Výše poplatků pro rok 2023 v Příbrami
20. prosince 2022 (12:26)
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka
Mezi poplatky, jejichž výši určují města a obce, patří například cena vodného a stočného, jízdné MHD, poplatek za svoz a likvidaci odpadu, daň z nemovitosti, poplatek za psy.
Ke konci kalendářního roku pravidelně patří jednání o výši poplatků za služby pro následující rok. V Příbrami se od ledna roku 2023 nebude hýbat s výší jízdného v MHD, daní z nemovitosti ani s poplatky za psy. K navýšení dochází u poplatků za odpady a ceny vodného a stočného.
O vodě a odpadech jednali zastupitelé na svém prosincovém jednání. „Od ledna 2023 se mění cena vodného a stočného, kdy místo stávajících 90,37 Kč zaplatíme za kubík vody 101,67 Kč. K navýšení dochází především z důvodu zvýšení cen energií a také potřebě obnovy a výměny vodohospodářského majetku, kdy jde o velmi nákladné investice, které jsou historicky dlouhodobě podfinancované. Zastupitelé se většinově shodli na uvedeném navýšení ceny,“ uvedl starosta Jan Konvalinka a dodal: „I když je toto zvyšování ceny nepříjemné, stále se jako město v celorepublikovém průměru držíme s cenou vody na té nižší hranici.
Druhou oblastí, o které se na zastupitelstvu diskutovalo je odpadové hospodářství. V roce 2022 platili občané města za odpady 600 Kč za osobu a rok, přičemž skutečné náklady činily 912 Kč za osobu. Rozdíl této částky byl doplácen z rozpočtu města. „Zastupitelé města se shodli na potřebě zvýšení ceny za svoz a ukládání odpadů, a to alespoň o 20 %, tedy o 120 korun za rok. Nově tedy budeme od ledna 2023 platit za odpady 720 Kč za osobu,“ doplnil informace o poplatcích 1. místostarosta Vladimír Karpíšek s tím, že služby sběrného dvora mohou občané města i nadále využívat bezplatně.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: MěÚ Příbram
autor: Eva Švehlová
Související
•V Dobříši se uskuteční referendum o zástavbě v okolí města, potvrdil NSS
•Příbram dokončuje parkoviště Na Flusárně pro 100 aut
•Kolik asi bude stát vstupné do retro bazénu za půl miliardy? Ptá se v rozhovoru zastupitel Aleš Barášek
Další články
Valentýnský večer v Milíně spojí zábavu a pomoc pro Báru
Obec Milín se na Valentýna promění v místo, kde se propojí hudba, solidarita a dobrá …
Srna uvízlá v plotě v Mixově ulici zaměstnala příbramské strážníky
Neobvyklý zásah mají za sebou v úterý 10. února strážníci Městské policie Příbram. V …
Epidemie chřipky stále trvá, v kraji zemřelo 21 lidí
Lidí s respiračními chorobami ve Středočeském kraji minulý týden opět ubylo. Na …
Sůl mizí rekordním tempem! ŘSD hlásí téměř dvojnásobnou spotřebu, podobné extrémy řeší i Příbram
Zima letos silničáře drtí. ŘSD se letos potýká s jednou z nejnáročnějších zim …
AKTUÁLNĚ
/FOTO, VIDEO/ V Dobříši hořelo v areálu výrobní haly Bobcatu
Na místě zasahovalo 11 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. K události se …
AKTUALIZOVÁNO
V Dobříši vypukl požár v areálu Bobcatu
Hasiči právě teď zasahují v Dobříši.
V Příbrami se chystá demonstrace na podporu prezidenta Pavla. Akce proběhne v neděli po celé republice
V neděli 15. února v odpoledních hodinách se v desítkách měst po celé České republice …
AKTUÁLNĚ
Den bezpečnějšího internetu: Vyhraje ten, kdo nePINdá
V úterý 10. února je Den bezpečnějšího internetu. Jedná se o celoevropskou iniciativu, …
Hudba, ženská energie a Dvořákova Vysoká. Cyklus „Setkání s…“ vstoupil do roku 2026
Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami otevřel rok 2026 ve znamení hudby, …
Nezaměstnanost na Příbramsku narostla, největší sháňka je po řidičích, ale i kuchařích a číšnících
Úřad práce ČR (ÚP ČR) evidoval k 31. lednu 2025 celkem 378 547 uchazečů o zaměstnání, …




