28. 10. je státní svátek
Víkendová kultura je ušitá na míru dětem i seniorům

16. července 2021   (14:43)
Víkendová kultura je ušitá na míru dětem i seniorům
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Města a obce na Příbramsku nabídnou 16. a 18. července divadelní a filmová představení (nejen) pod širým nebem. Poslouchat a tančit se bude při dechovce.


Také o nadcházejícím víkendu najdete v Příbrami a okolí dostatek důvodů, proč vyrazit za kulturou. Kina, muzea, galerie či venkovní akce nabízejí program pro děti i dospělé. Za hudbou, filmem a divadlem se můžete vydat do Příbrami, Nového Podlesí, Březnice nebo Rožmitálu pod Třemšínem.
 

Pokud jste ještě nestihli zajít na Pivo, budete mít příležitost tento pátek od 19.00 v Březnici. Stejnojmennou divadelní hru předvede na nádvoří bývalé jezuitské koleje spolek Šprajc. Pro dokreslení atmosféry konverzační komedie bude k dispozici čepované pivo. Na 16. července je přichystáno také venkovní promítání v příbramském letním kině. Od půl desáté zažijete spolu se Samotáři nezapomenutelná devadesátá léta.
 
Dětské diváky čeká několik představení v neděli 18. července. Pohádkový muzikál s písničkami Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře Lotrando a Zubejda se hraje pod širým nebem v Lesním divadle Skalka v Novém Podlesí. Divadlo na motivy stejnojmenné filmové předlohy začíná v 17.00, děti do dvou let mají vstup zdarma. Alternativou pro špatné počasí je příbramské kino, kde v neděli od půl páté startuje animovaný film Raya a drak o přátelství mezi lidmi a draky.
 
Organizátoři v létě nezapomínají ani na starší generaci. Pokud vítáte společenskou zábavu v doprovodu dechové hudby, budete mít o víkendu hned několik příležitostí si ji vychutnat. Na koncert Rožmitálské Venkovanky jsou její příznivci zváni v neděli 18. července od 15.00 do venkovních prostor restaurace New Romance v Rožmitále pod Třemšínem (v případě nepříznivého počasí se koncert uskuteční ve Společenském centru). Dechovka Doubravanka zahraje k tanci a poslechu v neděli od 16.00 na příbramském Dvořákově nábřeží.
 


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Benzin je o 8,47 koruny na litru dražší než před rokem, za naftu tehdy motoristé … Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Den vzniku Československa, 28. října 1918, je nejvýznamnějším svátkem České republiky. … Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Ubytovat se v nově zrekonstruovaných interiérech chaty Granit bude prostřednictvím … 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem O nádherný závěr se postarala Moravská filharmonie Olomouc pod taktovkou Jakuba … Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Plast může vzplanout a oheň se pak na hřbitově rozšíří třeba na okrasné dřeviny a může … Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Zítra to bude přesně rok, kdy byl v rámci covidových opatření vydán zákaz nočního … Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Cerha byl také autorem mnoha scénických hudeb pro Divadlo v Příbrami. Policisté zvýší dohled na hřbitovech Policisté zvýší dohled na hřbitovech Stejně jako v předchozích letech se policisté a městští strážníci, v souvislosti s … ALKA zve na výstavu fotografií v rámci projektu Dostat se do obrazu ALKA zve na výstavu fotografií v rámci projektu Dostat se do obrazu Výstavu můžete zhlédnout až do 30. listopadu v knihovně Jana Drdy, v prosinci pak v … Komerční sdělení
Podvodné stránky pošty z uživatelů vylákají až 1500 Kč týdně Podvodné stránky pošty z uživatelů vylákají až 1500 Kč týdně Prvotním kontaktem s kyberzločinci jsou podvodné odkazy na sociálních sítích nebo v …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz