30. 11. svátek má Ondřej
Třítýdenní lhůty se protáhly na tři měsíce. Problémy s dodávkami řeší i firmy v Příbrami

24. července 2021   (06:52)
Třítýdenní lhůty se protáhly na tři měsíce. Problémy s dodávkami řeší i firmy v Příbrami
foto: ilustr/pixabay

Nedostatek a nárůst cen vstupů se promítne také do konečných cen, zdražení se nevyhne například společnost Ravak.


Po uzavření provozů a jejich zabezpečení proti šíření nákazy covid-19 spojené s testováním zaměstnanců se průmysl potýká s dalšími výzvami. Výroba musí reagovat na nedostatek a nárůst cen vstupních komponent, vyšší náklady a dlouhé dodací lhůty se promítají také do logistiky. Například automobilka Škoda Auto musela kvůli chybějícím čipům přistoupit k omezení výroby a odstavit desítky tisíc nekompletních vozů. Problémy s dodávkami se se nevyhnuly ani příbramským firmám.

„I my se potýkáme s problémy z důvodu nedostatku materiálů, nárůstu cen a enormně se prodlužujících dodacích lhůt,“ reflektuje situaci Monika Kofroňová, vedoucí nákupu ve společnosti Senco Příbram. Firma, jejíž výrobní portfolio zahrnuje elektrické rozvaděče nebo mechatroniku, rovněž čelí dlouhým dodacím lhůtám elektronických komponent závislých na dodávkách čipů z Asie. „Dále nás trápí nedostatek a vysoké ceny plechů pro výrobu rozvaděčových skříní, stejně jako nedostatek granulátů pro výrobu plastů nebo zdražení dřeva na přepravní palety. To, co dříve fungovalo do tří týdnů, teď řešíme v rámci tří měsíců,“ doplňuje Monika Kofroňová.
Potíže s dostupností a vyššími cenami základních surovin a výrobních materiálů pociťuje také dodavatel koupelných řešení Ravak. „Hledáme fyzicky i cenově nejdostupnější výrobní materiály, zdražení se ale nevyhneme, protože růst cen je enormní,“ zdůvodňuje skutečnost, s jakou musí podnik na nastalou situaci reagovat, PR manažerka Ravaku Jana Šlefrová. Společnost zároveň věří, že do konce roku se poptávka s nabídkou vstupních komponent vyrovnají, což by se mělo odrazit i na koncových cenách.
Senco Příbram se zaměřuje na možnosti, jak se předzásobit – predikcemi spotřeby či stanovením nového skladového minimálního množství pro obrátkový materiál. „Jednáme se zákazníky o možných náhradách a včas upozorňujeme na vzniklé problémy s dodacími lhůtami. Někteří zákazníci jsou schopni situaci akceptovat, jiní spolu s námi hledají alternativní řešení nebo objednávají s větším předstihem než dříve,“ dodává Monika Kofroňová.


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Meteorologové: V první polovině prosince se oteplí, i o Vánocích bude přes den nad nulou Meteorologové: V první polovině prosince se oteplí, i o Vánocích bude přes den nad nulou V týdnu, kdy budou vánoční svátky - mezi 20. a 26. prosincem, průměr denních teplot … Očkovaní lidé budou po významném rizikovém kontaktu muset na test Očkovaní lidé budou po významném rizikovém kontaktu muset na test Dosud očkovaní lidé podle metodického pokynu hlavní hygieničky z 19. října nemuseli … Na výjezdu z Příbrami přetočil řidič Fabii na střechu, dechovou zkoušku na alkohol odmítl Na výjezdu z Příbrami přetočil řidič Fabii na střechu, dechovou zkoušku na alkohol odmítl Policie silnici obousměrně uzavřela. Semafory v Žežické stále nefungují. Křižovatka si připisuje další nehodu Semafory v Žežické stále nefungují. Křižovatka si připisuje další nehodu Při střetu dvou aut došlo k poranění jednoho z řidičů. Příbramsko zasáhne v úterý silný vítr, hrozí škody na domech i problémy v dopravě Příbramsko zasáhne v úterý silný vítr, hrozí škody na domech i problémy v dopravě Výstraha před silným větrem platí v úterý od 06:00 do 24:00. Všichni lidé se mohou registrovat na webu k přeočkování proti covidu Všichni lidé se mohou registrovat na webu k přeočkování proti covidu Nárok na přeočkování mají nyní lidé šest měsíců po dokončeném předchozím očkování. Od … Kam až sahají tradice posvátného jmelí? Kam až sahají tradice posvátného jmelí? Jmelí je neodmyslitelným symbolem Vánoc. Jeho léčivé účinky a magické síly byly známy … Příbram bude příští rok hospodařit s téměř miliardou, chystá investice za 400 milionů Příbram bude příští rok hospodařit s téměř miliardou, chystá investice za 400 milionů V městské kase je v tuto chvíli zhruba 300 milionů korun. V památníku Vojna u Příbrami se natáčel klip Totalitní řád skupiny Debustrol V památníku Vojna u Příbrami se natáčel klip Totalitní řád skupiny Debustrol Hlavní role v klipu se zhostil herec Martin Dejdar.
Starosta: Vůči lidem v první linii nad zrušenými trhy fňukat nebudu Starosta: Vůči lidem v první linii nad zrušenými trhy fňukat nebudu Starosta Příbrami Jan Konvalinka společně se starostkou Lhoty u Příbramě Evou Drmlovou …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz