12. 8. svátek má Klára
Víkend v Rosovicích patřil oslavám a veteránům

1. července 2018   (06:40)
Dalších 35 fotografií v galeriiVíkend v Rosovicích patřil oslavám a veteránům

Na pouťových oslavách v Rosovicích si návštěvníci mohli prohlédnout desítky veteránů pěkně z výšky


„Snažíme se, aby byl celý víkend zaplněný programem a každý si našel to své. V pátek jsme tu měli muzikálovou zpěvačku Magdu Malou, bylo to moc prima, lidi opravdu její vystoupení oslovilo a pobavilo,“ řekl Jan Gregorek, starosta obce Rosovice.
Poprvé byla do sobotního programu oslav zařazena také výstava veteránů, ačkoli se jednalo o nultý ročník a dle slov starosty se neočekávala velká účast starých vozů, nakonec se jich sešlo více než osmdesát. Návštěvníci poutě mohli nejen vymazlené veterány obdivovat, ale také dát hlas tomu nejkrásnějšímu. Nakonec zvítězil Ford z roku 1938.
„Snažíme se, aby byl celý víkend zaplněný …

Lukáš Petráček, osminásobný mistr republiky, předvedl svou kaskadérskou trial show.  Za oběť mu naštěstí nepadli dobrovolníci z řad publika, ale pouze starší Škoda, která neprošla technickou kontrolou, a tak se jí mohl Lukáš projet několikrát po střeše. Publikum opravdu pobavil, protože kromě skvělých výkonů na svém motocyklu a čtyřkolce, se předvedl jako skvělý showman.
Lukáš Petráček, osminásobný mistr republiky, …
Následovalo slaňování místního hasiče a policisty z 50 m výšky. Z padesátimetrové výšky se mohli rozhlížet po celý den nejen hasiči, ale všichni příchozí, neboť jeřáb vytahoval v koši k nebi jednu posádku za druhou.

Na pódiu probíhala hudební vystoupení pro dospělé a zábavná pro děti. Ty se také mohly vyřádit ve skákacím hradu, na nafukovací skluzavce nebo na kolotočích. Večer patřilo rosovické fotbalové hřiště taneční zábavě s kapelou Hračky.
Následovalo slaňování místního hasiče a …

„Dnes program pokračuje pokládáním věnce k partyzánskému hrobu v Holšinech a k památníku obětí první světové války v Rosovicích. V kostele bude také mše za zemřelé hasiče z Rosovic a Holšin. Potom zahraje Malá muzika Nauše Pepíka. Od zemědělského družstva Rosovice jsme dostali sponzorským darem prase, každý kdo přijde, má na něj nárok. Program je bohatý, s pouťovými oslavami se začalo v devadesátých letech a stále se rozšiřuje,“ zve na nedělní pouťové oslavy starosta obce Rosovice Jan Gregorek.
„Dnes program pokračuje pokládáním věnce …

Fotogalerie

Víkend v Rosovicích patřil oslavám a veteránům () Víkend v Rosovicích patřil oslavám a veteránům (1) Víkend v Rosovicích patřil oslavám a veteránům (2) Víkend v Rosovicích patřil oslavám a veteránům (3) Víkend v Rosovicích patřil oslavám a veteránům (4) Víkend v Rosovicích patřil oslavám a veteránům (5) Víkend v Rosovicích patřil oslavám a veteránům (6) Víkend v Rosovicích patřil oslavám a veteránům (7) Víkend v Rosovicích patřil oslavám a veteránům (8) Víkend v Rosovicích patřil oslavám a veteránům (9) Víkend v Rosovicích patřil oslavám a veteránům (10) Víkend v Rosovicích patřil oslavám a veteránům (11) Víkend v Rosovicích patřil oslavám a veteránům (12) Víkend v Rosovicích patřil oslavám a veteránům (13) Víkend v Rosovicích patřil oslavám a veteránům (14) Víkend v Rosovicích patřil oslavám a veteránům (15) Víkend v Rosovicích patřil oslavám a veteránům (16) Víkend v Rosovicích patřil oslavám a veteránům (17) Víkend v Rosovicích patřil oslavám a veteránům (18) Víkend v Rosovicích patřil oslavám a veteránům (19) Víkend v Rosovicích patřil oslavám a veteránům (20) Víkend v Rosovicích patřil oslavám a veteránům (21) Víkend v Rosovicích patřil oslavám a veteránům (22) Víkend v Rosovicích patřil oslavám a veteránům (23) Víkend v Rosovicích patřil oslavám a veteránům (24) Víkend v Rosovicích patřil oslavám a veteránům (25) Víkend v Rosovicích patřil oslavám a veteránům (26) Víkend v Rosovicích patřil oslavám a veteránům (27) Víkend v Rosovicích patřil oslavám a veteránům (28) Víkend v Rosovicích patřil oslavám a veteránům (29) Víkend v Rosovicích patřil oslavám a veteránům (30) Víkend v Rosovicích patřil oslavám a veteránům (31) Víkend v Rosovicích patřil oslavám a veteránům (32) Víkend v Rosovicích patřil oslavám a veteránům (33) Víkend v Rosovicích patřil oslavám a veteránům (34)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: jk

Další články

Přehledně: Počty nakažených covidem v jednotlivých obcích na Příbramsku Přehledně: Počty nakažených covidem v jednotlivých obcích na Příbramsku Známe všechna místa stanovišť policejních hlídek pátečního Speed marathonu Známe všechna místa stanovišť policejních hlídek pátečního Speed marathonu Do bezpečnostní akce nazvané Speed marathon se policejní hlídky zapojují každoročně, loni při ní v rámci celé republiky zkontrolovaly na 7500 aut a zjistily na 3200 přestupků. 12. srpna 2020   (18:05) Hasiči vyjížděli k požáru vzrostlého obilí u Zbenic Hasiči vyjížděli k požáru vzrostlého obilí u Zbenic Doprava na silnici I/4 byla částečně omezena. 12. srpna 2020   (15:26) Každá třetí zmrzlina neprošla testy, uvedla SZPI Každá třetí zmrzlina neprošla testy, uvedla SZPI U třiceti procent odebraných vzorků zmrzlin byly bakterie typu salmonel. 12. srpna 2020   (14:20) V době nouzového stavu kradli dřevo, naftu, ale i peníze. Trojici mužů stíhá policie V době nouzového stavu kradli dřevo, naftu, ale i peníze. Trojici mužů stíhá policie Policisté i kriminalisté z Písecka a Příbramska spolupracovali na objasnění případů majetkové trestné činnosti. Skupina tří mužů měla krást a škodit opakovaně ve firmách v Tochovicích a v obcích Lety a Chrást. 12. srpna 2020   (11:44) Doba trávená na sociálních sítích stoupla na 159 minut Doba trávená na sociálních sítích stoupla na 159 minut Oproti loňsku se průměrná doba zvedla o 16 minut. 12. srpna 2020   (11:36) Nepřehlédněte Příbramská nemocnice s okamžitou platností zakazuje návštěvy v LDN a OŠP Příbramská nemocnice s okamžitou platností zakazuje návštěvy v LDN a OŠP Státní lesy spustily kampaň, v níž chtějí propagovat zvěřinovou gastronomii Státní lesy spustily kampaň, v níž chtějí propagovat zvěřinovou gastronomii Zvěřina bude k dostání na 65 lesních správách a zvěřinových závodech. 12. srpna 2020   (08:58) V Příbrami zabojují o tituly více než čtyři stovky triatlonistů V Příbrami zabojují o tituly více než čtyři stovky triatlonistů O víkendu 15. a 16. srpna se v Příbrami uskuteční nejen mistrovství republiky na olympijských tratích, ale také atraktivní závod tříčlenných štafet. Nechybí mezi nimi ani většina českých reprezentantů. 12. srpna 2020   (06:21)
Hygienici otestovali účastníky dobříšského tábora. Drtivá většina se covidem nenakazila Hygienici otestovali účastníky dobříšského tábora. Drtivá většina se covidem nenakazila Z celkového počtu osmdesáti testovaných zná výsledky již 73 lidí. Kromě vedoucího tábora byla nákaza covidem zjištěna u dvou osob. 11. srpna 2020   (20:22)
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz