19. 4. svátek má Rostislav

Vodafone od konce února zvýší ceny mobilních tarifů o devět procent

25. ledna 2023   (12:06)
Vodafone od konce února zvýší ceny mobilních tarifů o devět procent
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka

Například tarif Start 250, který nyní stojí 399 Kč měsíčně, nově vyjde na 435 korun, neomezený tarif Basic bude stát 653 Kč namísto 599 korun.


Operátor Vodafone od konce února zvýší ceny paušálních mobilních tarifů pro domácnosti i firmy o devět procent. Důvodem jsou rostoucí ceny energií a dalších výdajů, například na údržbu sítě. Ceník se nezmění u předplacených karet, stávajících tarifů pevného internetu ani u služby Vodafone TV. Firma to dnes oznámila v tiskové zprávě.

Již loni v říjnu konkurenční T-Mobile přišel s novými tarify pro síť 5G, které byly v některých případech v řádu desetikorun dražší než dosavadní nabídka.
Náklady zvyšuje vyšší využívání mobilní sítě. Objem přenesených mobilních dat loni u Vodafonu stoupl o 40 procent.
"Dopad vyšších nákladů na zákazníky se nám doposud dařilo mírnit i díky tomu, že jsme nakupovali energie chytře a dopředu, aby jejich cena byla co nejnižší. Zvýšili jsme také naši vnitřní efektivitu. Nechceme ale, aby jakákoliv úsporná opatření šla na úkor kvality služeb, které poskytujeme, a proto navýšíme ceny paušálních mobilních služeb," uvedl generální ředitel Vodafonu Petr Dvořák.

Upravený ceník začne platit 26. února. Například tarif Start 250, který nyní stojí 399 Kč měsíčně, nově vyjde na 435 korun, neomezený tarif Basic bude stát 653 Kč namísto 599 korun. U stávajících zákazníků se změna uskuteční po tomto datu vždy s nejbližším zúčtovacím obdobím. V případě, že má zákazník aktivní službu FlexiStrop, nastaví mu operátor limit o deset procent vyšší, aby nedošlo k omezení služeb. Limit si následně může upravit podle svých potřeb.
U pevného internetu se u stávajících tarifů nic nemění. Operátor také doporučuje spojení více služeb. Pokud si zákazník zvolí pevný internet, mobilní služby i televizní nabídku od Vodafonu, získá na tento balíček cenové zvýhodnění až 700 korun měsíčně.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

NOČNÍ DRAMA V KOZÁROVICÍCH: Anonym nahlásil bombu na diskotéce, policie evakuovala na 500 lidí! NOČNÍ DRAMA V KOZÁROVICÍCH: Anonym nahlásil bombu na diskotéce, policie evakuovala na 500 lidí! Sobotní noc v Kozárovicích se změnila v noční můru. Krátce po deváté hodině večer … AKTUALIZOVÁNO Conteho patička šokovala Spartu! Příbram slaví povinné vítězství Conteho patička šokovala Spartu! Příbram slaví povinné vítězství FK Příbram ve 24. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY potvrdila proti poslednímu celku tabulky … VIDEO LiStOVáNí s Lukášem Hejlíkem přiveze silný příběh knihy Blízcí LiStOVáNí s Lukášem Hejlíkem přiveze silný příběh knihy Blízcí Dobříš se v pondělí 20. dubna stane dějištěm oblíbeného divadelního projektu … NEPŘEHLÉDNĚTE Čtyři klíšťata po jedné procházce. U Nového rybníku v Příbrami jich podle lidí výrazně přibylo Čtyři klíšťata po jedné procházce. U Nového rybníku v Příbrami jich podle lidí výrazně přibylo Lidé, kteří chodí kolem Nového rybníku na procházky, si v posledních týdnech všímají … PŘÍRODA Příbram řeší kočičí krizi: zastupitelé budou rozhodovat o více než 1,3 milionu na péči o toulavé kočky Příbram řeší kočičí krizi: zastupitelé budou rozhodovat o více než 1,3 milionu na péči o toulavé kočky Toulavé kočky nejsou jen roztomilý obrázek z internetu. Město Příbram se v dubnu … ZVÍŘATA Ředitel ZŠ Bratří Čapků Milan Hlinka: Chceme rozvíjet potenciál každého žáka Ředitel ZŠ Bratří Čapků Milan Hlinka: Chceme rozvíjet potenciál každého žáka Jak vypadá škola, která učí angličtinu už od první třídy, používá Smartbooks, má … ROZHOVOR Bitva o „vlastní“ dálnici: Ferrari na D4 nebylo klukovinou, ale vzkazem státu Bitva o „vlastní“ dálnici: Ferrari na D4 nebylo klukovinou, ale vzkazem státu Zatímco sociální sítě baví videa červeného monopostu Ferrari na D4, v zákulisí zuří … NEPŘEHLÉDNĚTE Dřípatka horská: brdská kráska z přítmí starých smrčin Dřípatka horská: brdská kráska z přítmí starých smrčin Jsou rostliny, které v krajině nepřehlédnete, a pak takové, které musíte hledat. Mezi … POZNÁVÁME BRDY Bude to drama? Ředitelka školky z Příbramska míří do Prostřeno! Bude to drama? Ředitelka školky z Příbramska míří do Prostřeno! Oblíbený pořad Prostřeno! zamíří do Prahy a Středočeského kraje a chybět nebude ani … LIFESTYLE
Příbram zasáhne šipkařská horečka! MČR v šipkách je tady! Příbram zasáhne šipkařská horečka! MČR v šipkách je tady! Připravte se na pořádnou dávku adrenalinu, napětí a skvělé sportovní atmosféry! V … SPORT
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz