29. 11. svátek má Zina
Nobelia
OBJEDNEJTE SI PIZZU

Volební speciál VI: Obchvat chtějí všichni

26. září 2014   (06:35)
Volební speciál VI: Obchvat chtějí všichni
foto: pribram.cz

Diskuzní příspěvky jsou seřazeny podle pořadí stran v naší anketě.V jednom z posledních dílů našeho volebního speciálu jsme se zaměřili na téma dopravy v Příbrami a okolí. Názory jednotlivých lídrů politických stran si můžete prohlédnout níže.

Aktuální otázka: Co byste změnili v otázce dopravy v Příbrami a bezprostředním okolí?

Zrychlíme a rozšíříme opravy silnic a chodníků, zasadíme se o rekonstrukci budovy vlakového nádraží, jihovýchodní obchvat města přestane být nesplněným slibem, zavedeme kratší dopolední intervaly u sobotních linek MHD, na základě odborné studie, kterou necháme zpracovat, zmapujeme možnosti pro zřízení nových parkovacích míst, zrušíme ale také například nesmyslná dopravní značení ve městě a doplníme chybějící.
Vladimír Král, Šance pro Příbram

Jihovýchodní obchvat je určitě prioritou, ale město má na jeho výstavbu jen omezený vliv. Každý půlrok je optimalizován podle připomínek od občanů jízdní řád MHD, v tom je dobré pokračovat. Budeme hledat i další možnosti navýšení počtu parkovacích míst. Důležitou otázkou je také zklidnění dopravy v centru a to jak ve staré části Příbrami, tak i v okolí náměstí 17. listopadu a na Březových Horách. S dopravou souvisí i výstavba nových parkovacích míst.
Josef Řihák, ČSSD

Otázce dopravy jsem se podrobně věnoval a byl jsem šokován zjištěním, že realizace 1. části jihovýchodního obchvatu Příbrami (Nová Hospoda – Brod) je prakticky v nedohlednu, a o druhé části (Brod – Bohutín) na ŘSD ČR nikdo nic neví. Ani rozhodnutí o realizaci 1. části obchvatu však není v rukou samosprávy. Měli jsme připraveny návrhy na propojení JVO s vnitroměstskou dopravou, ale až do padnutí tohoto rozhodnutí nemá smysl se tím hlouběji zabývat.
Jindřich Vařeka, ANO

V těsné spolupráci s Ředitelstvím silnic a dálnic se pokusíme všemi možnými dostupnými prostředky napomoci k urychlení vybudování obchvatu Příbrami, například při odkupech pozemků. U placených městských parkovišť umožníme první hodinu zdarma, ta bude hlavně pro občany, kteří si potřebují vyřídit nějakou maličkost v místě, hned poté odjedou a uvolní místo dalším. Předpokládáme, že by mohlo dojít k rychlejší obměně zaparkovaných aut. Především kvůli bezpečnosti chodců bychom prosadili vybudování chodníků do okrajových částí města. Zvýšením počtu bezbariérových nájezdů na chodníky zajistíme bezpečnější průjezd vozíčkářů a maminek s kočárky napříč městem, aby nebyli odkázáni na pomoc druhých osob. S pomocí občanů evidovaných na úřadu práce bychom prosadili tzv. hlídky před základními školami. Zakoupili bychom úsekové radary na měření rychlosti jízdy, které monitorují 24 hodin denně a 365 dní v roce. Investice do tohoto systému by se vrátila v podobě pokut za nepřiměřenou rychlost v rizikových místech (např. v ulicích Husova, Rožmitálská, Hornických učňů, aj.), především by se však tímto opatřením zvýšila bezpečnost chodců. Nebudeme stavět cyklostezky odnikud nikam a opravy komunikací budeme koordinovat tak, aby nevznikaly kolony aut a zácpy, jen proto že se pracuje souběžně na více místech.
Marta Frýbertová, Otevřená radnice

Příbram jednoznačně trpí nedostatkem parkovacích míst, čímž trpí nejen občané a návštěvníci města, ale následky tohoto stavu intenzivně pociťují zejména místní podnikatelé. Je nutné pracovat na odklonění transitní dopravy, dokončení obchvatu města a nastavení koncepce dopravy ve městě tak, aby nevznikaly zbytečné dopravní odstávky, blokace a nevytvářely se zbytečné kolony.
Petr Vácha, TOP 09

Podporujeme co nejrychlejší realizaci silničního obchvatu města. Do doby realizace obchvatu chceme prosadit úplný zákaz těžké dopravy v oblasti Březových Hor ulic Rožmitálská a Husova. Při obnově ulic a chodníků ve městě chceme důsledně uplatňovat princip míry poškození a významu. Klasifikaci stavu komunikací zveřejníme a budeme ji průběžně aktualizovat.
Jiří Schmidt, Změna pro Příbram

Mělo by se pomoci obyvatelům Březových hor, a to především v okolí Rožmitálské ulice, instalací protihlukových opatření. Dále co nejrychleji začít realizovat první část obchvatu a intenzivně pracovat na přípravě dalších částí.
Václav Pecha, Česká pirátská strana

Viz odpověď 1 plus spojení na Plzeň a Hořovice. Odpověď 1 = Největší problém Příbrami je doprava jak v klidu, tak v pohybu. Neřešení jihovýchodního obchvatu od státu přináší velké problémy jak v současnosti, tak v budoucnosti. Parkování sice řešíme, ale zatím není dostatečné. Je to o koncepci a politické dohodě.
Ivan Šedivý, ODS

Za zásadní změnu k lepšímu považujeme realizaci stavby silnice č. 1/18 – jihovýchodního obchvatu. Odstraňuje současný nevhodný průjezd silnice 1/18 historickou částí Březových Hor, obcí Vysoká Pec a Bohutín a umožňuje převedení podstatné části městské dopravy mimo centrální část Příbrami. Výsledné zklidnění vnitroměstské dopravy může otevřít možnosti parkování podél širokých městských komunikací a tak zlepšit nedostatek parkovacích míst v centru nebo jeho blízkosti. Příbram se zřejmě neobejde bez vybudování parkovacích domů, zejména pro potřeby parkování institucí s vysokým počtem zaměstnanců (Nemocnice, Městský úřad). Pátrali bychom po možných způsobech financování jejich výstavby. Nadějné zahájení realizace I. části obchvatu v r. 2005, od Nové Hospody k silnici 1/66 u osady Brod, se v r. 2006 zadrhlo uvalením režimu zpracování dokumentace podle zákona č. 100/2001 Sb. (velká EIA), které trvalo až do konce r. 2008. Současná situace je nejasná a proto považujeme za nezbytné, aby město Příbram iniciovalo jednání o stavbě obchvatu na krajské úrovni, s účasti zástupců státu, zejména Ministerstva dopravy ČR a Ředitelství silnic a dálnic ČR, se závaznými výstupy a zárukami státu. Je nezbytné o nich bezprostředně informovat veřejnost.
Alena Šálová, Strana zelených

Letitým problémem je nedokončený obchvat Příbrami, a z toho vyplývající zatížení zejména Březových Hor, ale i sídliště obzvláště nákladní dopravou. Proto je třeba zintenzivnit jednání k dokončení obchvatu města, abychom mohli alespoň tranzitní nákladní dopravu odklonit mimo město. Dále je třeba zlepšovat fungování MHD. I když to není na pořadu dne, určitě bude do budoucna třeba zahájit diskuzi o bezplatné MHD, protože zkušenosti některých měst zejména v Evropské unii hovoří o značném snížení automobilového provozu v městech, kde je MDH bezplatná.
Jiřina Humlová, KSČM

KDU- ČSL bude prosazovat vydání územní rozhodnutí obchvatu města na traseNová Hospoda- Bohutín a iniciovat zahájení prací na realizační dokumentaci spolu s výkupy pozemků.
Chceme, aby každý z nás přijal svůj díl skromnosti v cestování automobilem po Příbrami a snažil se jej v možných případech nahradit jinými způsoby dopravy. Nechceme nikomu zakazovat používání automobilu, ale vytvoříme podmínky, které umožní zvýšit atraktivitu jiných způsobů dopravy.

Josef Vacek, KDU-ČSL

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ
Další články

Dětské domovy ve Středočeském kraji čeká přechod k samostatným bytům a domům Dětské domovy ve Středočeském kraji čeká přechod k samostatným bytům a domům Cílem je, aby se život dětí v náhradní rodinné péči víc přiblížil životu jejich … Zahájení adventu bude opět bez ohňostroje. Na Štědrý den vyjede vánočně ozdobený kočár s pastýřem Zahájení adventu bude opět bez ohňostroje. Na Štědrý den vyjede vánočně ozdobený kočár s pastýřem Zahájení adventu bude opět bez ohňostroje či videomappingu. V anketě můžete vyjádřit … Ve výzvě 10 000 kroků má Příbram celorepublikového vítěze Ve výzvě 10 000 kroků má Příbram celorepublikového vítěze K říjnové výzvě 10 000 kroků se v Příbrami připojilo 126 účastníků a devět týmů. Ve … Příbramská teplárna nedosáhla na zelené bonusy a ohlásila zvýšení cen Příbramská teplárna nedosáhla na zelené bonusy a ohlásila zvýšení cen Teplárna Energo Příbram před deseti dny potvrdila, že nedosáhla na zelené dotace na … Česko je na prahu chřipkové epidemie Česko je na prahu chřipkové epidemie U chřipkových onemocnění dosahují hranice začátku nepříznivé epidemiologické … U Lazska havarovala řidička Volkswagenu do stromu, z auta ji museli vyprostit hasiči U Lazska havarovala řidička Volkswagenu do stromu, z auta ji museli vyprostit hasiči Řidička utrpěla otřes mozku a pohmožděniny na hlavě, zasahující lékař měl podezření i … Středočeský kraj příští rok rozdělí sportovcům a skautům 47 milionů korun Středočeský kraj příští rok rozdělí sportovcům a skautům 47 milionů korun O nový typ dotace pro skauty, turistické oddíly a podobně budou moci žádat spolky, … Záchranáři na Kasbergu vyprostili trosky havarovaného letadla Záchranáři na Kasbergu vyprostili trosky havarovaného letadla Jednomotorový letoun Maschine Rockwell Commander 112B v sobotu odstartoval z Příbrami … Středočeský kraj bude dál vyplácet dotace obcím, které neregulují hazard Středočeský kraj bude dál vyplácet dotace obcím, které neregulují hazard S materiálem nesouhlasili opoziční zastupitelé za ANO, výhrady však proti němu měli i …
Blíží se Giving Tuesday. Darovat můžete i svůj čas Blíží se Giving Tuesday. Darovat můžete i svůj čas Štědré úterý je celosvětovým dnem dárcovstvím, letos připadá na 28. listopadu.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Mariánská 135
261 01 Příbram IV

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Rosalota, s.r.o. zakázáno.
2014 - 2023 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics, TOP list.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies