9. 3. svátek má Františka




Varování meteorologů se potvrdilo, silné sněžení komplikuje dopravu. Situaci sledujeme ON-LINE

1. prosince 2023   (16:07)
Varování meteorologů se potvrdilo, silné sněžení komplikuje dopravu. Situaci sledujeme ON-LINE
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Podle meteorologů má na Příbramsku během pátku a soboty napadnout až 35 cm nového sněhu. ON-LINE zpravodajství pribram.cz bude pokračovat po celou dobu výstrahy.


Na Příbramsku napadne během dneška a soboty až 35 centimetrů nového sněhu. Meteorologové již během čtvrtka varovali především řidiče, že se na mnoha místech budou tvořit sněhové jazyky, místy i závěje. Ani přes den teploty o víkendu nevystoupají nad nula stupňů Celsia, v noci se dostanou až k minus devíti stupňům. Podle ředitelky Technických služeb města Příbrami (TSPB) je veškerá technika v ulicích a na likvidaci sněhu jsou nasazeni téměř všichni pracovníci.

„Momentálně na území města a spádových oblastí máme nasazeno 10 sypačů. Hlavním problémem je hustota provozu, často uvízneme v kolonách,“ řekl pribram.cz za TSPB David Michvocík. „Likvidovat sníh budeme do nočních hodin, zítra se na silnice vydáme okolo druhé hodiny ranní,“ uvedl.
Na příbramských komunikacích dochází postupně k několika dopravním nehodám. Policisté k první vyjížděli v půl druhé na silnici II/18 mezi obce Trhové Dušníky a Hluboš. Došlo zde ke střetu tří aut, jeden člověk se zranil. O půl hodiny později ochromil dopravu na Evropské silnici kamion, který zůstal na místě nepojízdný.
K další nehodě došlo v půl třetí u obce Nový Knín. Podle policie zde narazilo auto do sloupu elektrického vedení. Událost se měla obejít bez zranění. O deset minut později se na silnici I/4 u obce Těchařovice srazil autobus s dodávkou. I zde se nikdo nezranil.

ON-LINE
Krátce po 16. hodině havarovalo auto na silnici II/118 u Krásné Hory nad Vltavou. Provoz byl v místě omezen do jednoho jízdního pruhu. V půl šesté vyjížděli policisté opět na silnici I/4. Tentokrát se u Chraštic srazil osobní vůz s dodávkou.
V 18 hodin se záchranáři opět vraceli k Novému Knínu. Tentokrát zde havarovalo auto do stromu. Podle policie se nehoda obešla naštěstí bez zranění.
Ve středních Čechách sněží, místy ztěžuje jízdu nová vrstva sněhu
Ve středních Čechách sněží, cestáři nasadili do terénu veškerou techniku. Místy ztěžuje jízdu vrstva nového sněhu nebo je horší viditelnost kvůli srážkám, vyplynulo z informací Ředitelství silnic a dálnic a krajských cestářů.

"Silnice jsou ošetřené, bohužel nám ale stále padá sníh, takže všechny sypače jsou venku. Asi to bude pokračovat celý den," řekl po 7:00 pracovník dispečinku krajské správy a údržby silnic. Sněžení komplikuje dopravu, v pátek a během noci podle dispečera na některých místech uvázly kamiony nebo autobusy. "Nemáme žádnou silnici nesjízdnou nebo uzavřenou, ale je potřeba jezdit se zvýšenou opatrností. Řidiči by měli pochopit, že se v takovém počasí nemá chvátat," dodal.
Plno práce měli i hasiči, kteří v noci vyjížděli k popadaným stromům. Od pátečních 19:00 do dnešních 7:00 zasahovali u 133 případů, z toho 87 se týkalo spadlých stromů nebo větví. "Dopravních nehod bylo ve stejné době 19 a čtrnáctkrát jsme odstraňovali nebezpečné stavy," uvedli krajští hasiči.
Řada lidí v regionu se kvůli počasí ocitla bez proudu. Energetická firma ČEZ po sněžení v noci na dnešek a dnes ráno zaznamenala v celé republice 5900 domácností bez elektřiny, nejvíce právě ve Středočeském kraji. Na celém zásobovacím území ČEZ eviduje 18 poruch na vedení vysokého napětí, z toho šest ve středních Čechách.
Ve středních Čechách má dnes podle předpovědi napadnout pět až 10 centimetrů sněhu. Během dne se mohou ojediněle tvořit sněhové jazyky. Sněžení má být zpočátku v jihovýchodní polovině kraje i vydatnější, během večera meteorologové od severozápadu očekávají pozvolné slábnutí srážek.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Nový nepřítel Itálie? Po ananasu přichází smažák na pizze. A Příbram se ptá: dorazí tahle bomba i k nám? Nový nepřítel Itálie? Po ananasu přichází smažák na pizze. A Příbram se ptá: dorazí tahle bomba i k nám? Český internet má nový hit. Zatímco se svět ještě nevzpamatoval z nekonečné debaty o … FAST FOOD Nikdy jsme nebyli víc propojení. A nikdy víc sami Nikdy jsme nebyli víc propojení. A nikdy víc sami Večer, kdy se nic neděje. Telefon leží na stole, obrazovka je tmavá a ticho v bytě … LIFESTYLE Dobrovolní hasiči ve Středočeském kraji lákají stále více dětí. Sborům ale chybějí vedoucí mládeže Dobrovolní hasiči ve Středočeském kraji lákají stále více dětí. Sborům ale chybějí vedoucí mládeže Zájem o členství dětí a mládeže u dobrovolných hasičů ve Středočeském kraji v poslední … NEPŘEHLÉDNĚTE Neštěstí v Sedlci-Prčici: Když se pokus o rychlé zatápění změní v tragédii Neštěstí v Sedlci-Prčici: Když se pokus o rychlé zatápění změní v tragédii Nedělní dopoledne v Sedlci-Prčici na Příbramsku připomnělo, že největší nebezpečí … Mlha na silnicích: Špatně zapnuté mlhovky mohou být stejně nebezpečné jako rychlá jízda Mlha na silnicích: Špatně zapnuté mlhovky mohou být stejně nebezpečné jako rychlá jízda Mlhavá rána nejsou jen výsadou podzimu, ale i současného jarního počasí. Místy jsou … Noční požár v Rožmitále: Plameny z popelnice ohrozily rodinný dům Noční požár v Rožmitále: Plameny z popelnice ohrozily rodinný dům Noční požár popelnice v Rožmitále pod Třemšínem se v neděli 8. března rozšířil na … BLESKOVÁ ZPRÁVA Rozbité chodníky v Příbrami čeká změna. Město přidá i problémový úsek u Václaváku Rozbité chodníky v Příbrami čeká změna. Město přidá i problémový úsek u Václaváku Rozbitým chodníkům v Příbrami by se letos mělo výrazně ulevit. Město chystá velkou … Karafiát není symbolem ideologie. Mezinárodní den žen má hlubší kořeny, než si mnozí myslí Karafiát není symbolem ideologie. Mezinárodní den žen má hlubší kořeny, než si mnozí myslí Když se řekne Mezinárodní den žen, těm starším se okamžitě vybaví červený karafiát, … Hepatitida A dál roste. Příbram hlásí první letošní případy — a čísla překvapí Hepatitida A dál roste. Příbram hlásí první letošní případy — a čísla překvapí Hepatitida typu A se dál šíří Českem a počet případů letos opět rychle roste. Jen od … ZDRAVOTNICTVÍ
Nad McDonald's v Příbrami zasahovali hasiči Nad McDonald's v Příbrami zasahovali hasiči V sobotu odpoledne hasiči likvidovali požár suché trávy nad prodejnou McDonald's … AKTUALIZOVÁNO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz