21. 4. svátek má Alexandra




Vedení Příbrami opět řeší demolici budov u skládky Bytíz

28. října 2015   (08:04)
Vedení Příbrami opět řeší demolici budov u skládky Bytíz

Demolice je potřeba kvůli rozšíření skládky do druhé etapy.



Příbramští zastupitelé v noci na úterý zrušili rozhodnutí z loňského prosince, které znemožňovalo demolici chátrajících budov u skládky Bytíz. Vedení města si tak podle starosty Jindřicha Vařeky (ANO) rozvázalo ruce k jednání o případném rozšíření skládky, která se rychle zaplňuje.

Zakázku na demolici budov bránících dalšímu rozšíření skládky schválilo bývalé vedení radnice tvořené ČSSD a ODS, předchozí starosta Pavel Pikrt (dříve ČSSD) ale rozhodnutí městské rady pozastavil, protože bylo učiněno až po volbách. Po nástupu ANO a TOP 09 na radnici se pak v prosinci věcí zabývali nově zvolení zastupitelé, kteří demolici neschválili. Podle Vařeky ale toto usnesení nebylo šťastně formulováno. Byla jím totiž zrušena nejen kritizovaná zakázka, ale věc bylo možné vykládat i tak, že zastupitelé zamítli obecně celý záměr demolice.

Opoziční zastupitel za Šanci pro Příbram Petr Kareš vedení města vytkl, že zastupitele neseznámilo s dalším postupem. Vařeka uvedl, že zatím nebylo o žádné variantě rozhodnuto. Firma SVZ Centrum, provozující skládku, podle něj městu nabídla, že čtyři budovy zdemoluje za 2,9 milionu korun. "Původně vysoutěžená cena byla 5,686.000 korun. Je to obrovský rozdíl. My si myslíme, že je možné jít ještě níž," uvedl starosta. Demolice zbylých dvou budov by měla podle projektové dokumentace vyjít na dalších 2,5 milionu Kč.

Jednatel SVZ Centrum Oldřich Zábrodský zastupitele upozornil na to, že skládka se rychle plní a městu hrozí, že bude muset odpad vozit jinam, což by znamenalo vyšší náklady. Protože skládka Bytíz leží na katastru města, nemusí se platit poplatek 500 Kč za uloženou tunu, navíc se nespotřebuje tolik pohonných hmot. Tím, že město ukládá odpad na svém území, ušetří podle Zábrodského ročně řádově deset milionů korun.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: khj jpt








Další články

Dva lupiči okradli ženu v zastávce v Příbrami Dva lupiči okradli ženu v zastávce v Příbrami Kriminalisté se zabývají přepadením v Příbrami, které se stalo v úterý … AKTUÁLNĚ Středočeská města včetně Příbrami dostala nová kola pro děti. Pomohou s výukou bezpečné jízdy Středočeská města včetně Příbrami dostala nová kola pro děti. Pomohou s výukou bezpečné jízdy Středočeský kraj pokračuje v podpoře dopravní výchovy dětí. Letos rozdělil desítky … NEPŘEHLÉDNĚTE V Kozárovicích spadl muž ze žebříku V Kozárovicích spadl muž ze žebříku Vrtulník letecké záchranné služby přistál v úterý v Kozárovicích. Další silniční kontroly odhalily desítky přestupků: špatný technický stav vozidel o řidiče pod vlivem alkoholu Další silniční kontroly odhalily desítky přestupků: špatný technický stav vozidel o řidiče pod vlivem alkoholu Policisté se na Příbramsku zaměřili na bezpečnost nejzranitelnějších účastníků … DOPRAVA Včely, sady, děti, odpady. Příbram podpoří projekty, které mají smysl Včely, sady, děti, odpady. Příbram podpoří projekty, které mají smysl Zatímco se na celostátní úrovni mění priority Ministerstva životního prostředí a v … POLITIKA Opilý mladík z Příbramska vezl čtyři dívky. Policie zasahovala u diskotéky plné nezletilých Opilý mladík z Příbramska vezl čtyři dívky. Policie zasahovala u diskotéky plné nezletilých Páteční noční kontrola diskotéky (17. dubna) na Volyňsku na Strakonicku odhalila hned … Matriky nestíhají? Po zrušení kastrací mění pohlaví rekordní počet lidí Matriky nestíhají? Po zrušení kastrací mění pohlaví rekordní počet lidí Česká republika zažívá výraznou změnu v oblasti práv transgender osob. Po zrušení … NEPŘEHLÉDNĚTE Pozor, Příbramačky! Prozradíme vám, jaké kabelky letos vládnou jaru Pozor, Příbramačky! Prozradíme vám, jaké kabelky letos vládnou jaru Máte slabost pro kabelky? Pak zbystřete. Nová sezona jaro léto 2026 přináší trendy, … LIFESTYLE Tretera s Gangsterem ovládli úvod Českého skokového poháru. V Martinicích rozhodoval čas Tretera s Gangsterem ovládli úvod Českého skokového poháru. V Martinicích rozhodoval čas Jubilejní 25. ročník Českého skokového poháru odstartoval v neděli 19. dubna v … SPORT
Ukliďme svět kolem nás: Oslavte Den Země aktivně! Ukliďme svět kolem nás: Oslavte Den Země aktivně! Každý rok si 22. dubna lidé po celém světě připomínají Den Země – svátek, který patří … PŘÍRODA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz