice a zastupitel Příbrami Marek Školoud (Spojenci). „Je to akce jen napůl. Logiku věci bych spatřoval v tom, kdyby byly sloupky nejen v Pražské ulici, ale i v ulicích bočních. Městská policie by sem nemusela zajíždět zamykat a odemykat řetězy a dala by se využít jinde,“ podotýká Školoud.

foto: pribram.cz / Jakub Pečenka

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Radka Typltová








Související


Další články

V Občově hoří autodílna, na místě zasahuje několik jednotek hasičů V Občově hoří autodílna, na místě zasahuje několik jednotek hasičů Několik hasičských jednotek zasahuje v Občově u požáru autodílny. AKTUÁLNĚ Známe 16 vítězů ankety. Který klub je na Příbramsku nejoblíbenější? Známe 16 vítězů ankety. Který klub je na Příbramsku nejoblíbenější? Velká čtenářská anketa na portálu pribram.cz, která hledá nejoblíbenější fotbalový … SPORT Dobrovolníci znovu vyčistili okolí rožmitálského zámku. Nejvíce tam bylo lahví od rumu Dobrovolníci znovu vyčistili okolí rožmitálského zámku. Nejvíce tam bylo lahví od rumu Okolí rožmitálského zámku má za sebou další výrazné zlepšení. Skupina místních … NEPŘEHLÉDNĚTE Velikonoční neděle v divadle: tvoření, pohádky a jarní kouzlo pro celou rodinu Velikonoční neděle v divadle: tvoření, pohádky a jarní kouzlo pro celou rodinu Divadlo A. Dvořáka v Příbrami zve v neděli 22. března od 10 do 17 hodin všechny malé i … KULTURA Jediní v okolí! DAPE Cars v Příbrami nabízí službu, kterou ostatní servisy neumí Jediní v okolí! DAPE Cars v Příbrami nabízí službu, kterou ostatní servisy neumí Když se na silnici něco pokazí, většina řidičů z Příbramska už ví, kam volat. DAPE … PR Kvůli požáru ubytovny i kontejnerů vyšetřuje policie podezřelou osobu Kvůli požáru ubytovny i kontejnerů vyšetřuje policie podezřelou osobu Rušnou noc zažili nejen hasiči kvůli nočnímu požáru na ubytovně, ale i kvůli hořícím … AKTUALIZOVÁNO Noční požár ubytovny v Příbrami: Hasiči evakuovali 35 lidí, zasahovalo několik jednotek Noční požár ubytovny v Příbrami: Hasiči evakuovali 35 lidí, zasahovalo několik jednotek Krátce před jedenáctou hodinou večerní v neděli byl vyhlášen poplach kvůli požáru na … AKTUALIZOVÁNO Je Příbram bezpečné město? Data i názory obyvatel dávají jasnější obrázek Je Příbram bezpečné město? Data i názory obyvatel dávají jasnější obrázek Pocit bezpečí je jedním ze základních ukazatelů kvality života ve městě. Jak si v … ANKETA Kde v Příbrami dělají nejlepší dorty a zákusky? Spouštíme velkou sladkou anketu! Kde v Příbrami dělají nejlepší dorty a zákusky? Spouštíme velkou sladkou anketu! Milovníci sladkého, pozor. Hledáme podnik, kde v Příbrami dělají ty nejlepší dorty, … ANKETA
Medvědí česnek je vitaminová bomba. Jen dejte pozor na záměnu s jedovatou konvalinkou Medvědí česnek je vitaminová bomba. Jen dejte pozor na záměnu s jedovatou konvalinkou S příchodem jara se v českých lesích a hájích začínají objevovat první porosty … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz