Volby v Příbrami vyhrálo ANO, chce jednat s ODS, SPD nebo Příbramí 2030
AKTUALIZOVÁNO
24. září 2022 (20:12)
Komunální volby v Příbrami vyhrálo ANO, získalo 11 mandátů v pětadvacetičlenném zastupitelstvu. Druzí skončili Spojenci se čtyřmi mandáty, třetí SPD bude mít dva zastupitele, vyplývá z výsledků komunálních voleb na www.volby.cz. ANO chce jednat o koalici minimálně se třemi dalšími uskupeními, a to s ODS, SPD nebo Příbramí 2030. Koaliční jednání začnou už v neděli, řekl starosta a lídr kandidátky ANO Jan Konvalinka.
Čtvrtá Šance pro Příbram má dva mandáty, dva zastupitele budou mít na pátém místě Příbram 2030 dosavadního místostarosty Martina Buršíka. Šestí jsou Piráti se dvěma mandáty. Sedmou příčku obsadí ODS se dvěma zastupiteli. Voleb se zúčastnilo 38,42 procenta voličů.
Konvalinka poukázal na to, že dosavadní koaliční partner ANO, Příbramáci pro Příbram, se do zastupitelstva neprobojoval. "Jsme ochotni jednat minimálně se třemi dalšími subjekty - ODS, SPD, případně i stávajícím panem místostarostou Buršíkem. Je to pro nás všechno otevřené," uvedl Konvalinka.
Pod značkou Spojenci se sdružili TOP 09, STAN, SOS Příbram, Hlas a nezávislí. Dvojka na kandidátce Spojenců Markéta Škodová uvedla, že její uskupení bude v opozici.
Minulé komunální volby v Příbrami vyhrálo hnutí ANO, obsadilo 12 z 25 křesel. Druhá TOP 09 získala pět mandátů. Po dvou křeslech obsadili komunisté, občanští demokraté a uskupení Šance pro Příbram. Piráti získali jednoho zastupitele, stejně jako Příbramáci pro Příbram. Na koalici se dohodlo hnutí ANO s ODS a Příbramáky pro Příbram, starostou byl opět zvolen lídr ANO Jindřich Vařeka. V květnu 2019 ale rezignoval, nahradil ho dosavadní místostarosta Konvalinka.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka
Související
•Ministerstvo navrhuje snížení minimální teploty pro práci
•Volby v Příbrami vyhrálo ANO
•Konvalinka: Ať už se rozhodnete volit kohokoliv, přeji vám šťastnou ruku
Další články
Majitelé sousedního pozemku reagují na spor se Zooparkem
Dotčené osoby využily právo na odpověď podle § 10 tiskového zákona. Text zveřejňujeme …
Devět pošt Partner končí dočasně provoz. Česká pošta řeší schodek u provozovatele, služby převezmou náhradní pobočky
Česká pošta dočasně uzavřela devět poboček Pošta Partner. Důvodem je finanční schodek …
AKTUÁLNĚ
Před Brdskou 25 někdo otáčel značení tratě. Pořadatelé mluví o nepochopitelném jednání
Nedělní závod Brdská 25, který je součástí Brdského poháru, letos provázely nepříjemné …
SPORT
Veterináři v dovezených divočácích znovu potvrdili svalovce
V České republice byl po zhruba měsíci znovu potvrzen výskyt nebezpečného parazita …
AKTUALIZOVÁNO
Lidé ve Vrančicích v referendu odmítli stavbu větrných elektráren
Lidé ve Vrančicích v referendu odmítli stavbu větrné elektrárny nebo elektráren v …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Po odchodu starosty přichází změna: Karpíšek potvrdil, že se bude ucházet o pozici lídra ANO
Současný místostarosta Vladimír Karpíšek dnes na svém profilu uvedl, že se v letošních …
BLESKOVÁ ZPRÁVA
Generace pod dekou: Proč citlivé děti kolabují pod tlakem života
Psychologové upozorňují, že české děti mají méně odolnosti vůči stresu než jejich …
ZAJÍMAVOSTI
Děti z Bohutína zastavovaly řidiče. Rozdávaly sluníčka i „mračouny“
U základní školy v Bohutíně proběhla preventivní dopravní akce s názvem „Slunce na …
AKTUÁLNĚ
Klučenice se uchází o titul Vesnice roku. Do soutěže se letos přihlásilo 245 obcí, nejvíce od roku 2016
Do letošního ročníku soutěže Vesnice roku se přihlásilo 245 obcí z celé České …
ZAJÍMAVOSTI
Vznikající malba na Březových Horách budí emoce. Lidé řeší autora i její budoucnost
Na Březových horách vzniká velkoplošná malba, která má na zhruba sto metrech …
NÁZOR





