Voliéry a ohrada minizoo v areálu Nového rybníka už dlouho prázdné nezůstanou
19. června 2018 (18:07)
Minizoo za letním kinem je už připravena přijmout zvířátka. Které živočichy tu už za pár dnů najdete?
Novému oplocení pastviny přibyla funkční vrátka, voliéry jsou zhotoveny a už nic nebrání jejich osídlení novými obyvateli. Do konce týdne už budou ovce a kůzlátka za letním kinem přežvykovat trávu a na bidýlkách z čerstvých větví bude ve třech voliérách posedávat handicapované ptactvo.
Na které ptačí druhy se můžeme těšit, nám prozradil ředitel záchranná stanice Ochrany fauny ČR Pavel Křížek: „Do Příbrami pojede nejznámější dravec káně lesní, jako zástupce sov kalous ušatý a třetí voliéru obydlí hrdličky zahradní.
Fotoreportáž z vypouštění ptactva do voliér a jejich životní příběhy zveřejníme v některém z dalších článků.
Na které ptačí druhy se můžeme těšit, nám prozradil ředitel záchranná stanice Ochrany fauny ČR Pavel Křížek: „Do Příbrami pojede nejznámější dravec káně lesní, jako zástupce sov kalous ušatý a třetí voliéru obydlí hrdličky zahradní.
Fotoreportáž z vypouštění ptactva do voliér a jejich životní příběhy zveřejníme v některém z dalších článků.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: jk
Další články
Zamilovaný velvyslanec: víkend, který otřese ambasádou a rozesměje publikum
Když se diplomatický protokol sesype pod tíhou lásky, tajností a nečekaných návštěv, …
Advent a Vánoce na Svaté Hoře: čas světla, zpěvů a setkání
Svatá Hora vstoupila do adventu sérií rorátů, koncertů a tradičních setkání, která …
Na obnovu památek má Středočeský kraj pro rok 2026 připraveno 64 milionů korun
Krajští zastupitelé projednali a schválili Program 2026 pro poskytování dotací na …
Mikrovlnná technologie umožňuje rychlou a přesnou opravu asfaltu na D4
Opravy dálnice D4 budou rychlejší, přesnější a šetrněji díky novému postupu, který …
Oddělení jednodenní péče příbramské nemocnice zve ve středu na Den otevřených dveří
Oblastní nemocnice Příbram připomíná blížící se Den otevřených dveří na oddělení …
Je to tu! Veselý Mikuláš opět vyráží do rodin a přináší kouzelný zážitek
I letos vyrazí Veselý Mikuláš do dobříšských domácností a přinese s sebou kouzelnou …
Listopad na středočeských silnicích: čtyři oběti, mezi nimi i řidička z tragické nehody v Mokrovratech
V listopadu zemřeli na středočeských silnicích čtyři lidé, tedy o dva méně než ve …
Nový přivaděč vody má zlepšit zásobování oblastí Dobříše a Nového Knína
Na Příbramsku vznikne nový přivaděč vody, který bude zásobovat oblasti Dobříše a …
Gastro agent: Malej podnik
Fast-food je hlavně o rychlosti. Ale když se z jídla stane jen logistika, hledáme …
FOTO




