5. 8. svátek má Kristián
Víte, po kom se jmenují příbramské ulice? Město nainstaluje dodatkové tabule

29. května 2020   (14:37)
Víte, po kom se jmenují příbramské ulice? Město nainstaluje dodatkové tabule
foto: ehlová

U některých názvů je to zcela jasné, některé by si zasloužili více pozornosti. Ta se jim nyní dostane díky projektu Poznejte ulice Příbrami.


V rámci zmíněného projektu budou na některých místech pod tabulky se jménem ulice umístěny dodatkové tabulky vysvětlující pojmenování ulic a jiných veřejných prostranství. Na vytipování nejvýznamnějších míst město spolupracovalo s ředitelem Státního oblastního archivu v Praze Danielem Doležalem, který vytvořil seznam 30 míst, a to včetně stručného popisku historického kontextu pojmenování.

Řada ulic v Příbrami nese název po bývalých starostech, osobnostech spjatých se slavnou hornickou minulostí nebo umělcích, pro které byla Příbram inspirací. Myslím, že doplnit název ulice vysvětlením, aby nebyl pro současnou i budoucí generaci jen prázdným pojmem, je chvályhodný počin“, kvitoval nápad kulturní a letopisecké komise starosta města Jan Konvalinka.
Dodatkové tabulky budou velikostně shodné s oficiálním uličním značením. Provedeny budou v bílé barvě s černou obrubou a černým nápisem. Instalace dodatkových tabulek, které budou obvykle na začátku a konci ulice, začne v letošním roce. „První část dodatkových tabulek bude na domech umístěna do konce letošního roku, druhá poté v roce příštím,“ dodává starosta s tím, že u některých míst je potřeba souhlas památkové péče.
Ulice a náměstí, kde by měly být tabulky umístěny: Q. M. Vyskočila, Sevastopolské náměstí, Kpt. Olesinského, Hlinomazova, Střelecká, Václavské náměstí, Náměstí dr. Josefa Theurera, Náměstí Arnošta z Pardubic, Hrabákova, Mariánské údolí, Charvátova, Gen. R. Tesaříka, Špitálská, Náměstí Hynka Kličky, Náměstí J. A. Alise, Mixova, Prof. Karla Pobudy, Heyrovského, Šemberova, Václava Šáry, Karla Hojdena, Náměstí Fráni Kučery, Plynárenská, Hermíny Týrlové, Na Flusárně, Primáře Václava Trnky, Podskalí, Kollerova, Klaudova.


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Eva Švehlová
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Firma ZAT získala zakázku na dodávky pro pět vodních elektráren na Slovensku Firma ZAT získala zakázku na dodávky pro pět vodních elektráren na Slovensku Firma sídlí v Příbrami a má pobočky v Plzni, Benešově, na Slovensku a na Kubě. Působí … S lukem na hradbách nebo v obraze van Gogha. Cesty virtuální realitou v příbramské galerii jsou akční i snové S lukem na hradbách nebo v obraze van Gogha. Cesty virtuální realitou v příbramské galerii jsou akční i snové V expozici Měkká aréna v Galerii Františka Drtikola najdete nová virtuální díla. Šampioni ve sportovní kynologii se předvedou v Dobříši Šampioni ve sportovní kynologii se předvedou v Dobříši O víkendu 6. až 8. srpna se psí závodníci spolu se svými majiteli poměří ve třech … Blíží se maximum Perseid, podmínky pro pozorování budou skvělé Blíží se maximum Perseid, podmínky pro pozorování budou skvělé Maximum Perseid bude v noci z 12. na 13. srpna. Ve středních Čechách se do sněmovních voleb přihlásilo 18 stran, hnutí a koalic Ve středních Čechách se do sněmovních voleb přihlásilo 18 stran, hnutí a koalic Volby se uskuteční 8. a 9. října. Král: Lávka u Q-klubu – občany v první řadě zajímá smysluplné řešení Král: Lávka u Q-klubu – občany v první řadě zajímá smysluplné řešení Zastupitel města Příbrami Vladimír Král (Šance pro Příbram) reaguje na vyjádření … Z důvodu umístění hokejové fanzóny bude ve čtvrtek uzavřeno parkoviště u sportovní haly Z důvodu umístění hokejové fanzóny bude ve čtvrtek uzavřeno parkoviště u sportovní haly Ve fanzóně se mohou fanoušci těšit na skákací hrady, Chill zónu, ale i beerjet, který … Agility psí park byl otevřen veřejnosti Agility psí park byl otevřen veřejnosti Od pondělí 2. srpna je v Příbrami otevřeno druhé psí hřiště s agility prvky, které … Zemřel voják zraněný při výbuchu munice v Brdech Zemřel voják zraněný při výbuchu munice v Brdech Druhý zraněný byl propuštěn do domácího ošetřování.
Po potyčce v Březnici zemřel 24letý muž. Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení Po potyčce v Březnici zemřel 24letý muž. Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení Příbramští kriminalisté řeší případ, který se stal v noci z neděle na pondělí v … AKTUALIZOVÁNO
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz