18. 4. svátek má Valérie

Vánoce ve vězení: Jak odsouzení prožívají adventní čas za mřížemi?

21. prosince 2018   (06:10)
Dalších 23 fotografií v galeriiVánoce ve vězení: Jak odsouzení prožívají adventní čas za mřížemi?

Nejen ti nejotrlejší zločinci musí prožít vánoční svátky ve výkonu trestu. Jaký je denní režim odsouzených? Navštívili jsme příbramskou věznici.


Vánoce jsou bezpochyby tím nejradostnějším obdobím roku a měly by být svátky lásky, klidu a míru. Čas setkávání s těmi nejbližšími a přáteli. Chvíle, kdy bychom všem měli dát vědět, jak rádi s nimi jsme. Ne všichni mohou být v tomto čase se svými blízkými. Odsouzení v příbramské věznici vnímají toto období spíše jako tísnivé, kdy odloučení od rodin na ně dopadá více než obvykle. Vedení se snaží odsouzeným v tomto adventním čase pomoci překlenout toto období. Pro muže v šedém připravili program, při kterém pečou vánoční cukroví nebo třeba vyrábějí vánoční přání. 
 

Vánoce jsou bezpochyby tím …
Za účasti zkušené vychovatelky, paní Olgy Karasové, si muži ve výkonu trestu vyzkoušeli roli hospodyňky, kdy sami připravovali cukroví. „Když jsem byl na svobodě, aktivně jsem pomáhal při této činnosti i doma. Nepřijde mi, že by to měla být jen povinnost žen. Jsem rád, že se i v tomto prostředí mohu zapojit do přípavy vánoční tabule. Ani na svobodě se těmto zvyklostem v budoucnu určitě nebudu vyhýbat," říká jeden z odsouzených.
Asi patnáct vězňů se za naší přítomnosti v poklidné atmosféře věnovalo výrobě těsta a tvarování rohlíčků. ​„Z celkového počtu odsouzených se této aktivity věnuje asi osmdesátka, ostatní jsou třeba nemocní, nemají zájem nebo jsou v zaměstnání,"  prozradila mluvčí věznice Milena Palková.

Za účasti zkušené vychovatelky, paní Olgy …
Denní režim se pro vězně nemění ani v tomto období. „Návštěvy probíhají standardním způsobem. Jsou povolené jednou měsíčně na tři hodiny s tím, že maximální počet osob je stanoven na čtyři. Jedinou změnou režimu jsou benefity pro některé osoby, ve formě vánočních koncertů nebo duchovních služeb pro věřící. Při vzorném chování lze umožnit i návštěvu partnerky či manželky v soukromí, ale ta podléhá procesu schvalování ředitelem věznice,"  dodává Palková. 

Denní režim se pro vězně nemění ani v tomto …
Podle slovanské tradice má stůl na Štědrý večer symbolizovat hojnost. Bramborový salát se smaženým kaprem a knedlíčkovou či rybí polévkou bývá zvykem. „Vánoční stravu mají i odsouzení. Ke snídani se podává vánočka, k večeři pak bramborový salát se smaženým řízkem. Pro vegetariány nebo osoby které nejedí maso pak vánoční houbový kuba. Navíc si každý odnese balíček se sladkostmi a cukroví," informuje tisková mluvčí.

Podle slovanské tradice má stůl na Štědrý …
„Výkon trestu si odpykává momentálně 960 odsouzených. Věznice s ostrahou je rozdělena do tří kategorií na nízký, střední a vysoký stupeň zabezpečení. V současné době chodí do zaměstnání asi třetina. Z peněz které vydělají, splácejí své pohledávky, které jim vznikly na svobodě." uzavřela Palková.

Tip redakce: 
Příbramská věznice chce postavit další halu a zřídit učiliště
Za zdmi příbramské věznice se můžete potkat jak s neplatičem alimentů, tak i s odsouzeným vrahem
Podívejte se s námi za zdi příbramské věznice
 

„Výkon trestu si odpykává momentálně 960 …

Fotogalerie

Vánoce ve vězení: Jak odsouzení prožívají adventní čas za mřížemi? () Vánoce ve vězení: Jak odsouzení prožívají adventní čas za mřížemi? (1) Vánoce ve vězení: Jak odsouzení prožívají adventní čas za mřížemi? (2) Vánoce ve vězení: Jak odsouzení prožívají adventní čas za mřížemi? (3) Vánoce ve vězení: Jak odsouzení prožívají adventní čas za mřížemi? (4) Vánoce ve vězení: Jak odsouzení prožívají adventní čas za mřížemi? (5) Vánoce ve vězení: Jak odsouzení prožívají adventní čas za mřížemi? (6) Vánoce ve vězení: Jak odsouzení prožívají adventní čas za mřížemi? (7) Vánoce ve vězení: Jak odsouzení prožívají adventní čas za mřížemi? (8) Vánoce ve vězení: Jak odsouzení prožívají adventní čas za mřížemi? (9) Vánoce ve vězení: Jak odsouzení prožívají adventní čas za mřížemi? (10) Vánoce ve vězení: Jak odsouzení prožívají adventní čas za mřížemi? (11) Vánoce ve vězení: Jak odsouzení prožívají adventní čas za mřížemi? (12) Vánoce ve vězení: Jak odsouzení prožívají adventní čas za mřížemi? (13) Vánoce ve vězení: Jak odsouzení prožívají adventní čas za mřížemi? (14) Vánoce ve vězení: Jak odsouzení prožívají adventní čas za mřížemi? (15) Vánoce ve vězení: Jak odsouzení prožívají adventní čas za mřížemi? (16) Vánoce ve vězení: Jak odsouzení prožívají adventní čas za mřížemi? (17) Vánoce ve vězení: Jak odsouzení prožívají adventní čas za mřížemi? (18) Vánoce ve vězení: Jak odsouzení prožívají adventní čas za mřížemi? (19) Vánoce ve vězení: Jak odsouzení prožívají adventní čas za mřížemi? (20) Vánoce ve vězení: Jak odsouzení prožívají adventní čas za mřížemi? (21) Vánoce ve vězení: Jak odsouzení prožívají adventní čas za mřížemi? (22)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: topDalší články

Velikonoční nákupy vrcholí. U Tesca si připravte pevné nervy Velikonoční nákupy vrcholí. U Tesca si připravte pevné nervy Situace velmi připomíná dobu před Štědrým dnem. 18. dubna 2019   (10:48) Příbramské hokejistky mají tah na branku Příbramské hokejistky mají tah na branku Město Příbram má řadu sportovců a klubů získávajících nejvyšší ocenění na české i světové sportovní scéně. Mezi ně patří také hokejistky HC Příbram, které jsou mistry České republiky. 18. dubna 2019   (09:34) S novou smlouvou o provozovateli MHD Příbram se cestující dočkají zásadních změn S novou smlouvou o provozovateli MHD Příbram se cestující dočkají zásadních změn Změny se nebudou týkat pouze samotných autobusů, ale také autobusových zastávek, z nichž některé budou vybaveny elektronickými informačními tabulemi. 18. dubna 2019   (07:36) Foto dne: Příbramské kašny jsou od úterý odzimované Foto dne: Příbramské kašny jsou od úterý odzimované Technické služby čekaly s odkrytím na vhodné počasí bez večerních mrazů. 18. dubna 2019   (06:01) FOTO Naše ochutnávka Lisabonu všemi smysly Naše ochutnávka Lisabonu všemi smysly Ve dnech 1. – 5. dubna 2019 studenti Integrované střední školy hotelového provozu, obchodu a služeb Příbram vycestovali na poznávací zájezd do portugalského Lisabonu a slíbili, že se po návratu podělí o své zážitky. Tady jsou. 17. dubna 2019   (18:25) Stíhání muže, který zajal v příbramské bance rukojmí, zastaveno! Stíhání muže, který zajal v příbramské bance rukojmí, zastaveno! Usnesením krajského státního zástupce bylo v dané věci zastaveno trestní stíhání 17. dubna 2019   (15:17) Na Novák opět přiletí čarodějnice Na Novák opět přiletí čarodějnice Jednou z oblíbených akcí v areálu Nového rybníka jsou právě Čarodějnice. Ty letos přiletí ve čtvrtek 25. dubna. 17. dubna 2019   (13:24) Dárci krve mohou v nemocnici parkovat zdarma Dárci krve mohou v nemocnici parkovat zdarma Parkování zdarma platí pouze na parkovišti nemocnice před pavilonem I. 17. dubna 2019   (12:12) Policie se chystá na hříšné řidiče během velikonočních svátků Policie se chystá na hříšné řidiče během velikonočních svátků Během velikonočních svátků bude Policie ve zvýšené pohotovosti. 17. dubna 2019   (10:10) V neděli se veřejnosti otevře svatohorské sklepení V neděli se veřejnosti otevře svatohorské sklepení Začátek prohlídky je v prodejně svatohorského muzea. 17. dubna 2019   (08:13)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz