20. 5. svátek má Zbyšek




Visací zámek, Daniel Landa, Chinaski. U středočeského Točníku dnes začíná putovní hudební festival Hrady CZ

12. července 2024   (08:16)
Visací zámek, Daniel Landa, Chinaski. U středočeského Točníku dnes začíná putovní hudební festival Hrady CZ
foto: Visací zámek/se souhlasem

Festival konaný v těsné blízkosti hradních památek nabídne letos zastřešené plochy.


V blízkosti středočeského Točníku začíná putovní hudební festival Hrady CZ. Na dvou pódiích se dnes a v sobotu představí tuzemští a slovenští interpreti. Program je na všech osmi zastávkách identický s výjimkou hradu Veveří, na němž jako na jediném vystoupí kapela Čechomor. Hlavní hvězdou pátečního programu bude na všech zastávkách Daniel Landa, který letos vystupuje pouze na festivalu Hrady CZ. Večer bude tradičně patřit vyhlášení nejlepších karnevalových masek hradního karnevalu.

Festival konaný v těsné blízkosti hradních památek nabídne letos zastřešené plochy. Přírodní areál se otevře v 15:30. Zahrají Horkýže Slíže, Mig 21, Cocotte Minute, Trautenberk a The Agony. Akce nabízí vedle hudby také tipy na cyklostezky a koupání v blízkém okolí jednotlivých hradů. V případě hradu Točník je to nedaleký rybník Peklo.
V sobotu mohou návštěvníci zažít jeden z posledních koncertů kapely Lucie v původní sestavě s Davidem Kollerem, po festivalové šňůře zpěvák a bubeník ze skupiny odchází. Dále vystoupí Chinaski, chybět nebude Jelen, Visací zámek nebo Vypsaná fixa. Poprvé na Hradech CZ zahrají nové talenty, jako jsou indie-popová kapela Brixtn, Fast Food Orchestra, zpěvák a producent Marcell, fiedlerski či šumperská sestava Byt číslo 4.
Vstupné bude stát 1200 korun na pátek, 1300 korun na sobotu a permanentka 2100 korun. V ceně sobotního lístku na festival je vstup na hrady Točník a Žebrák zdarma. Návštěvníci se budou moci také zapojit do fotosoutěže o ceny, které vyhrají autoři čtyř nejlepších fotek z festivalu na základě veřejného hlasování. Fotografie lze pomocí QR kódu ve festivalové brožuře vkládat přímo z místa konání.

Festival putující po českých a moravských památkách Hrady CZ pokračuje na Kunětické hoře (19. až 20. července), Švihově (26. až 27. července), Rožmberku nad Vltavou (2. až 3. srpna), Veveří (9. až 10. srpna), Hradci nad Moravicí (16. až 17. srpna), Bouzově (23. až 24. srpna) a Bezdězu (30. až 31. srpna).

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Kultura, která spojuje celý region: Březnicko čeká rok s loutkami Kultura, která spojuje celý region: Březnicko čeká rok s loutkami Malí i velcí diváci, milovníci pohádek, loutek a kouzelných příběhů – zbystřete. Od … KULTURA Sledujte s námi! Ve středu v 16:00 zasedá příbramské zastupitelstvo. Co se bude řešit? Sledujte s námi! Ve středu v 16:00 zasedá příbramské zastupitelstvo. Co se bude řešit? Ve středu 20. května od 16:00 se v jednacím sále na náměstí T. G. Masaryka opět sejdou … ON-LINE PŘENOS Licenční komise FAČR neudělila v první instanci licenci čtyřem klubům. Mezi nimi je i FK Příbram Licenční komise FAČR neudělila v první instanci licenci čtyřem klubům. Mezi nimi je i FK Příbram Licenční komise Fotbalové asociace ČR (FAČR) v první fázi licenčního řízení … SPORT Lesem v Brdech občas otřese exploze. Pyrotechnici tam likvidují ostrou munici Lesem v Brdech občas otřese exploze. Pyrotechnici tam likvidují ostrou munici Exploze občas vyleká obyvatele pod brdskými hřebeny a pochopitelně i turisty, co se … NEPŘEHLÉDNĚTE Nová karta otevírá jeskyně, glamping i zážitky v Brdech a Podbrdsku za výhodnější ceny Nová karta otevírá jeskyně, glamping i zážitky v Brdech a Podbrdsku za výhodnější ceny Výlet, kde dopoledne zmizíte v temnotě Koněpruských jeskyní, odpoledne se vezete na … ZAJÍMAVOSTI Památník Vojna otevře v Muzejní noci. Program doplní koncert Jaroslava Hutky Památník Vojna otevře v Muzejní noci. Program doplní koncert Jaroslava Hutky Památník Vojna u Příbrami, jeden z nejautentičtější dochovaných vězeňských areálů v … KULTURA Francouzský muralista Vincent Chignier mění tvář Březových Hor. „Nemám rád malbu bez duše,“ říká Francouzský muralista Vincent Chignier mění tvář Březových Hor. „Nemám rád malbu bez duše,“ říká Na Březových Horách vzniká jedno z nejambicióznějších uměleckých děl, jaké kdy Příbram … ROZHOVOR V Příbrami se střetl muž na koloběžce s osobákem V Příbrami se střetl muž na koloběžce s osobákem Záchranka i policie vyjížděli v úterý před večerem k nehodě v Brodské ulici v … AKTUÁLNĚ Zachráněná rysice ze Šumavy najde nový domov v Brdech Zachráněná rysice ze Šumavy najde nový domov v Brdech Osiřelé rysí mládě ze Šumavy bude vypuštěno do CHKO Brdy. BLESKOVÁ ZPRÁVA
Ve věznici v Příbrami běželo 112 odsouzených. Závod podpořil myšlenku druhé šance Ve věznici v Příbrami běželo 112 odsouzených. Závod podpořil myšlenku druhé šance Ve Věznici Příbram v neděli 17. května běhali vězni pro podporu dobré věci. Hlavní … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz