vývoj epidemie COVID-19
aktualizováno:   25. 9. 2020
Bohutín 2
Bratkovice 1
Březnice 7
Buková u Příbramě 1
Čím 3
Dobříš 19
Dolní Hbity 2
Drásov 2
Dublovice 2
Háje 2
Hluboš 4
Jablonná 1
Jince 2
Kamýk nad Vlt. 2
Kosova Hora 4
Krásná Hora nad Vltavou 1
Láz 1
Lešetice 1
Lhota u Příbramě 1
Milín 8
Mokrovraty 1
Nechvalice 1
Nečín 5
Nedrahovice 1
Nová Ves pod Pleší 3
Nový Knín 5
Obecnice 6
Ohrazenice 1
Pičín 1
Příbram 121
Příčovy 5
Rosovice 1
Rožmitál p. Tř. 8
Sedlčany 18
Sedlec-Prčice 3
Smolotely 1
Stará Huť 9
Štětkovice 1
Třebsko 1
Vranovice 1
Vysoký Chlumec 1
Zbenice 1

Ve středočeských věznicích pracují až dvě třetiny odsouzených, v Příbrami přes 200 vězňů

20. června 2014   (11:07)
Ve středočeských věznicích pracují až dvě třetiny odsouzených, v Příbrami přes 200 vězňů

Počtem pracujících vězňů patří příbramská věznice k nejlepším.Ve středočeských věznicích pracují až dvě třetiny odsouzených. Podíl pracujících vězňů záleží na pracovních nabídkách, kvalifikaci odsouzených a režimu, ve kterém trest vykonávají. Vězni ze středočeských věznic pracují většinou přímo v areálech nápravných zařízení, zájem ale mají i zaměstnavatelé mimo věznice. Vězni se uplatňují v různých odvětvích, většinou jde o pomocné práce například ve stavebnictví a údržbářství, ale i dalších dělnických profesích, zjistila ČTK.

V příbramské věznici pracuje přes 200 chovanců

Přímo v areálu příbramské věznice je přibližně 180 pracovních míst, dalších 25 odsouzených pracuje mimo věznici, kde mohou ale být zaměstnáni jen odsouzení do zařízení s dohledem a dozorem. "Mimo věznici je o odsouzené větší zájem, než jsme schopni poskytnout. Jsme totiž věznice se zařazením převážně v typu s ostrahou," uvedla mluvčí příbramské věznice Veronika Schrödlová. V Příbrami si odpykává trest zhruba 720 odsouzených, počet zaměstnaných se v posledních letech výrazně nezměnil.
Velký zájem o zaměstnávání odsouzených je také ve Věznici Jiřice na Nymbursku, přímo v areálu jsou všechna pracovní místa pro odsouzené obsazena. "Aktuálně uvnitř areálu věznice pracuje zhruba 70 odsouzených ve vnitřním provozu věznice, pro cizí subjekty pracuje uvnitř věznice 40 odsouzených," sdělila mluvčí věznice Hana Prokopová.

Jiřická věznice, kde je přes 670 odsouzených, je zařízení s ostrahou, proto je problematické na nestřežené pracoviště posoudit a schválit odsouzené. "Pouze omezenému počtu odsouzených je povolen venkovní pohyb, v současné době se jedná o 75 odsouzených," doplnila mluvčí.

Také odsouzení v Jiřicích pracují převážně v oborech, které nevyžadují odbornou kvalifikaci. Ti, kteří jsou vyučeni například jako kuchař, číšník, zámečník, elektrikář, zedník a podobně, pracují třeba v kuchyni věznice nebo jako údržbáři. "Ve srovnání s roky předcházejícími, je zaměstnanost odsouzených nižší, a to v důsledku amnestie prezidenta republiky z ledna 2013," uvedla Prokopová.

V Oráčově na Rakovnicku pracuje většina vězňů také přímo v areálu věznice, kde je přibližně 450 odsouzených. V areálu je kolem 270 pracovních míst, na nestřeženém pracovišti zhruba 15. "Po dobu několika let je počet pracovních míst ve věznici i mimo ni stabilní," informovala mluvčí věznice Kateřina Hůlová. Vězni se v práci věnují třeba kompletaci propagačních materiálů a příborových setů a pracují také v zemědělství a ve stavebnictví.

Na pracovištích mimo věznici Vinařice na Kladensku pracuje bez přímého střežení devět odsouzených. Ostatní jsou pracovně zařazeni v rámci areálu věznice. Nyní je ve věznici přes 900 odsouzených, převažují ti v režimu s ostrahou. "Aktuální zaměstnanost odsouzených je více než 67 procent. Lze konstatovat, že od roku 2010 se nám daří držet zaměstnanost vězňů nad 60 procent," uvedl mluvčí věznice Ivan Suchý.

Kromě vinařické, příbramské, oráčovské a jiřické věznice je ve středních Čechách ještě věznice ve Velkých Přílepech u Prahy, která je však po loňské amnestii prázdná.
Nyní v České republice existují čtyři typy věznic: s dohledem, dozorem, ostrahou a zvýšenou ostrahou, které mají nepřísnější režim.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: ČTK
foto: sxc

autor: sbe snm

Další články

V pátek zatím laboratoře odhalily 1657 případů, přibývá nakažených dětí V pátek zatím laboratoře odhalily 1657 případů, přibývá nakažených dětí Roboti míří do škol Roboti míří do škol Céčko se nedohodlo na dalším pronájmu, stěhuje se do staré Příbrami Céčko se nedohodlo na dalším pronájmu, stěhuje se do staré Příbrami PR Podle Prymuly jsou informace o škodlivosti nošení roušek nesmyslné Podle Prymuly jsou informace o škodlivosti nošení roušek nesmyslné Vláda schválila nová pravidla kurzarbeitu Vláda schválila nová pravidla kurzarbeitu Zkrácená práce s částí mzdy od státu by se mohla zavést od listopadu. 25. září 2020   (12:03) V příbramské nemocnici zahájili rekonstrukci dalšího patra pro následnou péči V příbramské nemocnici zahájili rekonstrukci dalšího patra pro následnou péči Zhruba v polovině příštího roku by zde mělo být k dispozici 20 lůžek. 25. září 2020   (11:52) Provoz na dálnici D4 u Obořiště omezila nehoda tří vozidel Provoz na dálnici D4 u Obořiště omezila nehoda tří vozidel V Příbrami to žilo i přes nepřízeň doby. Nejbližší akce již tuto sobotu a další nás čekají V Příbrami to žilo i přes nepřízeň doby. Nejbližší akce již tuto sobotu a další nás čekají V Knihovně Jana Drdy už Informační centrum nenajdete V Knihovně Jana Drdy už Informační centrum nenajdete Infocentrum knihovny již nefunguje a mnozí lidé nevědí, kde najít potřebné informace ohledně poskytovaných služeb. 25. září 2020   (08:40)
Rybův festival nabídne koncerty, workshopy a mši Rybův festival nabídne koncerty, workshopy a mši Hudební přehlídku, věnovanou rožmitálskému učiteli a především skladateli, zahajuje koncert v pondělí 28. září v Podbrdském muzeu. 25. září 2020   (06:23)
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz