21. 5. svátek má Monika




Všechny středočeské lyžařské areály obnovují provoz, pomohly mrazy

11. ledna 2024   (13:39)
Všechny středočeské lyžařské areály obnovují provoz, pomohly mrazy
foto: Monínec/PR

Od pátku se otevře areál v Kvasejovicích na Příbramsku.


Zimní střediska ve středních Čechách díky silným mrazům obnovují provoz. Teploty pod nulou využili provozovatelé k intenzivnímu zasněžování, na svazích je dostatek sněhu na další týdny. Například v Chotouni u Prahy, kde dnes zhruba po týdnu obnovili provoz, ho leží na svahu 120 centimetrů. O víkendu budou fungovat všechna čtyři lyžařská střediska v regionu.

Na Monínci u Sedlce-Prčice na Příbramsku provoz zatím nepřerušili, zasněžováním v posledních dnech ale vylepšili podmínky. "Po ufrézování je to krásný sníh, věříme, lidi to o víkendu využijí, zasněžovat už budeme jen přes noc," řekl spolumajitel střediska Jaroslav Krejčí.
Dnes ráno se lyžařům zhruba po týdnu otevřel areál v Chotouni. Podle provozovatele areálu Jana Němečka se podařilo vyrobit dost sněhu na další týdny, na svazích je ho 100 až 120 centimetrů. "Podmínky jsou ideální, čekáme perný víkend, připravujeme se na to personálně i organizačně," řekl Němeček.
Přes metr sněhu mají i na Šibeničním vrchu nedaleko Mnichovic u Prahy, lyžařům se areál otevře po delší pauze dnes odpoledne. "Máme nasněženo a věřím, že s tím množstvím vydržíme do poloviny března, kdy zhruba končí sezona," řekl provozovatel areálu Jan Zenkl.

Od pátku se otevře také areál v Kvasejovicích na Příbramsku. "V pátek 12. ledna znovu začínáme lyžovat na kompletně dlouhé sjezdovce bez přestávky. Zvládli jsme udělat pěkný sníh a hodně," uvedl areál na webu.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Drama kolem výborů, krácená dotace pro HC Příbram a dotaz na „náhubkový“ řád. Zastupitelstvo tentokrát jelo rychle, ale bylo o čem mluvit Drama kolem výborů, krácená dotace pro HC Příbram a dotaz na „náhubkový“ řád. Zastupitelstvo tentokrát jelo rychle, ale bylo o čem mluvit Ve středu 20. května se příbramští zastupitelé sešli na dalším jednání. A i když šlo o … POLITIKA Kultura, která spojuje celý region: Březnicko čeká rok s loutkami Kultura, která spojuje celý region: Březnicko čeká rok s loutkami Malí i velcí diváci, milovníci pohádek, loutek a kouzelných příběhů – zbystřete. Od … KULTURA Sledujte s námi! Ve středu v 16:00 zasedá příbramské zastupitelstvo. Co se bude řešit? Sledujte s námi! Ve středu v 16:00 zasedá příbramské zastupitelstvo. Co se bude řešit? Ve středu 20. května od 16:00 se v jednacím sále na náměstí T. G. Masaryka opět sejdou … ON-LINE PŘENOS Licenční komise FAČR neudělila v první instanci licenci čtyřem klubům. Mezi nimi je i FK Příbram Licenční komise FAČR neudělila v první instanci licenci čtyřem klubům. Mezi nimi je i FK Příbram Licenční komise Fotbalové asociace ČR (FAČR) v první fázi licenčního řízení … SPORT Lesem v Brdech občas otřese exploze. Pyrotechnici tam likvidují ostrou munici Lesem v Brdech občas otřese exploze. Pyrotechnici tam likvidují ostrou munici Exploze občas vyleká obyvatele pod brdskými hřebeny a pochopitelně i turisty, co se … NEPŘEHLÉDNĚTE Nová karta otevírá jeskyně, glamping i zážitky v Brdech a Podbrdsku za výhodnější ceny Nová karta otevírá jeskyně, glamping i zážitky v Brdech a Podbrdsku za výhodnější ceny Výlet, kde dopoledne zmizíte v temnotě Koněpruských jeskyní, odpoledne se vezete na … ZAJÍMAVOSTI Památník Vojna otevře v Muzejní noci. Program doplní koncert Jaroslava Hutky Památník Vojna otevře v Muzejní noci. Program doplní koncert Jaroslava Hutky Památník Vojna u Příbrami, jeden z nejautentičtější dochovaných vězeňských areálů v … KULTURA Francouzský muralista Vincent Chignier mění tvář Březových Hor. „Nemám rád malbu bez duše,“ říká Francouzský muralista Vincent Chignier mění tvář Březových Hor. „Nemám rád malbu bez duše,“ říká Na Březových Horách vzniká jedno z nejambicióznějších uměleckých děl, jaké kdy Příbram … ROZHOVOR V Příbrami se střetl muž na koloběžce s osobákem V Příbrami se střetl muž na koloběžce s osobákem Záchranka i policie vyjížděli v úterý před večerem k nehodě v Brodské ulici v … AKTUÁLNĚ
Zachráněná rysice ze Šumavy najde nový domov v Brdech Zachráněná rysice ze Šumavy najde nový domov v Brdech Osiřelé rysí mládě ze Šumavy bude vypuštěno do CHKO Brdy. BLESKOVÁ ZPRÁVA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz