21. 9. svátek má Matouš

Vařeka k odpůrcům demolice domů v centru Příbrami: Kdo úmyslně ohrožuje lidi kolem sebe, je terorista

Nepřehlédněte
20. srpna 2021   (06:51)
foto, video: Jindřich Vařeka/ se souhlasem

Bývalý starosta Příbrami Jindřich Vařeka reaguje ve videu na záporné komentáře ohledně demolice a výstavby nových domů na Václavském náměstí.


Demolice tří domů v centru Příbrami vyvolala na sociálních sítích rozporuplné reakce. Někteří diskutující poukazovali na skutečnost, že jsou domy v havarijním stavu a nezbývá, než je zbourat a postavit nové. Jiní považují demolici a následnou výstavbu za narušení historického rázu Václavského náměstí.

Proti stavebnímu záměru bývalého starosty Jindřicha Vařeky, který za realizací stavby stojí, se ohradila například i majitelka sousedícího domu Soňa Soukupová. V článku Stavbou nového objektu na Václavském náměstí by došlo k nenahraditelné ztrátě historického prostředí Příbrami uvedla, že Vařeka považoval záchranu domů za ekonomické riziko a mohl je prodat někomu, kdo by měl snahu je zachránit. Vařeka reagoval, že Domy jsou podmáčené a staticky zasažené, nelze je opravit a zachránit.
V reakci na záporná stanoviska k demolici domů, a to nejen na sociálních sítích, zaslal Vařeka pribram.cz video, ve kterém vysvětluje, proč nemohlo dojít pouze k rekonstrukci, ale k razantnímu kroku ve smyslu demolice a následné výstavbě domů nových.
„Ravak koupil zmiňované domy před patnácti lety s tím, že je bude chvíli provozovat a následně zrekonstruuje. Bohužel, když přišly nápady na rekonstrukci, přišli stavbaři s tím, že domy nejsou staticky v pořádku a že by bylo dobré udělat statický posudek. Ten zněl nekompromisně – hrozí kolaps základů a následné zřícení budov,“ uvedl ve videu Vařeka.

Celé znění vyjádření můžete zhlédnout ve videu.


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Příbramská průmyslovka oslaví 170. výročí. Patří mezi nejstarší školy v ČR Příbramská průmyslovka oslaví 170. výročí. Patří mezi nejstarší školy v ČR Na začátku listopadu tohoto roku uplyne právě sto sedmdesát let od zahájení vyučování … Meteorologové: Teplé počasí zůstane až do konce září, v říjnu se začne ochlazovat a přibude srážek Meteorologové: Teplé počasí zůstane až do konce září, v říjnu se začne ochlazovat a přibude srážek Meteorologové vydali dlouhodobou předpověď počasí. Výlov Sadoňského rybníka doprovodí myslivecké troubení i soutěže pro děti Výlov Sadoňského rybníka doprovodí myslivecké troubení i soutěže pro děti Během Myslivecko-rybářské slavnosti v Rožmitále pod Třemšínem koupíte živé ryby nebo … Pekárna plánuje investice za stovky milionů, nabírat bude více než 200 zaměstnanců Pekárna plánuje investice za stovky milionů, nabírat bude více než 200 zaměstnanců Město Příbram schválilo odprodej pozemků, které pekárna ke svému záměru … Tým, který dosahuje skvělých výsledků, přitahuje další šampiony Tým, který dosahuje skvělých výsledků, přitahuje další šampiony Příbramská firma Wheelabrator Czech (dříve DISA) dosahuje v současnosti vrcholu svého … Komerční sdělení Obchodní akademie oslavila sto let, ocenila emeritní ředitele i firmy Obchodní akademie oslavila sto let, ocenila emeritní ředitele i firmy Obchodní akademie Příbram zároveň stále vybírá ve veřejné anketě nové logo a v plánu … Archeologové našli na budované D4 u Čimelic pravěká sídliště i hroby Archeologové našli na budované D4 u Čimelic pravěká sídliště i hroby Máme zde minimálně dvě sídliště ze starší doby železné neboli z doby halštatské, což … Vnučka Ladislava Sitenského povypráví o fotografiích svého dědečka Vnučka Ladislava Sitenského povypráví o fotografiích svého dědečka Spolu s Adélou Kándlovou provede aktuální výstavou Na kole ředitel Galerie Františka … V Příbrami byla zahájena topná sezona V Příbrami byla zahájena topná sezona Příbramská teplárna zásobuje více než deset tisíc domácností teplem rozváděným po 18 …
Lidé začnou dostávat SMS o třetích dávkách očkování proti covidu Lidé začnou dostávat SMS o třetích dávkách očkování proti covidu Na podzim odborníci doporučují spojit přeočkování proti covidu-19 s očkováním proti …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz