Výsadbu před bytovými domy musí předem schválit technické služby
31. května 2022 (08:29)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Při údržbě zeleně nemohou brát zaměstnanci na nelegální výsadbu ohled.
Mnoho obyvatel z bytových domů má před svým domem vysazeno několik okrasných keřů, rostlin, či přímo záhonů. Všechny tyto aktivity by měly být předem konzultovány s Technickými službami města Příbram, které jsou správci městské zeleně. Pro zaměstnance, kteří provádí sekání trávy, pak mohou takovéto výsadby představovat problém. O tom se přesvědčil i uživatel, který se na webu města podepsal jako Oleg.
„Dobrý den v ulici Edvarda Beneše jsem měl vysazené keříky pod oknem. Ty idioti mi je posekali. Stáli mě několik stovek, žádám neprodleně o uhrazení škody. Čekám vaše vyjádření k této situaci,“ napsal naštvaný obyvatel příbramského sídliště. (pozn. redakce: text uveden bez redakčních úprav).
V tomto případě má ovšem smůlu. Jak vyplývá z odpovědi ředitele příbramských technických služeb Pavla Máchy, na městské pozemky nemá nikdo právo provádět výsadbu bez svolení vlastníka nebo správce zeleně. Vystavuje se tím riziku nejen zmaření investice do této výsadby, ale i dalších postihů. V této situaci tedy nevzniká nárok na jakoukoliv kompenzaci.
„Vážený pane, zřejmě budete překvapen, ale technické služby žádné idioty nezaměstnávají. Ovšem pro fundované vyjádření k Vaší žádosti potřebujeme vědět, o jaké parcelní číslo se jedná nebo alespoň číslo popisné. Ulice Edvarda Beneše je příliš široký pojem,“ hájí na webu města své zaměstnance ředitel Pavel Mácha.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka
Související
•Příbram chce od kraje získat dotaci na přestavbu autokempu na Nováku
•Ivan Fuksa: Hladina spodních vod neustále klesá a některé obce o ni mohou v budoucnu přijít
•Hrušeň hnilička z Drásova postoupila do finálové dvanáctky v anketě Strom roku
Další články
Vrány místo popelářů? Ve Švédsku sbírají odpadky za pamlsky. A dělají to líp než lidi
Ve švédském městě Södertälje testují projekt, který zní jako sci‑fi: divoké vrány …
ZAJÍMAVOSTI
Do Brd i bez auta. Cyklobusy a turistické linky propojují Plzeňsko i Příbramsko
Ačkoliv jsou autobusové linky pro turisty určené především pro Plzeňsko, využít je …
DOPRAVA
Jak se aktuálně vyvíjejí ceny nemovitostí v Příbrami a okolí?
Realitní trh ve Středočeském kraji pokračuje i v roce 2026 v postupném růstu. Po …
PR
Ředitel Waldorfské školy Příbram Robert Žák: „Naším cílem je rozvíjet dítě jako celistvou osobnost“
Jak vypadá škola, která staví na individuálním přístupu, tvořivosti a propojení …
ROZHOVOR
Příbram zve na výlet do minulosti: Vydejte se po stopách našich předků
Oslavy 810. výročí města pokračují a přinášejí další zajímavou akci pro veřejnost. …
HISTORIE
Nenápadná akrobatka z Brd. Každé pozorování rosničky může pomoci
K naším nejzajímavějším obyvatelům brdské přírody patří bezesporu rosnička zelená. …
POZNÁVÁME BRDY
Divadlo patří dětem: největší rodinný festival na 50 000 m², jeden nezapomenutelný den
V neděli 24. května se Příbram znovu promění v jedno velké dětské království. Festival …
KULTURA
LDM Group začíná v Příbrami stavět 130 bytů. Cílem je moderní a dostupné bydlení pro město
LDM Group, vedená zakladatelem a CEO Dominikem Halmošim, zahajuje v Příbrami výstavbu …
Tipy na víkend: Připomínka ukončení druhé světové války, společné výlety do přírody a celá řada divadelních představení
Tento víkend nabídne opravdu pestrý program! Můžete si připomenout ukončení druhé …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Tajné schůzky, odposlechy a podezření z manipulací. Policie dva roky sledovala vedení příbramské nemocnice
Manažeři příbramské nemocnice čelí vážnému podezření z ovlivňování veřejných zakázek …
AKTUÁLNĚ




