24. 8. svátek má Bartoloměj

Vrcholnou událostí Korunovace 2019 byla nedělní mše

1. července 2019   (05:42)
Dalších 12 fotografií v galeriiVrcholnou událostí Korunovace 2019 byla nedělní mše

Kardinál Duka mluvil o feminismu a o absolutním nezájmu lidí o druhé


Na Svaté Hoře se tento víkend uskutečnilo již 287. výročí korunovace milostné sošky P. Marie Svatohorské. A opět se naplnily předpovědi místních poutníků, že "Když je na Svaté Hoře pouť, nikdy neprší.“ Letos by však všichni přítomní, vzhledem k extrémnímu horku, dešťové kapky jistě uvítali.
 
Na mši přišla spousta mladých rodin
Vrcholnou událostí Korunovace 2019 byla nedělní mše svatá, kterou celebroval kardinál Dominik Duka, arcibiskup pražský. Na mši přišli lidé všech věkových kategorií, k vidění byla spousta mladých rodin. Ti úplně nejmenší mši spokojeně prospali ve svých kočárcích.

Mluvilo se mimo jiné i o feminismu
V souvislosti s otázkou, jaký je vlastně dnešní symbol ženy, se kardinál Duka zmínil o feminismu. Řekl, že „feministky představují svobodu ženy tak trochu podivně.“ Poukázal na to, že není dobré, aby ženy zastávaly ryze mužské profese.

Kardinál poukázal na absolutní nezájem lidí o druhé
Podle slov Dominika Duky nás dnes neohrožují jen zbraně a válečná nebezpečí, ale my ohrožujeme sami sebe. Pozastavil se nad tím, že pomocné a služebné práce jsou dnes pro mnoho lidí z hlediska společenské prestiže podřadným zaměstnáním, a proto máme nedostatek zdravotních sester a personálu v domech pro seniory. Velkým problémem je podle něj absolutní nezájem lidí o druhé.
 
„My staří si spokojeně říkáme, že to nějak dokončíme. Ale ptejme se, jak to dokončí vaše děti,“  řekl kardinál.
 
Slavnostní liturgie byla zakončena mariánským průvodem a uctíváním u Korunovačního oltáře.

Svatá Hora je jedním z nejznámějších poutních míst ve střední Evropě
V roce 2015 prošel areál velkou rekonstrukcí a rozšířila se tak nabídka služeb nejen pro věřící. Nové prostory, které dosud nebyly přístupné veřejnosti, lze využít pro přednášky, semináře i koncerty.
 
Kromě klasické prohlídky Svaté Hory s průvodcem, která trvá asi 50 minut, se nabízí nové muzeum umístěné částečně v bývalé jezuitské kryptě. Zde jsou mimo jiné vystaveny předměty, jež nalezli archeologové při nedávné rekonstrukci. Dalšími novinkami je prohlídka zvonice a svatohorského sklepení. Přes letní sezonu, od května do září, každou neděli ve 14 hodin, se na Svaté Hoře pořádají varhanní půlhodinky.
 
 
 
 

Na Svaté Hoře se tento víkend uskutečnilo již …

Fotogalerie

Vrcholnou událostí Korunovace 2019 byla nedělní mše () Vrcholnou událostí Korunovace 2019 byla nedělní mše (1) Vrcholnou událostí Korunovace 2019 byla nedělní mše (2) Vrcholnou událostí Korunovace 2019 byla nedělní mše (3) Vrcholnou událostí Korunovace 2019 byla nedělní mše (4) Vrcholnou událostí Korunovace 2019 byla nedělní mše (5) Vrcholnou událostí Korunovace 2019 byla nedělní mše (6) Vrcholnou událostí Korunovace 2019 byla nedělní mše (7) Vrcholnou událostí Korunovace 2019 byla nedělní mše (8) Vrcholnou událostí Korunovace 2019 byla nedělní mše (9) Vrcholnou událostí Korunovace 2019 byla nedělní mše (10) Vrcholnou událostí Korunovace 2019 byla nedělní mše (11)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: www.pribram.cz

autor: mirDalší články

Kvůli trvalému suchu skončí příští týden provoz plavebního výtahu na Orlíku Kvůli trvalému suchu skončí příští týden provoz plavebního výtahu na Orlíku Příští týden poklesne hladina vody pod hranici, která je potřebná pro provoz lodního výtahu 24. srpna 2019   (09:47) Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů V Příbrami dodnes uzavřelo registrované partnerství celkem šest párů. Jeden mužský a pět ženských 24. srpna 2019   (07:16) Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Obviněnému hrozí až tři roky ve vězení 23. srpna 2019   (18:33) Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Při preventivní akci “Na kole jen s přilbou“ policisté kontrolovali mimo jiné i povinné vybavení kola 23. srpna 2019   (15:33) Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Pokud si nevyberete žádnou z akcí, můžete si alespoň užít příjemně letního počasí 23. srpna 2019   (13:38) Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Práce budou probíhat za provozu, omezena bude pouze autobusová doprava 23. srpna 2019   (11:12) Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Krajské státní zastupitelství tento týden podalo k soudu obžalobu 23. srpna 2019   (08:30) Novák je plný ryb. To čistotě vody nepřidá Novák je plný ryb. To čistotě vody nepřidá Pravidelné výlovy, vysazení čisticích rostlin a zvýšení průtoku vody. To vše by mělo zkvalitnit vodu v Novém rybníce 23. srpna 2019   (06:08) Kvalita vody ve středočeských koupalištích zůstává dobrá Kvalita vody ve středočeských koupalištích zůstává dobrá Nejhorší kvalita vody je v Pilském rybníku na Příbramsku 22. srpna 2019   (18:35) Na Evropské byl sražen motorkář, doprava v místě kolabuje Na Evropské byl sražen motorkář, doprava v místě kolabuje Počítejte se zdržením 22. srpna 2019   (16:00)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz