26. 1. svátek má Zora




Voda ke koupání ve středních Čechách je až na Županovice na Slapech dobrá

7. července 2022   (18:44)
Voda ke koupání ve středních Čechách je až na Županovice na Slapech dobrá
foto: Krajská hygienická stanice

Mírně zhoršenou kvalitu vody mají koupací lokality Lavičky, Popelíky, Trhovky a Podskalí na Orlíku.


Většina středočeských přírodních koupališť má nadále výbornou kvalitu vody. V Županovicích na slapské přehradě hygienici koupání nedoporučují citlivým lidem kvůli výskytu sinic. Na všech dalších místech, kde hygienici kvalitu vody zjišťovali, ji hodnotili stupněm jedna nebo dva na pětistupňové škále. Voda je tedy vhodná ke koupání, respektive má mírně zhoršené vlastnosti. Vyplývá to z výsledků měření, které středočeští hygienici zveřejnili na webu.

Stupněm tři, který označuje zhoršenou jakost vody nevhodnou ke koupání pro vnímavé jedince, vyhodnotili hygienici koupaliště Županovice na Příbramsku. Lidem se sníženou imunitou, případně alergikům, dětem či těhotným ženám doporučují, aby se po vykoupání osprchovali.
Mírně zhoršenou kvalitu vody, kterou hodnotí hygienici stupněm dva, má písník v Bakově nad Jizerou na Mladoboleslavsku, jezero Ostrá na Nymbursku, Živohošť na Slapské přehradě, koupaliště Vyžlovka u Prahy a koupací lokality Lavičky, Popelíky, Trhovky a Podskalí na Orlíku. Oproti poslednímu měření se zlepšila kvalita vody v rybníku Jureček v Říčanech, je na stupni jedna.
Mladá Boleslav v neděli zprovoznila letní pláž s menším montovaným bazénem na mladoboleslavském Severním sídlišti, bude otevřená do konce prázdnin. Město letos rovněž investovalo do nových prvků na hlavním městském koupališti. "Pořídili jsme do země ukotvenou trampolínu a takzvané hopsakoule, zhruba osm nafukovacích koulí různých velikostí, napevno umístěných v části písečné pláže," řekla mluvčí města Šárka Charousková. Koupaliště v Mladé Boleslavi navštívilo za červen přes 14.000 lidí.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Na Příbramsku znovu sněží, vyšší polohy jsou zasněžené po celý den Na Příbramsku znovu sněží, vyšší polohy jsou zasněžené po celý den Odpolední teploty se dnes ve Středočeském kraji a v Praze pohybovaly většinou mezi 3 … Mezinárodní soutěž už po šestnácté: zapojit se mohou i mladí milovníci lesa Mezinárodní soutěž už po šestnácté: zapojit se mohou i mladí milovníci lesa Mezinárodní vědomostní soutěž YPEF (Young People in European Forests – Mladí lidé v … Lucie Pudilová je zpět! Ve Stuttgartu ji čeká jeden z nejtěžších soubojů kariéry Lucie Pudilová je zpět! Ve Stuttgartu ji čeká jeden z nejtěžších soubojů kariéry Po osmiměsíční pauze způsobené zraněním se Lucie Pudilová vrací do OKTAGONU. Česká … Nový traktor v Rožmitále nahradil dva starší stroje, které byly v provozu desítky let Nový traktor v Rožmitále nahradil dva starší stroje, které byly v provozu desítky let Město Rožmitál pod Třemšínem pokračuje v modernizaci svých provozů. Technické služby … V ulici Politických vězňů se střetl osobák s popeláři V ulici Politických vězňů se střetl osobák s popeláři V pondělí před 9. hodinou ranní se stala dopravní nehoda v Příbrami v ulici … FOTO Na Příbramsku hrozí ledovka až do poledne Na Příbramsku hrozí ledovka až do poledne Meteorologové varují, že přes naše území postupuje tlaková níže k severu. V noci … Vláda chce omezit slevy v obchodech. Řetězce varují: Zdražíme. A zákazníci to pocítí jako první Vláda chce omezit slevy v obchodech. Řetězce varují: Zdražíme. A zákazníci to pocítí jako první Současná vládní koalice zvažuje úpravu pravidel pro slevové akce v supermarketech. … Nepřehlédněte Ledňáčci v posilovnách: novoroční nadšení, které často končí ještě v lednu Ledňáčci v posilovnách: novoroční nadšení, které často končí ještě v lednu Začátek roku má v posilovnách jedno společné. Plná parkoviště, obsazené stroje a … Nejen Brdy pod závojem jinovatky: Zima letos ukazuje svou pravou tvář Nejen Brdy pod závojem jinovatky: Zima letos ukazuje svou pravou tvář Zima se letos vrátila v podobě, na kterou jsme v posledních letech téměř zapomněli. … FOTOGALERIE
Internet je čím dál agresivnější. Blíží se konec anonymních účtů? Internet je čím dál agresivnější. Blíží se konec anonymních účtů? Sociální sítě zažívají v posledních letech prudký nárůst agresivity, radikalizace a … Nepřehlédněte
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz