5. 5. svátek má Klaudie




Vláček nejspíš bude letos v provozu, policie již schválila jednu ze tří tras

10. února 2016   (06:29)
Vláček nejspíš bude letos v provozu, policie již schválila jednu ze tří tras
foto: pribram.cz

Rada města bude řešit zpoplatnění jízdy.



Turistický vláček, který v loňském roce kvůli několika komplikacím zůstal nevyužitý, by letos opět mohl vyrazit do ulic. Uvedl to místostarosta Václav Švenda (TOP 09) na včerejší tiskové konferenci.

„Máme návrh tří tras a máme vyjádření od policie. V případě, že nebudou žádné uzavírky, policie nám tu původní trasu přes Svatou Horu povolí,“ řekl Švenda novinářům. Město pracuje i na dalších dvou trasách, například přes Březové Hory. Vyjádření policie ale u nich ještě není k dispozici.

Celou záležitostí ohledně vláčku by se v následujících týdnech měla zabývat i rada města. Ta by měla určit i to, jestli bude jízda vláčkem zpoplatněna, nebo se bude jezdit zadarmo.

„Mám pořád stejný názor, že by se za vláček alespoň nějaké symbolické jízdné platit mělo. To by mělo odfiltrovat ty, kteří se chtějí svézt a ty, kteří to zneužívají,“ dodal dále Švenda. Starosta Jindřich Vařeka (ANO) upozornil na to, že v takovém případě je potřeba zaplatit člověka, který bude jízdné vybírat.

Vláček v loňském roce nevyjel především kvůli rekonstrukci Svaté Hory a také kvůli nesouhlasnému stanovisku policie, která vzhledem k probíhajícím uzavírkám provoz vláčku nedoporučila. Podle ekonomické analýzy vyjde provoz vláčku za rok zhruba na 600 tisíc korun. Pro město ho provozuje společnost Arriva, která si za denní provoz účtuje 2350 Kč.

Turistický vláček ve městě jezdil od roku 2013. Pořízení soupravy vyšlo na 1,6 milionu korun (bez DPH).

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ








Další články

Scrollujete víc, než si myslíte? Vědci varují: krátká videa nám přepisují mozek Scrollujete víc, než si myslíte? Vědci varují: krátká videa nám přepisují mozek Myslíte si, že máte svůj mobil pod kontrolou? Že pár minut na Reels, TikToku nebo … LIFESTYLE PANIKA U HRANIC! Smrtící nákaza se blíží k Česku: africký mor prasat už jen desítky kilometrů od hranic PANIKA U HRANIC! Smrtící nákaza se blíží k Česku: africký mor prasat už jen desítky kilometrů od hranic Situace kolem afrického moru prasat (AMP) se v příhraničí dramaticky zhoršuje. … AKTUÁLNĚ Krevní challenge přinesla přes 200 odběrů, studenti darovali téměř 100 litrů krve Krevní challenge přinesla přes 200 odběrů, studenti darovali téměř 100 litrů krve Do Krevní challenge se zapojily střední školy z Příbramska. Během několika měsíců se … Změna počasí je za dveřmi. Přinese studená fronta tolik očekávané srážky? Změna počasí je za dveřmi. Přinese studená fronta tolik očekávané srážky? Tenhle týden začal příjemnými letními teplotami, ale blíží se změna počasí. Podle … AKTUÁLNĚ Vypadali jako elita trhu. Teď se řeší, kdo všechno přišel o miliony. Vypadali jako elita trhu. Teď se řeší, kdo všechno přišel o miliony. Už několik dní se na sociálních sítích objevovaly varovné příběhy lidí, kteří … AKTUÁLNĚ Má váš pes čip? Bez registrace je to jen „mrtvý“ kus plastu pod kůží Má váš pes čip? Bez registrace je to jen „mrtvý“ kus plastu pod kůží Povinné čipování psů v Česku platí už několik let, přesto tisíce majitelů dělají … NEPŘEHLÉDNĚTE Megaknedlík budí pozornost. A Příbram už si tiše klade otázku: A kdy přijde k nám? Megaknedlík budí pozornost. A Příbram už si tiše klade otázku: A kdy přijde k nám? V české gastronomii se občas objeví jídlo, které nerozdělí jen přílohu od masa, ale i … ZAJÍMAVOSTI Kraj dá potravinové bance peníze na provoz, jenom v Příbrami je sedmnáct sběrných míst Kraj dá potravinové bance peníze na provoz, jenom v Příbrami je sedmnáct sběrných míst Středočeský kraj dá letos na provoz Potravinové banky pro Prahu a střední Čechy 2,5 … Nejsušší jaro od roku 1961: úroda v ohrožení, vysoké riziko požárů Nejsušší jaro od roku 1961: úroda v ohrožení, vysoké riziko požárů Česká republika zažívá mimořádně suché období. Součet srážek za měsíce březen a duben … NEPŘEHLÉDNĚTE
Chcete vidět, jak se řídí moderní dálnice? Na D4 otevřou zákulisí D4 i operační centrum Via Salis Chcete vidět, jak se řídí moderní dálnice? Na D4 otevřou zákulisí D4 i operační centrum Via Salis Co se děje na dálnici, když jen projíždíte autem? Jak vypadá místo, odkud se hlídá … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz