7. 4. svátek má Hermína




Ve středočeských lyžařských areálech jsou ideální podmínky

5. ledna 2015   (06:32)
Ve středočeských lyžařských areálech jsou ideální podmínky

Ilustrační foto: Padák se letos pro návštěvníky neotevře.



Ve středočeských lyžařských areálech jsou ideální podmínky pro lyžování. V noci na dnešek napadla nová vrstva sněhu a předpověď počasí na následující dny vypadá příznivě. V provozu jsou vleky Šibeniční vrch u Prahy, Monínec na Příbramsku a Chotouň u Prahy.

Lyžařský areál Šibeniční vrch u Mnichovic nedaleko Prahy bude podle provozovatele Jana Zenkla v provozu minimálně do konce ledna. "Podmínky jsou ideální, v noci trochu napadlo, rozhrnuli jsme trošku zásob, ale ještě máme. Takže myslím, že je to velice dobré," řekl ČTK.

Na svahu v Chotouni u Prahy je stále 60 až 100 centimetrů sněhu. "Lyžujeme, sněhu máme dost. Je tady úplně nabito, jsme malí a blízko Prahy," řekl ČTK provozovatel Jan Němeček. Dostatek lidí má podle něj sjezdovka i přes týden, denně tam přijedou lyžovat dva autobusy s dětmi z mateřských škol.

Na sjezdovce u největšího krajského střediska Monínec u Sedlce-Prčice na Příbramsku také v noci na dnešek napadlo deset až 15 centimetrů nového sněhu. "Máme asi 30 až 40 centimetrů sněhu a předpověď na další dny vypadá příjemně," řekl ČTK provozovatel Jan Krejčí.

Provoz zatím nezahájila sjezdovka v Kvasejovicích u Sedlce-Prčice ani příbramská sjezdovka Padák. Podle mluvčí Příbrami Pavlíny Svobodové nebude letos příbramský svah zprovozněn kvůli tomu, že nikdo z bývalého vedení města nepokračoval v jednání o prodloužení smlouvy s provozovatelem. Bývalý provozovatel, firma Novadus, by v provozování sjezdovky pokračoval jen za předpokladu, že by ztrátový provoz město podpořilo částkou 700 tisíc až milion korun.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: apn dr








Další články

Baník žije! Příbram si po skvělém výkonu vynutila pátý zápas doma Baník žije! Příbram si po skvělém výkonu vynutila pátý zápas doma Dva noční ohňostroje pod okny hotelu v Prostějově měly Příbram rozhodit. Místo toho … SPORT Trest pro řidiče formule, se synem se odvolali Trest pro řidiče formule, se synem se odvolali Případ, který nejednou rozvířil dění na Příbramsku, má další pokračování. O jízdě … AKTUÁLNĚ Vlčavu sjela desítka lodí při tradičním velikonočním sjezdu Vlčavu sjela desítka lodí při tradičním velikonočním sjezdu Velikonoční víkend v Rožmitále pod Třemšínem doslova ožil vodáckou tradicí. V sobotu … FOTOGALERIE Letní tábory ve Středočeském kraji se zaplňují, volná místa ale ještě jsou Letní tábory ve Středočeském kraji se zaplňují, volná místa ale ještě jsou Místa na letních táborech ve Středočeském kraji se postupně zaplňují, některé … Lucie Bílá se vdala na Svaté Hoře. Vybrala si místo, kde si své „ano“ říkají generace Příbramáků Lucie Bílá se vdala na Svaté Hoře. Vybrala si místo, kde si své „ano“ říkají generace Příbramáků Zpěvačka Lucie Bílá prožila jeden z nejdůležitějších dnů svého života právě v … LIFESTYLE Zduchovice: Požár staré slámy potřetí a vyjela už i těžká technika Zduchovice: Požár staré slámy potřetí a vyjela už i těžká technika ZDUCHOVICE – Situace na hnojišti se starou slámou v obci Zduchovice se opět vyhrotila. … AKTUALIZOVÁNO Baník znovu bojoval, ale Prostějov byl efektivnější. Série je na hraně, Příbram věří v návrat domů Baník znovu bojoval, ale Prostějov byl efektivnější. Série je na hraně, Příbram věří v návrat domů Příbram padla v Prostějově 2:5 a v semifinálové sérii 2. ligy prohrává 0:3 na zápasy. … SPORT Jaro odemyká petrklíč, ale který z nich to je? Jaro odemyká petrklíč, ale který z nich to je? Jaro je tady a s ním se v přírodě postupně probouzí jedna květina za druhou. Mezi nimi … PŘÍRODA „Lucerna je splněný sen.“ Pudilová jde do ringu a Příbram jí drží palce „Lucerna je splněný sen.“ Pudilová jde do ringu a Příbram jí drží palce Příbramská rodačka a nejznámější česká MMA zápasnice Lucie Pudilová se chystá na další … SPORT
Syntetická DNA ochrání vaše kolo. Městská policie Příbram spouští značení zdarma Syntetická DNA ochrání vaše kolo. Městská policie Příbram spouští značení zdarma S příchodem jara přichází i příležitost lépe ochránit svůj majetek. Městská policie … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz