20. 5. svátek má Zbyšek

Videozáznamy ze zastupitelstva se zatím uchovávat nebudou, zápisy nejspíš ano

8. března 2019   (06:07)
Videozáznamy ze zastupitelstva se zatím uchovávat nebudou, zápisy nejspíš ano

O možnosti zveřejňování zápisů se budou zastupitelé bavit zřejmě na příštím zasedání.


Otázkou zveřejňování a vysílání přenosů z jednání městského zastupitelstva se politici zabývají již několik let. Během minulého volebního období byl spuštěn pravidelný online přenos z jednání zastupitelů. Na tom posledním se pak projednávala otázka uchovávání záznamů a jeho anonymizace.

Vzhledem k GDPR a dalším právním předpisům by bylo podle analýzy města nejlepší možností najmout na tuto agendu profesionální firmu. Ta by si za servis ohledně jednoho jednání účtovala 18 tisíc korun bez DPH, což se nelíbí ani vedení příbramské radnice. I když někteří zastupitelé poukazovali na to, že anonymizaci vykonávají v jiných městech úředníci, další se pak báli budoucích problémů při nedodržení všech regulí. Také se bojí o přílišné zahlcení úředníků, kteří mají vlastní práce dost.

Podle zastupitele Václava Švendy (TOP 09) by se mohlo podařit náklady snížit na jen několik málo tisíc korun za jedno jednání a navrhl usnesení, aby rada města zařídila nějakou levnější formou uchování záznamů. Jeho návrh ale neprošel.

Podle starosty Jindřicha Vařeky (ANO) je toto téma zpolitizované a vhodnějším řešením otevřenosti by bylo zveřejňování kompletních anonymizovaných zápisů z jednání. Navíc každý občan má možnost si na svoje zařízení jednání nahrávat.

„Pan Švenda dřív byl proti, ale je to krásné politické téma, o kterém se bude psát. Je to celé hrozně demagogické. Rozumné by podle mě bylo, abychom zveřejňovali anonymizovaný zápis ze zastupitelstva. Není k tomu třeba žádných investic ani technické řešení,“ řekl starosta, který uvedl, že návrh chce přednést na příštím jednání.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: red

autor: redDalší články

Řidič za Milínem vyjel ze silnice a zdemoloval svůj hyundai Řidič za Milínem vyjel ze silnice a zdemoloval svůj hyundai U nehody aktuálně zasahují složky IZS. 20. května 2019   (12:43) Návštěvníci Nového rybníka v létě ocení nové převlékací kabinky Návštěvníci Nového rybníka v létě ocení nové převlékací kabinky Ačkoli kabinky vypadají zvenku podobně jako například nové toalety, mají zcela jiný účel 20. května 2019   (11:10) Aktuálně: Provoz na dálnici opět omezuje dopravní nehoda Aktuálně: Provoz na dálnici opět omezuje dopravní nehoda Levý jízdní pruh je uzavřen 20. května 2019   (09:11) Dětský den pro nedočkavce Dětský den pro nedočkavce Na Drkolnově bude šrumec. Přijedou hasiči a koníci ze žežické stáje 20. května 2019   (08:25) Pouliční umělci jsou v každém městě, “poschoďoví” jen v Příbrami Pouliční umělci jsou v každém městě, “poschoďoví” jen v Příbrami Lidé se usmívali a neřešili. Nebyl to happening, ale HAPPYning. 20. května 2019   (06:06) Příbramské divadlo se chystá na venkovní scény, tentokrát se dvěmi inscenacemi Příbramské divadlo se chystá na venkovní scény, tentokrát se dvěmi inscenacemi O venkovní reprízy je velký zájem, představení tak bývají rychle vyprodaná. 19. května 2019   (18:35) Aktuálně: Po střetu motorkáře s autem přistává na dálnici záchranářský vrtulník, dálnice je uzavřena! Aktuálně: Po střetu motorkáře s autem přistává na dálnici záchranářský vrtulník, dálnice je uzavřena! U vážné dopravní nehody zasahují složky IZS 19. května 2019   (15:17) AKTUALIZOVÁNO V Dobříši propuklo nefalšované pouťové veselí V Dobříši propuklo nefalšované pouťové veselí Děti i dospělí si dosyta užili pouťových atrakcí i velký výběr lahůdek na tradičních dobříšských Májovkách. 19. května 2019   (12:36) Na pochod Praha - Prčice se vydalo přes 26.000 turistů Na pochod Praha - Prčice se vydalo přes 26.000 turistů Je to historicky osmá nejvyšší účast. Dle pořadatelů k tomu přispělo pěkné počasí a zřejmě i stoupající chuť lidí chodit ven. 19. května 2019   (08:55) „V nominaci na post starosty mě rodina podporuje,“ říká v pořadu Na slovíčko Jan Konvalinka „V nominaci na post starosty mě rodina podporuje,“ říká v pořadu Na slovíčko Jan Konvalinka Dalším hostem pořadu Na slovíčko je místostarosta města Jan Konvalinka. 19. května 2019   (06:47)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz