4. 6. svátek má Dalibor




Tretera s Gangsterem ovládli úvod Českého skokového poháru. V Martinicích rozhodoval čas

SPORT
20. dubna 2026   (16:30)
Dalších 6 fotografií v galeriiTretera s Gangsterem ovládli úvod Českého skokového poháru. V Martinicích rozhodoval čas
foto: Tereza Huňová / se souhlasem

Jubilejní 25. ročník Českého skokového poháru odstartoval v neděli 19. dubna v Martinicích u Březnice. První vítězství sezony si připsala zkušená dvojice Vladimír Tretera a Gangster V/H Noddevelt. Náročný parkur přitom nejvíce prověřil schopnost jezdců držet stanovený čas.


Do Velké ceny nastoupilo celkem dvaatřicet dvojic, přičemž hned jedenáct z nich sice zvládlo základní kolo bez chyb na překážkách, ale inkasovalo trestné body za překročení časového limitu. Právě čas se tak ukázal jako klíčový faktor celého závodu.

Bezchybné konto si po základní části udržela čtveřice jezdců – Vladimír Tretera, Přemysl Adam, Petra Pařenicová a Jiří Hruška. Ve finále však dokázali čistý výkon zopakovat už jen dva z nich. Vítězný Tretera projel rozhodující parkur v čase 46,65 sekundy, zatímco druhý Adam byl o necelé tři sekundy pomalejší.

„Nešel jsem úplně do maximálního rizika. Cválal jsem dopředu a jak jsem si to naplánoval, tak to bylo,“ popsal svou finálovou jízdu Tretera.

Třetí místo obsadila Linda Portychová s hřebcem LorenthZH2, která si do finále přenesla jediný trestný bod ze základního kola. Čtvrtý skončil Jakub Štěrba s Cannonem Reuvecamp´s Z, páté místo patřilo Petře Pařenicové s Martym 2.

Vítězná dvojice Tretera a Gangster se přitom nedávno znovu spojila po zahraničním angažmá koně. Gangster se předtím představil na prestižních pětihvězdových závodech po celém světě, včetně mítinků ve Spruce Meadows, Cáchách či Mexiku, kde zaznamenal i triumf v Poháru národů. Nyní je patnáctiletý valach opět v péči jezdce, s nímž strávil většinu své kariéry.

Sezona pro tuto dvojici bude pokračovat i na mezinárodní scéně, v plánu je mimo jiné další účast v Poháru národů. Fanoušci je ale uvidí také na domácím finále Českého skokového poháru.

Součástí programu byly i další soutěžní série. V Czech Junior Cupu zvítězila Jana Gasidlová s Valterem, Amateur Tour ovládla Zuzana Barešová s Pepe 1 a kategorii jezdců do 25 let vyhrála Anna Marie Dudová s Palunou D’Eclipse.

V týmové soutěži Team League se radoval celek GK Solutions, který uspěl díky nejrychlejšímu součtu časů. Druhé místo obsadil tým Hrdý Jihočech, třetí skončila stáj Bioveta.

Fotogalerie

Tretera s Gangsterem ovládli úvod Českého skokového poháru. V Martinicích rozhodoval čas (1) Tretera s Gangsterem ovládli úvod Českého skokového poháru. V Martinicích rozhodoval čas (2) Tretera s Gangsterem ovládli úvod Českého skokového poháru. V Martinicích rozhodoval čas (3) Tretera s Gangsterem ovládli úvod Českého skokového poháru. V Martinicích rozhodoval čas (4) Tretera s Gangsterem ovládli úvod Českého skokového poháru. V Martinicích rozhodoval čas (5) Tretera s Gangsterem ovládli úvod Českého skokového poháru. V Martinicích rozhodoval čas (6)

foto: Tereza Huňová / se souhlasem

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Český skokový pohár / se souhlasem
autor: Petr Procházka








Další články

Tam, kde vznikala Rusalka. Vysoká u Příbramě okouzlila Antonína Dvořáka a okouzlí i vás Tam, kde vznikala Rusalka. Vysoká u Příbramě okouzlila Antonína Dvořáka a okouzlí i vás Vysoká u Příbramě láká nejen milovníky hudby, ale i návštěvníky, kteří chtějí poznat … TIP NA VÝLET Pozor za volantem! Podél silnic pracuje i těžká technika. Kvůli sovám někde sekání musí počkat Pozor za volantem! Podél silnic pracuje i těžká technika. Kvůli sovám někde sekání musí počkat Řidiči na Příbramsku i v dalších částech Středočeského kraje si v těchto dnech mohou … DOPRAVA Ceny pohonných hmot v Příbrami spadly o koruny Ceny pohonných hmot v Příbrami spadly o koruny Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 39,90 Kč do 41,50 Kč … DOPRAVA V pátek ještě zmokneme. Pak se počasí otočí a víkend přinese slunce i letní teploty V pátek ještě zmokneme. Pak se počasí otočí a víkend přinese slunce i letní teploty Počasí v posledních dnech připomíná houpačku. Slunečné a teplé dny se střídají s … AKTUÁLNĚ Vysokochlumecká pouť 2026 nabídne tři dny tradic, hudby i zábavy pro všechny generace Vysokochlumecká pouť 2026 nabídne tři dny tradic, hudby i zábavy pro všechny generace První červnový víkend ožije Vysoký Chlumec tradiční poutí, která i letos propojí … KULTURA Příbramsko říká větrným elektrárnám jasné NE. Referenda i rozhodnutí obcí mluví jednoznačně Příbramsko říká větrným elektrárnám jasné NE. Referenda i rozhodnutí obcí mluví jednoznačně Příbramsko se postupně uzavírá větrným elektrárnám. Většina obcí už výstavbu odmítla v … AKTUÁLNĚ Letní víkendová linka z Příbrami do Brd startuje v sobotu Letní víkendová linka z Příbrami do Brd startuje v sobotu Víkendová linka bude turistům a cyklistům k dispozici i v letošním roce. Spoj začne … AKTUÁLNĚ Triatlonové drama v Příbrami pokračovalo ve štafetách Triatlonové drama v Příbrami pokračovalo ve štafetách Po sobotním mistrovství České republiky ve sprint triatlonu pokračoval nabitý … SPORT Odsouzení z příbramské věznice pomáhají v Zotavovně Pracov. Spolupráci představili během Dne dětí Odsouzení z příbramské věznice pomáhají v Zotavovně Pracov. Spolupráci představili během Dne dětí Dlouhodobá spolupráce mezi Věznicí Příbram a ZZMS Zotavovnou Pracov získala o … NEPŘEHLÉDNĚTE
„Je to splněný životní sen.“ Kristýna Branišová z Příbrami se stala mistryní Evropy ve wellness fitness „Je to splněný životní sen.“ Kristýna Branišová z Příbrami se stala mistryní Evropy ve wellness fitness Příbram má další výraznou sportovní osobnost. Kristýna Branišová, rodačka z Příbrami, … ROZHOVOR
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz