Ve středních Čechách zemřelo loni při nehodách méně lidí
5. ledna 2021 (06:15)
foto: pribram.cz
Loni ve středních Čechách zemřelo při 13.766 nehodách 80 lidí, v roce 2019 zahynulo 88 lidí.
Ve Středočeském kraji zemřelo loni při dopravních nehodách podle předběžných statistik méně lidé než v roce 2019. Loni ve středních Čechách zemřelo při 13.766 nehodách 80 lidí, v roce 2019 zahynulo 88 lidí. Počet nehod je také nižší, v roce 2019 se v kraji bouralo celkem v 16.014 případech, vyplývá z předběžných statistik na webu policie.
Loni bylo v regionu při haváriích 239 lidí těžce zraněno, o rok dříve jich bylo 350. Lehce se při loňských nehodách zranilo 2708 lidí, v roce 2019 to bylo 3295. Klesla také výše škody, která při nehodách vznikla. Loni činila škoda zhruba 1,01 miliardy korun, o rok dříve to bylo téměř 1,12 miliardy.
Například dva lidé zemřeli při noční nehodě 15. února na dálnici D10 před Prahou. Osobní auto se na pátém kilometru ve směru na Prahu srazilo s kamionem. Dálnice byla asi čtyři hodiny uzavřena.
Dva motorkáři zemřeli 28. března při nehodě na silnici první třídy číslo 38 u Poděbrad na Nymbursku. Vážná nehoda se stala také 24. dubna na 11. kilometru dálnice D1. Při hromadné nehodě zemřela žena, která jako spolujezdkyně cestovala v dodávce. Další tři lidé se vážně zranili. Na dálnici havarovala po 14:00 dvě osobní auta, dvě dodávky a motorka.
Při červnové nehodě autobusu ve Slaném zemřelo dítě, další tři lidé se lehce zranili. Autobus po poledni narazil do zastávky na autobusovém nádraží, u které stáli lidé. Jen o pár dní později zemřeli na silnici I/4 poblíž obce Háje na Příbramsku dva lidé. Další dva cestující utrpěli lehčí zranění.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK_Jakub Pečenka
ČTK_Jakub Pečenka
autor: Tomáš Pečenka
Další články
V Žežické ulici porazil osobák ženu
Ve čtvrtek 11. prosince večer se stala nehoda v Žežické ulici v Příbrami.
O víkendu bude kouzelná vánoční atmosféra ve Skanzenu Vysoký Chlumec
Adventní víkend 13. a 14. prosince promění Skanzen Vysoký Chlumec v místo plné …
Model města u Nového rybníku: nápad nebo drahý luxus?
U Nového rybníku (Nováku) přibyl nový výtvarný prvek „Příbram jako na dlani“. Model …
ANKETA
Výstava vánočních stromků s jedinečnými příběhy láká do Březnice
V Březnici letos ožijí Vánoce od 13. prosince opravdu naplno. Galerie Ludvíka Kuby …
Nevíte co pod stromeček? Zkuste obdarovat a potěšit investičními šperky s drahými kameny od společnosti ATT v Příbrami
Za tisíce let zlato, stříbro, šperky a drahé kameny ani jednou neselhalo. Nikdy …
Komerční sdělení
Příbram v roce 2026: voda mírně zdraží, ostatní služby beze změn
Od ledna 2026 si Příbramští za vodu připlatí necelé tři koruny. Zvýšení je mírné, pod …
Nepřehlédněte
/ROZHOVOR/ Jaromír 99 + Jaroslav Rudiš vystoupí v Junior klubu již tuto sobotu, zbývají poslední lístky
Do příbramského Junior klubu zavítá na své vánoční turné známý hudebník a ilustrátor …
PR
Co je vlastně advent? Čas očekávání, tajemství a lidových tradic
Advent je spojen s očekáváním narození Ježíše Krista i řadou starobylých lidových …
Naháňka v Brdech: Plešivec bude v pátek pro veřejnost uzavřen
V pátek 12. prosince od 8 hodin ráno proběhne v revíru Plešivec společný lov – naháňka …
Nepřehlédněte
Chřipky, virózy a respirační onemocnění jsou na vzestupu v celém regionu
Spousty dětí, ale i dospělých trpí v současné době nachlazeními, virózami, ale i …




