16. 10. svátek má Havel
Vyšší vstupy ovlivňují i ceny veřejných zakázek. Rekonstrukci v Obecnické prodraží o dva miliony korun

26. července 2021   (06:42)
Vyšší vstupy ovlivňují i ceny veřejných zakázek. Rekonstrukci v Obecnické prodraží o dva miliony korun
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Zakázku na výměnu vodovodu a kanalizace vysoutěžila společnost Strabag za více než 13 milionů korun bez DPH. V městském rozpočtu předpokládanou cenu navýšila také neplánovaná výměna veřejného osvětlení a zabezpečení vjezdů do provozoven a domů v lokalitě.


Navyšování cen vstupních surovin a materiálů, kterým čelí společnosti napříč průmyslovými obory, se promítá do hodnoty pro koncové zákazníky. V případě veřejných zakázek tak musí s vyššími výdaji ze svých rozpočtů počítat také města a obce. Příbrami se prodraží například plánovaná rekonstrukce v Obecnické ulici, kde má dojít k výměně vodovodu a kanalizace.

„Markantní podíl na navýšení ceny má zdražování vstupů, a to hlavně materiálů na stavbu. Jedná se především o kanalizační a vodovodní potrubí, zemní práce a dopravu materiálu, kde navýšení činí 2,1 milionu korun, a to včetně výměny přípojek a hlavních řadů,“ upřesnil starosta města Příbram Jan Konvalinka, co vedlo k navýšení dříve předpokládané ceny projektu. 
Další skok v nákladech – o jeden milion korun – je důsledkem neplánované výměny veřejného osvětlení v celé délce opravovaného úseku a zajištění osvětlení přechodu pro chodce. Cenu zvýšila také komplikovaná a náročná realizace s ohledem na dopravní obslužnost v lokalitě. Zabezpečení vjezdů do provozoven a nemovitostí v průběhu stavby bude stát městskou pokladnu rovněž milion korun navíc.
Zakázku na rekonstrukci získala červnovým rozhodnutím rady města společnost Strabag za nabídkovou cenu 13,1 milionu korun bez DPH. „Předpokládaná cena projektanta a položkový rozpočet činil 16,4 milionu korun bez DPH. Vzhledem k vysoutěžené ceně veřejné zakázky tak bylo ušetřeno přibližně tři miliony korun oproti původní ceně,“ podotkl Jan Konvalinka.

Práce by měly být zahájeny v září. Kvůli opravě mostu v Plzeňské ulici, která je rovněž jednou z komunikací navázaných na kruhový objezd, město zatím nezískalo souhlas od policie kvůli obavám z kolapsu dopravy. „Termín začátku realizace tedy není zatím potvrzen,“ uvedl místostarosta města Martin Buršík.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května Zrychlování epidemie ukazuje i reprodukční číslo uvádějící, kolik dalších lidí nakazí … Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Teplárna chce zaručit nižší ceny elektřiny bez přímé vazby na výkyvy globálních … Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Zprávy odkazují na podvodné stránky, které nemají s Českou poštou nic … Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Vnitřní prostory městské chaty Granit pořádně prokoukly. Budoucí návštěvníci se mohou … Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Vernisáž site-specific instalace Evy Heyd se uskuteční v sobotu 16. října od 16.00. Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Kriminalisté při vyšetřování spolupracují s pedagogy a vedením školy, naplánovány mají … O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety Součástí posvícení je Zahradní slavnost s programem v Pivovaru Podlesí. Březnický zámek rozšířil návštěvnické okruhy o expozici Renesance na dotek Březnický zámek rozšířil návštěvnické okruhy o expozici Renesance na dotek Vytvoření nové expozice vyšlo na 2,8 milionu korun, náklady byly rozděleny do čtyř … Silničáři ve středních Čechách osadí nové meteostanice. Umožní jim vyjíždět dříve, než napadne sníh Silničáři ve středních Čechách osadí nové meteostanice. Umožní jim vyjíždět dříve, než napadne sníh Data z meteostanic zahrnují vlhkost a teplotu vzduchu a vozovky nebo i to, zda je …
Čtrnáctiletý chlapec v Sedlčanech napadl nožem dva spolužáky Čtrnáctiletý chlapec v Sedlčanech napadl nožem dva spolužáky Policisté šetří incident, který se odehrál na základní škole v Sedlčanech.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz