28. 10. je státní svátek
Víkend v Rosovicích patřil oslavám a veteránům

1. července 2018   (06:40)
Dalších 35 fotografií v galeriiVíkend v Rosovicích patřil oslavám a veteránům

Na pouťových oslavách v Rosovicích si návštěvníci mohli prohlédnout desítky veteránů pěkně z výšky


„Snažíme se, aby byl celý víkend zaplněný programem a každý si našel to své. V pátek jsme tu měli muzikálovou zpěvačku Magdu Malou, bylo to moc prima, lidi opravdu její vystoupení oslovilo a pobavilo,“ řekl Jan Gregorek, starosta obce Rosovice.
Poprvé byla do sobotního programu oslav zařazena také výstava veteránů, ačkoli se jednalo o nultý ročník a dle slov starosty se neočekávala velká účast starých vozů, nakonec se jich sešlo více než osmdesát. Návštěvníci poutě mohli nejen vymazlené veterány obdivovat, ale také dát hlas tomu nejkrásnějšímu. Nakonec zvítězil Ford z roku 1938.
„Snažíme se, aby byl celý víkend zaplněný …

Lukáš Petráček, osminásobný mistr republiky, předvedl svou kaskadérskou trial show.  Za oběť mu naštěstí nepadli dobrovolníci z řad publika, ale pouze starší Škoda, která neprošla technickou kontrolou, a tak se jí mohl Lukáš projet několikrát po střeše. Publikum opravdu pobavil, protože kromě skvělých výkonů na svém motocyklu a čtyřkolce, se předvedl jako skvělý showman.
Lukáš Petráček, osminásobný mistr republiky, …

Následovalo slaňování místního hasiče a policisty z 50 m výšky. Z padesátimetrové výšky se mohli rozhlížet po celý den nejen hasiči, ale všichni příchozí, neboť jeřáb vytahoval v koši k nebi jednu posádku za druhou.

Na pódiu probíhala hudební vystoupení pro dospělé a zábavná pro děti. Ty se také mohly vyřádit ve skákacím hradu, na nafukovací skluzavce nebo na kolotočích. Večer patřilo rosovické fotbalové hřiště taneční zábavě s kapelou Hračky.
Následovalo slaňování místního hasiče a …


„Dnes program pokračuje pokládáním věnce k partyzánskému hrobu v Holšinech a k památníku obětí první světové války v Rosovicích. V kostele bude také mše za zemřelé hasiče z Rosovic a Holšin. Potom zahraje Malá muzika Nauše Pepíka. Od zemědělského družstva Rosovice jsme dostali sponzorským darem prase, každý kdo přijde, má na něj nárok. Program je bohatý, s pouťovými oslavami se začalo v devadesátých letech a stále se rozšiřuje,“ zve na nedělní pouťové oslavy starosta obce Rosovice Jan Gregorek.
„Dnes program pokračuje pokládáním věnce …

Fotogalerie

Víkend v Rosovicích patřil oslavám a veteránům () Víkend v Rosovicích patřil oslavám a veteránům (1) Víkend v Rosovicích patřil oslavám a veteránům (2) Víkend v Rosovicích patřil oslavám a veteránům (3) Víkend v Rosovicích patřil oslavám a veteránům (4) Víkend v Rosovicích patřil oslavám a veteránům (5) Víkend v Rosovicích patřil oslavám a veteránům (6) Víkend v Rosovicích patřil oslavám a veteránům (7) Víkend v Rosovicích patřil oslavám a veteránům (8) Víkend v Rosovicích patřil oslavám a veteránům (9) Víkend v Rosovicích patřil oslavám a veteránům (10) Víkend v Rosovicích patřil oslavám a veteránům (11) Víkend v Rosovicích patřil oslavám a veteránům (12) Víkend v Rosovicích patřil oslavám a veteránům (13) Víkend v Rosovicích patřil oslavám a veteránům (14) Víkend v Rosovicích patřil oslavám a veteránům (15) Víkend v Rosovicích patřil oslavám a veteránům (16) Víkend v Rosovicích patřil oslavám a veteránům (17) Víkend v Rosovicích patřil oslavám a veteránům (18) Víkend v Rosovicích patřil oslavám a veteránům (19) Víkend v Rosovicích patřil oslavám a veteránům (20) Víkend v Rosovicích patřil oslavám a veteránům (21) Víkend v Rosovicích patřil oslavám a veteránům (22) Víkend v Rosovicích patřil oslavám a veteránům (23) Víkend v Rosovicích patřil oslavám a veteránům (24) Víkend v Rosovicích patřil oslavám a veteránům (25) Víkend v Rosovicích patřil oslavám a veteránům (26) Víkend v Rosovicích patřil oslavám a veteránům (27) Víkend v Rosovicích patřil oslavám a veteránům (28) Víkend v Rosovicích patřil oslavám a veteránům (29) Víkend v Rosovicích patřil oslavám a veteránům (30) Víkend v Rosovicích patřil oslavám a veteránům (31) Víkend v Rosovicích patřil oslavám a veteránům (32) Víkend v Rosovicích patřil oslavám a veteránům (33) Víkend v Rosovicích patřil oslavám a veteránům (34)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: jk

Další články

Kvůli dopingu jsem se ocitl na hraně života a smrti, říká mistr světa v kulturistice Kvůli dopingu jsem se ocitl na hraně života a smrti, říká mistr světa v kulturistice Petr Pevan Vaniš z Počepic patří k nejúspěšnějším a nejznámějším kulturistům naší … Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé Sklady se otevřou každé první pondělí v měsíci mezi 9.00 a 17.00. V dalších týdnech … Hudební víkend v Příbrami: Elektro jízda, crossover i Mozart Hudební víkend v Příbrami: Elektro jízda, crossover i Mozart Víkendové koncerty odehrají v klubu Junior Ventolin, Gaia Mesiah a Megaphone, v … Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Benzin je o 8,47 koruny na litru dražší než před rokem, za naftu tehdy motoristé … Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Den vzniku Československa, 28. října 1918, je nejvýznamnějším svátkem České republiky. … Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Ubytovat se v nově zrekonstruovaných interiérech chaty Granit bude prostřednictvím … 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem O nádherný závěr se postarala Moravská filharmonie Olomouc pod taktovkou Jakuba … Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Plast může vzplanout a oheň se pak na hřbitově rozšíří třeba na okrasné dřeviny a může … Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Zítra to bude přesně rok, kdy byl v rámci covidových opatření vydán zákaz nočního …
Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Cerha byl také autorem mnoha scénických hudeb pro Divadlo v Příbrami.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz