28. 6. svátek má Lubomír

Ve středních Čechách podala kandidátky do krajských voleb zatím dvě uskupení

9. července 2024   (11:03)
Ve středních Čechách podala kandidátky do krajských voleb zatím dvě uskupení
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Lhůta pro předložení kandidátních listin uplyne 16. července.


Ve středních Čechách podala kandidátní listiny do letošních krajských voleb zatím dvě uskupení, řekla zástupkyně ředitele krajského úřadu Pavla Katzová. O hlasy voličů hodlá usilovat výrazně více stran, řada z nich už své lídry a kandidáty zveřejnila. Lhůta pro předložení kandidátních listin uplyne 16. července.

Obhajovat křeslo chce dosavadní hejtmanka Petra Pecková, která je volební jedničkou STAN. Na druhém místě kandidátky je kolínský starosta a hejtmančin náměstek pro finance Michael Kašpar, na třetím radní pro veřejnou dopravu Petr Borecký a na čtvrtém místostarostka Dobříše Jindřiška Romba.
Středočeský kraj je jedním z mála regionů, kde ODS, KDU-ČSL a TOP 09 kandidují v koalici Spolu. Lídrem kandidátky je místopředseda Sněmovny Jan Skopeček, dvojkou hejtmančin náměstek pro zdravotnictví Pavel Pavlík (oba ODS), trojkou krajský radní pro kulturu Václav Švenda (TOP 09) a na čtvrtém místě je předseda středočeského krajského výboru lidovců Robert Pecha.
Kandidátkou Pirátů na hejtmanku je předsedkyně krajského výboru pro kulturu Lucie Cirkva Chocholová. Z druhého místa se chce ucházet o přízeň voličů hejtmančin náměstek pro regionální rozvoj Jiří Snížek a trojkou je radní pro životní prostředí a zemědělství Jana Skopalíková.

Lídrem krajské kandidátky ANO je Tomáš Helebrant, kompletní složení kandidátky hnutí představí koncem srpna při zahájení kampaně v Příbrami. Z šestého místa by měla kandidovat bývalá hejtmanka a nedávno zvolená europoslankyně Jaroslava Pokorná Jermanová.
Společně do voleb půjdou v regionu Zelení a hnutí Sen 21. Jedničkou na kandidátce je předsedkyně Zelených Magdalena Davis. Lídrem středočeské SOCDEM je bývalý policista Miloslav Čihák z Nymburska. O přízeň voličů se bude ucházet i bývalý hejtman za ČSSD Miloš Petera. Povede kandidátku uskupení Jistota a budoucnost.
Minulé krajské volby ve středních Čechách vyhrálo hnutí STAN, které získalo 18 mandátů. Druhá skončila ODS s 16 křesly a třetí ANO jich získalo 15. Piráti mají 12 mandátů a Spojenci pro Středočeský kraj, které tvoří TOP 09, Hlas a Zelení, zbývající čtyři. ČSSD a KSČM se nedostaly do zastupitelstva. Hnutí STAN se dohodlo na široké koalici se všemi ostatními stranami s výjimkou ANO. V nynější krajské radě tak jsou zástupci STAN, ODS, Pirátů a Spojenců.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Meteorologové vyhlásili smogovou situaci pro Prahu a Středočeský kraj. Omezte fyzickou námahu Meteorologové vyhlásili smogovou situaci pro Prahu a Středočeský kraj. Omezte fyzickou námahu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v neděli vyhlásil v Praze a Středočeském kraji … AKTUÁLNĚ Injekce, které dobyly Hollywood, mohou pomoci českým dětem. Pojišťovny řeší úhrady Injekce, které dobyly Hollywood, mohou pomoci českým dětem. Pojišťovny řeší úhrady Každé páté české dítě má obezitu. Teď se poprvé otevírá možnost, že moderní léky na … ZDRAVOTNICTVÍ Kam k vodě na Příbramsku? Objevte skryté lomy i koupaliště bez davů Kam k vodě na Příbramsku? Objevte skryté lomy i koupaliště bez davů Horké letní dny lákají k vodě, ale ne každý touží po přeplněných koupalištích a … NEPŘEHLÉDNĚTE Noc na sobotu byla tropická. Meteorologové varují, že ta dnešní může přepsat historii Noc na sobotu byla tropická. Meteorologové varují, že ta dnešní může přepsat historii Česká republika má za sebou další mimořádně teplou noc, která se na mnoha místech … AKTUÁLNĚ Nebezpečný import: Vzteklina se po letech vrátila do Itálie. Veterináři varují před adopcemi zvířat ze zahraničí Nebezpečný import: Vzteklina se po letech vrátila do Itálie. Veterináři varují před adopcemi zvířat ze zahraničí Itálie po více než deseti letech potvrdila případ vztekliny u psa dovezeného z Maroka. … NEPŘEHLÉDNĚTE Hledáme nejoblíbenější dětské hřiště v Příbrami Hledáme nejoblíbenější dětské hřiště v Příbrami Pro rodiče jsou dětská hřiště malým útočištěm: místo, kde se děti vyřádí, kde vznikají … ANKETA Noci bez úlevy: Česko svírá tropické vedro, padnout může i historický rekord Noci bez úlevy: Česko svírá tropické vedro, padnout může i historický rekord Zatímco přes den teploty šplhají k skoro čtyřicetistupňovým hodnotám, úlevu … AKTUÁLNĚ Nakupujete na Temu nebo AliExpressu? Levné balíčky z Číny čekají další změny Nakupujete na Temu nebo AliExpressu? Levné balíčky z Číny čekají další změny Objednávání levného zboží z čínských internetových obchodů se v posledních letech … ZAJÍMAVOSTI Vědci poprvé zkusili omladit lidské oko. Začal test, který může změnit medicínu. Vědci poprvé zkusili omladit lidské oko. Začal test, který může změnit medicínu. Zní to jako sci‑fi, ale je to realita. Ve Spojených státech dostal první člověk … ZDRAVOTNICTVÍ
Němec, běžec, manažer. A nový Příbramák. Ramon vysvětluje proč Němec, běžec, manažer. A nový Příbramák. Ramon vysvětluje proč Když se v Příbrami mluví o tom, že lidé odcházejí, málokdy slyšíme opačný příběh. A … ROZHOVOR
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz