Vedra vydrží až do konce víkendu. V pondělí čekejme občasný déšť, od úterý přijde ochlazení
5. září 2024 (13:36)
foto: pixabay
Vedra z předchozích dnů se zmírní, tropické teploty ale v Česku vydrží nejméně do konce víkendu. Srážek bude jen málo. Přibude jich v pondělí, kdy by také teplotní maxima měla klesnout pod 30 stupňů Celsia. Vyplývá to z předpovědi počasí na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
"Pokračuje teplé až horké počasí," uvedl dnes ráno ČHMÚ na sociální síti X. Na některých místech meteorologové opět zaznamenali tropickou noc, kdy teplota neklesne pod 20 stupňů Celsia.
Výstraha před teplotami nad 31 stupňů Celsia platí ještě dnes na jižní a střední Moravě a v Polabí. Varování před možností vzniku a šíření požárů zůstává platná do odvolání pro celé území České republiky.
Dnes mohou teploty v Česku vystoupat k 32 stupňům Celsia, v pátek a v sobotu na stále ještě tropických 30 stupňů. V neděli může být až 31 stupňů Celsia. Obloha má být až do konce víkendu jasná nebo polojasná, přeháňky nebo bouřky se objeví jen ojediněle.
Výstraha před teplotami nad 31 stupňů Celsia platí ještě dnes na jižní a střední Moravě a v Polabí. Varování před možností vzniku a šíření požárů zůstává platná do odvolání pro celé území České republiky.
Dnes mohou teploty v Česku vystoupat k 32 stupňům Celsia, v pátek a v sobotu na stále ještě tropických 30 stupňů. V neděli může být až 31 stupňů Celsia. Obloha má být až do konce víkendu jasná nebo polojasná, přeháňky nebo bouřky se objeví jen ojediněle.
"Na začátku příštího týdne postoupí ze západní do střední Evropy oblast nízkého tlaku vzduchu," uvedl ČHMÚ v předpovědi. Teploty by se v pondělí neměly dostat přes 29 stupňů Celsia, bude oblačno až zataženo a na většině území meteorologové čekají občasný déšť nebo přeháňky, místy bouřky.
Podobné počasí by mělo být i v dalších dnech příštího týdne. Od úterý by se mohlo ochladit a nejvyšší teploty přes den by neměly přesáhnout 24 stupňů Celsia.
Podobné počasí by mělo být i v dalších dnech příštího týdne. Od úterý by se mohlo ochladit a nejvyšší teploty přes den by neměly přesáhnout 24 stupňů Celsia.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Oldřich Kozák
Související
•Symbolické přestřižení pásky otevřelo zrekonstruovaný lovecký zámeček Tři trubky
•Čápi měli rekordní sezónu v počtu úspěšných hnízdění. Rožmitálští čápi ale měli smůlu
•Na vrchol brdského Toku se vrátil tetřev. Tentokrát jako dřevěný reliéf
Další články
Bojíte se sněhových řetězů? Poradíme vám, jak je nasadit bez stresu
Třebaže teploty stoupají, ve vyšších polohách a na horách sníh leží a ještě nějakou …
Ceny benzinu a nafty v Příbrami: Nafta je nejdražší na čerpacích stanicích značky OMV
Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 31,90 Kč do 34,90 …
AKTUÁLNĚ
Kde v Příbrami čepují nejlepší pivo? Spouštíme velkou pivní anketu! Hlasujte pro svůj podnik číslo jedna
Příbramáci, pozor. Hledáme místo, kde vám pivo chutná nejvíc. Zapojte se do velké …
ANKETA
Nový Rybník Obořiště překvapuje. A tentokrát to není pivo.
Kdo jezdí k Novému Rybníku u Obořiště, ví, že se tam odpočívá skoro samo. Lidé z okolí …
PR
Tipy na víkend: Kluziště končí, Madagaskar přebírá led a kino chystá nálož premiér!
Až do neděle 8. února můžete využít kluziště na náměstí 17. listopadu. V pátek …
Konečně! Toalety v Jiráskových sadech po dlouhé rekonstrukci otevřeny. Lidé to vítají
Po několika měsících, kdy byly veřejné toalety v Jiráskových sadech kvůli rekonstrukci …
Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram vstoupí do 57. ročníku ve znamení Anglie
Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram se v roce 2026 uskuteční už po …
Dejte si pauzu od alkoholu. Statistiky z příbramských silnic mluví jasně
Je tady měsíc, který každoročně prověřuje pevnou vůli tisíců lidí. Do dalšího ročníku …
V lomu Amerika zemřel muž. Po pádu zůstal zaklíněný v koruně stromu
Hasiči, záchranáři a policité ve čtvrtek 5. února zasahovali v bývalém lomu Velká …
Řidiči se u Milína srazili a nakonec volali policii kvůli chybějícímu řidičáku
Dopravní nehoda se stala ve čtvrtek 5. února krátce před půl druhou odpoledne na …




