31. 7. svátek má Ignác
Vyhořelý statek přidělává vrásky zastupitelům Ouběnic. Bojí se o bezpečnost lidí

29. ledna 2020   (08:52)
Vyhořelý statek přidělává vrásky zastupitelům Ouběnic. Bojí se o bezpečnost lidí

Od požáru bývalého statku uplynulo více než dva roky a objekt se stále nachází ve stavu, v jakém ho hasiči opustiliV září 2017 pohltily plameny bývalý zemědělský objekt v obci Ouběnice. Požár zasáhl část někdejšího statku o rozměrech přibližně 50 x 30 metrů se sýpkou a stodolami, které byly využívány jako výrobna filmařských kulis a sklad stavební firmy. Hasičům se podařilo dostat plameny po necelých dvou hodinách pod kontrolu, škoda vzniklá požárem byla odhadnuta na třináct milionů korun.

Od požáru uplynulo více než dva roky a objekt se stále nachází ve stavu, v jakém ho hasiči opustili. Zastupitelé obce se obávají o bezpečnost svých obyvatel, především pak zvídavých dětí, které by mohly v objektu přijít k úrazu. Žádají proto občany, ať na území bývalého „Slavíčkova“ statku nevstupují. „Zdi jsou stále nestabilní a hrozí vážné poškození zdraví,“ apelují.

„Statek je v soukromém vlastnictví, nic víc bohužel v tuto chvíli udělat nemůžeme. Majitele objektu jsme kontaktovali s tím, aby stavbu zabezpečil, to se však prozatím nestalo,“ uvedl starosta Zdeněk Bumba.

Podle starosty by celou situaci vyřešil prodej objektu novému majiteli, který by se o něj postaral. Údajně je objekt nyní již v prodeji, tuto informaci se nám však nepodařilo ověřit.

Včasným zásahem hasičů se podařilo uchránit majetek v hodnotě pěti milionů korun. V průběhu poměrně dlouhého a náročného zásahu s vysokým počtem nasazených profesionálních a dobrovolných hasičů, které v silně zakouřeném objektu ohrožovalo několik tlakových lahví, svářecí souprava (kyslík-acetylén), různé stavební stroje, větší množství olejů, barev a polystyrénu, nebyl při požáru v roce 2017 nikdo zraněn. Doufejme, že k žádnému neštěstí zde již ani nedojde.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Miloslava Ritschlová

Další články

U Památníku Vojna vznikne Alej svobody U Památníku Vojna vznikne Alej svobody Vojna byla táborem nucených prací, v jednu chvíli zde bylo i více než 1400 vězňů. Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Třikrát týdně dochází do objektu příbramské věznice kaplanka Mgr. Vendula Glancová. … Nepřehlédněte Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Funkcí štítné žlázy je vytvářet hormony, které ovlivňují celé naše tělo. Sjezd z dálnice D4 na Skalce omezila nehoda fabie, tři zranění Sjezd z dálnice D4 na Skalce omezila nehoda fabie, tři zranění Řidič ve vysoké rychlosti nezvládl odbočovací manévr a skončil v příkopu. Večerní prohlídka povede i do pokoje, kde nocoval František Ferdinand d'Este Večerní prohlídka povede i do pokoje, kde nocoval František Ferdinand d'Este Vycházku do budovy Báňského ředitelství v Příbrami povede 5. srpna architekt Michal … Příbramská nemocnice stále neví, jestli získá prostředky z dotační výzvy REAC-EU Příbramská nemocnice stále neví, jestli získá prostředky z dotační výzvy REAC-EU O několika miliardách z první výzvy prozatím rozhodovala rychlost kliknutí v rámci … Bude je bavit házená? V Příbrami pokračují prázdninové tréninky pro děti Bude je bavit házená? V Příbrami pokračují prázdninové tréninky pro děti Sportovní setkání pro všechny věkové kategorie pořádá třikrát týdně na venkovních … Zdražování paliv ve Středočeském kraji pokračuje, benzin je nejdražší od prosince 2014 Zdražování paliv ve Středočeském kraji pokračuje, benzin je nejdražší od prosince 2014 Benzin Natural 95 je u čerpacích stanic ve Středočeském kraji nejdražší za šest a půl … Policisté zadrželi recidivistu, který má na svědomí 12 vloupaček v Příbrami a Obecnici Policisté zadrželi recidivistu, který má na svědomí 12 vloupaček v Příbrami a Obecnici Muži hrozí tříletý pobyt za mřížemi.
V příbramské nemocnici začne v říjnu rozsáhlá rekonstrukce V příbramské nemocnici začne v říjnu rozsáhlá rekonstrukce Nejprve bude zdemolována a znovu postavena budova N, která bude širší a především i …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz