Víkend na rožmitálském zámku strávíte divadlem nebo jógou
5. září 2024 (17:00)
foto: ilustrační, Pixabay – jesslef
Ve dnech 7. a 8. září nabídne prostor zámku v Rožmitále pod Třemšínem akci Divadelní sobota na zámku a cestovatelský a jóga festival.
Léto, nejen to astronomické, ještě nekončí a užít si kombinaci pěkného počasí, kultury a zábavy můžete i v září na mnoha venkovních akcích. O nadcházejícím víkendu potěší děti, příznivce cestování a jógy program v zámku v Rožmitále pod Třemšínem.
Akce Divadelní sobota na zámku nabídne dvě představení. Dopoledne bude patřit dětem, kterým loutkové Divadélko Šneček zahraje od 10.00 pohádku Zlatovláska z pera Karla Jaromíra Erbena. V 19.00 začíná divadelní kus pro dospělé Komediant a král o přátelství mezi francouzským panovníkem Ludvíkem XIV a spisovatelem a dramatikem Molièrem na pozadí církevní moci, s nímž přijede pražské Divadla Merlot. Předprodej vstupenek zajišťuje Městské kulturní středisko v Rožmitále pod Třemšínem.
V neděli 8. září se zámek otevře všem, které zajímá cestování a jóga. Program festivalu nabídne od 9.00 do 15.00 jógové lekce, cestovatelské besedy i africké bubnování. Můžete zde strávit celý den nebo se zastavit jen na jednotlivá cvičení (jóga je vhodná i pro začátečníky). V případě špatného počasí se počítá s mokrou variantou akce.
Až do 5. října si na zámku můžete prohlédnout dvě výstavy – Odvrácenou rovinu Martina Chmátala a Hypotézu pravděpodobnosti Aleše Procházky. Přístupné jsou během sobotních komentovaných prohlídek nebo po dohodě. Podrobnosti k programu najdete na webu nebo facebookové stránce rožmitálského zámku.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Související
•Na pivních slavnostech v Dobříši bude z čeho ochutnávat, letos přijede deset minipivovarů
•Výstavba další části Pražského okruhu do Běchovic začne letos, řekl Kupka
•Stavbaři opravují v Březnici na Příbramsku kamenný most z roku 1899
Další články
Vodní elektrárna Slapy je po roční odstávce jednoho soustrojí opět v plné síle
Vodní elektrárna Slapy je po roční odstávce jednoho ze tří soustrojí opět v plné síle. …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Příbram brzdí opravy: asfalt mizí z trhu a dodavatelé chtějí víc peněz
Růst cen ropy a dalších komodit začíná dopadat i na Příbram. Město v posledních …
AKTUÁLNĚ
Tipy na víkend: Zahájení sezóny pro turisty i milovníky motorových vozidel!
Tento víkend, konkrétně v sobotu 11. dubna, bude v Příbrami oficiálně zahájena …
KULTURA
Na silnici nad Věšínem skončilo auto na střeše
V pátek 10. dubna dopoledne vyjížděli záchranáři k nahlášené nehodě v katastru obce …
FOTOGALERIE
Voda, běh a první odpovědi sezony: Příbram hostí už v sobotu napínavý aquatlon
Triatlonová sezona se rozjíždí a hned zkraje nabídne pořádně zajímavou podívanou. V …
SPORT
Policejní pyrotechnik odpálil nalezenou munici na místě
Ve čtvrtek 9. dubna po 9. hodině ráno byl ohlášen nález munice v katastru obce …
NEPŘEHLÉDNĚTE
V Prokopské ulici přibydou vodicí linie. Město napravuje nedostatek z rekonstrukce
V Prokopské ulici na Březových Horách se chystají další úpravy. Město zde nechá …
AKTUÁLNĚ
Baník venku vyhrál 6:3, doma vedl 2:1. Přesto končí. Rozhodla jediná špatná třetina
Hokejisté HC Baník Příbram vstoupili do rozhodujícího utkání přesně tak, jak …
SPORT
Benzin i nafta jsou stále nejlevnější u Silmetu i na čerpacích stanicích Prim
Za benzin Natural 95 zaplatíte do čtvrtka v Příbrami v rozmezí od 40,90 Kč do 43,90 Kč …
AKTUÁLNĚ
Středočeské Velikonoce: policie kontrolovala přes 7 tisíc řidičů, našli se i pod vlivem alkoholu a drog
Během letošních velikonočních svátků a prodlouženého víkendu prováděli policisté ve …
DOPRAVA




